Strugurasi de Sept-Oct 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Buna dimineata si de la mine.
Dbunny -da am avut-o pe bunica cu diabet care isi facea insulina de trei ori pe zi.Oricum ramane de vazut ce imi spun cei de la centrul de diabet sambata.Si m-am mai linistit ca am vb si cu o cunostinta care a facut si ea diabet in sarcina si la tinut sub control cu mancarea.
Lore sa dea Bunul Dumnezeu sa fie bine.Exact cum ti-am spus marryan si eu am o prietena care a fost in aceeasi situatie ,iar apoi cu tratament au trebuit sa-i declanseze nasterea la 42 de saptamani ca nu mai nastea.


24+ Luca Antoniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

May a fost f frumos in vacanta. Am mers muuuult pe jos si m-am simtit superbine spre uimirea mea. Ma asteptam sa ma mai doara una alta, dar nimic. Mi-a priit din plin. Am fost in Italia pe coasta Amalfi.

Fetele intrebare: cum se manifesta exact contractiile ca mi-e neclar. Aseara de ex, dupa ce am mancat doua piersici am simtit cum incep sa ma umflu in burta, burta se intarise rau de tot peste tot si ma durea de numa in partea de sus pe sub coaste. Acuma imi zice o prietena ca s-ar putea sa fi fost si contractii ca cica asa s-ar manifesta si ele. Faza e ca daca ma apasam mai in stanga sau mai in dreapta incepeam sa ragai Deci... Poate ma lamuriti si pe mine un pic ca am vazut ca voi sunteti experte in ale contractiilor diverse.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darisa spune:

neata fetele!

si eu imi beau cafeaua cu voi

Lore: suntem alaturi de tine!
seidana: vezi ca au intrat reducerile la Z in Iulius , e 50% la toate produsele, au body-uri de f buna calitate la 7 ron parca si alte hainute dragute la preturi bune. Biberonul ala de Dr Brown de unde l-ai luat? E mare sau mic?
alexandrina: ce fain de tine ca faci miscare! abia astept si eu sa nasc si sa ma reapuc de sport! E mare diferenta intre cum ma simteam la prima sarcina (super in forma, am facut fitness pana la 4 luni de sarcina, am si skiat la 20 de saptamani, apoi am facut aquagym) si cum ma simt acu...ca o balena esuata desi lumea imi zice ca arat super ok simt efectiv ca nu am energie. Cateodata daca stau mai mult de 10 minute in picioare ametzesc si simt nevoia sa ma intind. M-am apucat sa iau Elevit, sper sa-mi faca bine.
may draga, las-o mai moale cu ingrijorarile ca dupa ce nasti ce o sa faci... gandeste-te atunci ce nasol e, ca bb plange si tu nu stii ce are, foame, colici, suparare, nesomn....sa vezi atunci panica. Gandeste-te ca acu e perioada cea mai lejera, grijile alea mari o sa le ai dupa ce nasti.
natalia : spor la impachetat! Abia astept sa-ti calc pe urme, saptamana viitoare si eu fac bagaje! yuppy!

Pupici!






24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Loredana multa sanatate, rabdare si ne rugam la D-zeu sa fiti bine amandoua.
Fetelor care stiti ce saltele sunt mai bune............ma intereseaza ce umplutura sa aiba( cocos, iarba de mare, altceva).
Deasemeni, seidana o sa pui salteaua si pe nivelul ridicat al patutului sau numai cand vei cobori nivelul?
Dimensiunile la saltea vor fi la fel? Ca mie mi se par mai mici sus decat jos.

29+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Nane din descrierea pe care ai dat-o ai suferit o balonare a stomacului nicidecum contractii, contractiile se fac pe unde ai uterul si nu cred ca ti-a ajuns uterul pana in coste...in jurul buricului, sub buric si cam o palma deasupra buricului...

Acum buna dimineatza si de la mine.. ieri am fost in butoi(nu emotional ci mai mult fizic) am avut putina febra si lipsa de energie.. astazi sunt mai bine si am atatea de facut ohhh.. trebuie sa spal, sa dau cu aspiratorul sa spal pe jos... sa ma gandesc ce fac de papa...(sotul vrea gogosi cu branza ca desert:)))))) si e 11 si eu abia am bagat o masina la spalat(sa vad pe unde le intind prin casa ca afara cam e timp de ploaie si cum amsina le scoate apr uscate ar fii si pacat sa le ude ploaia...

Astazi am trecut in saptamana 31! woooow ce putin mai e... uffffff abia astept hehehe si totusi mi-e o teama ca nu voi rezista ca nu voi face fata... dar toate la timpul potrivit..

Nu stiu ce am ca acuma daca e vb sa fac cv ma reped sa fac si fac rpd si obosesc repede mereu imi spune sotul sa o las mai moale...sa ma ridic mai incet din pat sau d epe canapea/ sa nu mai merg rpd cand e vb de cv...dar parca nu pot

pfffff si acum am niste crampe la stomac:((( am papat lapte cu croisant de dimi si isi face efectul laptele... ma scoate afara:))) dar cu tunete si fulgere lol:)))

puup si revin

30+cu Kate Rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Buna dimineata, burticuteAm dormit cam mult, insa azi noapte am avut insomnii, nu pot deloc sa dorm pe partea stanga si ma streseaza foarte tare gandul acesta, ma tem sa nu ii fac rau bebelinei cu dormitul pe dreapta si pe spate. Cum ma intorc pe stanga incepe sa ma doara sub coasta, asa ca o arsura, am palpitatii si simt ca nu pot respira si intru in panica. Bebelina mea a fost foarte lenesa in ultimele 2 zile, vad ca mai sunt fete care se plang de acelasi lucru, incerc sa nu intru in panica
Lore, mi pare rau ca ai problemute, sunt insa convinsa ca daca vei sta cumintica la pat, totul va fi mai mult decat bineAi avut ceva simptome de te-ai dus la medic, sau doar faptul ca bebe nu era la fel de activ ca de obicei?
Matza felicitari pentru noua saptamana implinita, chiar ca mai e putin la tine
Nane, ma bucur ca te-ai simtit bine in concediu, esti o fericita ca ai reusit sa pleci si sa te relaxezi un pic...sau mai mult

Eu m-am cantarit in dimineata asta, am 11,5 kg la 27 saptamani.Desigur ca vomit in continuare dimineata, cum deschid ochii, cred ca doar eu si May am mai ramas cu stari din astea nasoale. Au aparut si alte simptome la mine, ma dor tare incheieturile la maini si degetele, mai ales dmineata, abia le misc.

27+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

n-au loc azi la eco. abia joi la 6
of, incerc, darisa sa nu ma panichez, dar mi se pare aiurea sa miste acum cateva zile engros si apoi pauza.
toata lumea imi spune ca a crescut si de aia.
cum puii mei sa fie o diferenta asa mare intre cateva zile? n-are cum...
mi s-a luat si mie de fricile si panicile astea
daca aveam un doctor in care sa fi avut incredere cred ca eram mai bine,d ar asa ma si simt a nimanui. moasele de aici sunt varza. nus tiu sa zica decat ca natura si tu totul e normal. ma dispera....
ma duc pe afara un pic sa ma mai linistesc.




26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Mi-a sosit wrapul.............deabia astept sa ajung acasa sa vad daca ma descurc cu el.

29+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

May, nici la mine bebelina nu a fost activa asa cu stiam incepand de duminica. Sambata mi-a bagat toata ziua picioare in vezica, la un moment dat imi venea sa plang de durere si de duminica abia misca asa, anemic si undeva foarte jos. Eu incerc sa nu ma mai panichez, stau cuminte pana saptamana viitoare cand oricum ar cam fi timpul sa merg la medic pentru control si eco.

27+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Camady si pe mine ma tenteza foarte mult ideea de wrap, mi-as dori foarte mult unul. de la ce varsta a bebelusului poate fi purtat in wrap?

27+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput