Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

hello!
azi mi-am luat rezultatele la bitest, si scrie p-acolo la toate, 'risc scazut'.. nu ma pricep mai departe sa interpretez, dar cred ca e bine! pe 1 iulie ma duc la dr sa le citeasca..
Firicel, pica, despre ce centura ziceti, ma?.. si eu am scolioza, ma doare cand stau in picioare, pe loc, in mers e mai bine... si noaptea! sanatate multa mamei!
La multi ani fericiti, Dia!!
Irina, si tie la multi ani, snatate si de toate!

Pica, mada, v-ati amintit! urma sa povestesc..
a fost o reusita totala!! nu s-a prins de nimic si a fost fff incantat de surpriza, de organizarea mea, de tot! am fost la un restaurant israelian, mancarea a fost delicioasa, e printre prferatele noastre restaurantul si tiam ca nu am cum sa dau gres! Pica nu te mai gasesc in mess.. ai fb? da-mi un pm.
Georgia, sanatate multa mamei!
ce poze faine am vazut, si ce baiat harinic ai, Miereamara

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Buna dimineata si multumesc pentru urari! Fac 33 de anisori azi dar merg pe 23.

La multi ani (cu intarziere)Dia! Sa fii sanatoasa si sa ai o nastere usoara ca fulgul!

Firicel. perna este o perna de gravide - sau cum s-o traduce pregnancy pillow, ma ajuta sa dorm, e cam cat mine de lunga si la capete un pic inconvoiata, de fapt poti sa o asezi in multe pozitii, fi-miu cand a vazut-o a confiscat-o. Perna de alaptat e mai scurta, ca un U si o pui in jurul mijlocului, nu am folosit-o prea mult (perna de alaptat), e buna pt cele care au cezariana.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator

Tiny baby gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

La multi ani Dia! (mai tarziu....dar acum am intrat)Sanatate si sa fii fericita .
La multi ani Miere ! Sa aveti parte de ce e mai bun pe lumea asta si sa fiti sanatoase,sarcini usoare si la termen si toate cele bune.

Apropos de perna de gravide...si eu caut,si nu gasesc.
Daca aveti ceva informatii plsssss

Multumesc
Va pup pe toate

Alina 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Aaaaa si..... Miere unde in Florida stai?
Eu am stat 1 an in Sarasota si mi-a placut mult.






Alina 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

fetelor, ati fost vreuna la unul dintre: Hotel Mimosa sau Sunshine Club Magnolia & SPA din Nisipurile de Aur, cu All inclusive ?... ma intereseaza cat de departe este plaja si cum a fost mancarea...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca77 spune:

La multi ani Dia (in contul zilei de ieri)!!!
La multi ani si tie Irina!!

sa fiti sanatoase si sa va bucurati de copii si bebelusi frumosi si destepti!

Roxana multa sanatate tie si Biancai! Mama prin cate mai treceti cu copilasii vostri. Parca mi se face putin teama de ce ma asteapta...

Firicel, any news?

Pica am retinut si eu metoda chinezeasca. In plus, masajul si exercitiile fizice cu masura n-au cum sa strice...

am o intrebare pt voi, poate e putin naiva, dar ma gandeam si eu asa..:) : nasterile naturale, fara epidurala si fara epiziotomie sunt ff rare in ziua de azi?? ... Eu asa m-am nascut si sunt primul copil la mama. In afara de asta travaliul ei a durat doar 3 ore!! m-a nascut la 9 luni si a mers la servici pana in ultima zi. Cand ma aude pe mine cu mieunatul ... ma ia peste picior de nu ma vad






20+ cu Anna

www.psychosomatics.be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela.1975 spune:

Buna fetelor si bine v-am regasit. Am revenit si noi sambata dintr-un concediu mititel pe la noi pe la munte ca in afara nu am avut curaj sa plecam avand in vedere problemele pe care le-am avut ne-a fost frica. Asa ca in loc de Croatia cum imi doream de cativa ani am ajuns la Predeal. Dar nu ne plangem.

Recunosc ca nu am reusit sa citesc tot din urma asa ca scuze daca am uitat pe cineva. Neuronul de gravida este de vina.

Simo78 bine ai venit, sa ai parte de o sarcina usoara si sa ne aduci doar vesti bune.

Dia si Irina la multi ani, multa sanatate si bebei sanatosi.

Baby multa santata, sa va faceti bine repede si tu si fetita.

Ramonzca felicitari pentru rezultatele de la eco si pentru caruciorul roz.

Felicitari tuturor fetelor care au venit cu vesti bune la analize sau la ecografii, sa avem parte doar de asa ceva.

Am vazut ca majoritatea spun ca l-au simtit pe bebe. La mine inca nu, sau poate ca nu stiu eu ca e bebe si cred ca e altceva. Noi avem azi 16 saptamani, de maine intram in saptamana 17. Sper ca macar joi cand mergem la ecografie sa ne arate ce e, sa nu mai fie rusinos ca se pare ca am ramas printre ultimii la confirmarea sexului.

Burtica tare o am si eu da dureri nu, oare si la mine sunt contractii? Dureri de burta am destul de rar si scurte ca durata, mai mult junghiuri in lateral unde am inteles ca sunt ligamentele.

Am vazut si eu listele cu lucruri necesare pentru bebe si am inceput sa notez. Multumesc celor care mai au copii ca ne impartasesc din experienta pt ca sincer chiar nu stiam de anumite lucruri.
Noi oricum nu am cumparat nimic pana acum, in primul rand pt ca am asteptat sa vedem ca totul e bine avand in vedere ca am mai trecut prin pierdere de sarcina si am zis ca asteptam sa vedem si ce este.

Hai ca am scris pt toata saptamana. As mai sta dar sunt la serviciu si mai am si treaba de facut.

O zi buna in continuare tuturor.

16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Baby, ti-a trecut raceala? eu am luat o cutie cu oscilo si am baut ceai de tei plus un paracetamol dar e cam la fel stadiul.

aseara am ajuns la urgenta ca am avut mai mult de juma de zi burta tare. mi-au facut un no spa cu scobutil si mi-au spus ca daca nu se modifica sa revin ca ma intereneaza si imi pun perfuzii.

20+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

luny felicitari pr rezultate
mihaela bine ai revenit din mini vacanta
carola cum te simti?

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
Florin 18 ani si +20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

fata de aseara cand am avut un moment in care pur si simplu ma strangea pielea de cat de tare si intinsa era burta, bine. dar maine cred ca ma duc iar la spital.

oare cate no spa de 80 am voie sa iau pe zi?

20+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput