LMA Sebi- Delfinasi in straie de sarbatoare(152)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ce fac mamicutele dragutele? eu acum is la de la ainotna, multumesc, imi prinde bine chiar acum

am intrat sa urez scumpului Mihnea, sa aiba o copilarie fericita!!



am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Da tu ce faci, Rodi??? Cum a fost aseara, cand pui pozici?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:


m-a apucat pe mine damblaua de dimineata ca imi trebuie balansoarul la indemana, dar e blocat intr-un munte de cutii... sa va spun ca inainte de a naste cu 2 luni, am umplut o camera in care nu sta nimeni de cutii si cutiute cu lucruri de care nu am nevoie prea des, inclusiv hainele groase, genti, pantofi, jucarii... DAR le-a pus tati in cutii si n-a scris pe ele nimic, asa ca daca am nevoie de ceva, caut acul in carul cu fan ca is cladite si una peste alta! in plus, am mutat si frigiderul tot acolo, ca in bucatarie vine caldura de pe terasa si mergea incontinuu . camera e chiar la intrare, usa in usa cu bucataria. noo, de scos le-am scos, jumate din haine le-am aruncat ca ori nu ma mai incap in veci, ori nu-mi mai plac deloc-deloc (de fapt, le-am pus la containerul de haine). asa ca azi n-am facut nici mancare (mai sunt aperitive de ieri, mie oricum doar tort imi mai trebuie! Isa a facut dimineata greva foamei, nici o lingurita/bucatica de fruct, nici macar biscuite sau paine. supa nu aveam facuta, dar a baut la apaaa ( 300 ml in 2 ore). tati a venit obosit de caldura, n-a vrut sa manance, asa ca faceam degeaba mancarea.

chestia e ca abia m-am oprit si eu la cafeluta, si s-a trezit Isa , o aud povestind. dar o mai las, poate mai adoarme!

am reusit sa scot jumate din ele, le-am rearanjat (numai balauri n-am gasit, in rest de toate!!). acuma mai am cutii pe frigider si langa geam. alea is mai nasol de luat, ca e si caruciorul primul, si doua masinute si premergatorul . parca nu ma indur inca sa le duc la container, asa ca le mut dintr-un loc in altul, poate aflu de cineva care are nevoie. dar acuma asa m-a luat o leneee... dupa ce am mai mancat si o portie de tort

tu fete, Maria mea nu mananca dulciuri decat rar. dar ieri a mancat o portie uriasa de tort, si azi inca una! acuma nu stiu daca a iesti chiar asa de bun, sau daca a contat ca m-a ajutat la facut (a facut cremele si l-a ornat cu cioco rasa)...

mai citesc si sper sa revin...


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Buna mamici, bebelusi si juniori!

Noi nu am avut un week-end f. grozav, tati a lucrat la constructie pana sambata dupa-masa cand s-a stranit furtuna, duminica a trebuit sa stam sa gatim mai multe feluri ca ne-am saturat sa nu avem ce manca in cursul saptamanii. Asa ca nu am iesit nicaieri, nici macar la o plimbare mica, mica.

Azi e vremea urata, Raducu cam indispus, mofturi la masa, a facut iarasi un kk moale...cred ca se apropie eruptia primului dintisor.

Incisivii de sus aratade parca stau sa iasa Asta-noapte s-a trezit o data, dar fara plansete, l-am luat in brate, l-am leganat un pic si a adormit in mai putin de 1 minut cred. Ce bine!

Bumble, am vazut pozele, sunt minunate, cred ca ati o vacanta frumoasa, desi scurta. Aratati f. bine cu totii, Victor e un scump in valiza, mancand nisip, cand dormea cu taticul! Imi pare tare, tare rau ca nu ne-am vazut! Inca mai sper in Marea Intalneala Succes cu proiectul!

Racusor, Diana la multi ani pentru tatii vostri, sa fie sanatosi si sa se bucure de nepot/nepoata!

Michelle, Oana inseamna ca eu sunt o fericita, de cand l-am intarcat (ma rog, aproape intarcat) Raducu nu se mai trezeste noaptea (azi-noapte a fost o exceptie, prima dupa mai bine de o saptamana). Suzeta nu a vrut nicicand, degetelul e de baza ( nu stiu cum il voi dezobisnui ).

Michelle, te intorci la NAN2 din cauza ca nu gasesti NAN3 din luna a zecea? Vineri nici eu nu am gasit la Real, am cumparat de la farmacie, mai scump cu 3 lei... Ma intreb daca voi gasi ca sa ii dau pana la 1 an, nu am bani sa cumpar atatea cutii odata acum.

Si oare NAN3 de la 12 luni nu e acelasi cu asta din luna a 10-a? Am sa compar listele de vitamine si minerale pe care le contin.

Coteasca, ma bucur ca Tudorel este mai bine!

Rody, la multi ani printesei mai mari, Maria (cu intarziere )!

Victo, Paula, Alice poate reusim sa ne vedem zilele astea. Sper sa-si faca timp si sotul meu intr-o dupa-amiaza. Ce program de papa-somn au piticii vostri? Pt. noi ar fi ideal intre 7-9 seara, ziua e cam complicat, sotul se imparte intre munca la atelier, drumuri prin oras la clienti/pt. rezolvat diverse si constructie, e ca un elastic, ma intreb cat se mai poate intinde... Seara mai mergem si la cumparaturi o data la 2-3 zile.

Multumim fetelor pentru pupicii pe cucuiul lui Raducu, cred ca de asta i-a trecut asa de repede, ca l-au pupat atatea mamici

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bumblebee, BAFTA!!!

tati de racusor
tati de diana

adriana, mi-e asa draga semnatura ta . lasa, mami, ca o sa fie bine, tine-te de tratament

ilinca, asa prepar si eu lp, cu apa la temperatura camerei. se dizolva la fel de bine in apa la orice temperatura laptele asta... si la cat e de cald aici, doar lapte cald ar mai lipsi... nici mancarea n-o incalzesc pentru ea

ref la intarcat, eu ce sa mai zic? n-am vrut sa se termine asa repede, dar daca ea n-a mai vrut... dar daca mai era, nu ezitam s-o mai alaptez, chiar daca era doar de alint si apoi completam cu lp. era o senzatie minunata




am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

multumim din suflet pentru urari

eu ii fac acum papanasi la pici pentru masa de la 7 azi a poftit la ciorba de oameni mari, sa fi vazut cum sorbea el din lingura

si cu fiecare zi care trece face mai multi pasi singuri, dar doar daca este bine dispus sau odihnit altfel de manuta

voiam sa zic ceva, dar am uitat

frumoase poze Bumbleeblee sunteti o familie tare frumoasa

cand imi aduc aminte mai intru sa va mai zic

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Buna fetelor!

La multi ani taticilor lui racusor si Diana! Sa fie sanatosi sa aiba grija de nepoti!

Am vazut poze cu Antonia, la fel de frumoasa ca mama ei, si Victoras cel poznas. Ati avut noroc Bumble cu vremea, e asa de urat la noi si asa se anunta toata sapt., au schimbat prognoza si pe vremea.ido, ca tot ma bucuram eu ca anunta vreme buna. Imi pare rau pt. fetele care au venit la mare, nici pomeneala de vreme de plaja.

Motata mea a mancat asta seara un fel de salata de rosii: o jum. de rosie data pe razatoare, o bucatica de cas ras, f.f. putina ceapa, un strop de ulei de masline si o feliuta de paine facuta dumicatei mici si amestecata in salata, a fost buuun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Si sa o mai laud pe motata : ii spun " scoate suzeta din gura" si o scoate, apoi " da la mami" si mi-o pune in mana; si pt. ca are o pasiune pt. pamantul de flori, cand se duce la ghiveci ii spun " nu e voie, e cah" si ea maraie si bate din picioare de suparare, dar nu mai baga mana. Pricepe iubita mea tot, e fetita mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

avem si noi pozici de la petrecere...aici...


https://picasaweb.google.com/115594411103387170064/ZIUALUIFILIP#


ma bag la vizionat pozici cu Antonia si Victor...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
http://picasaweb.google.com/eric.rusu2011" target="_blank"> ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

http://lb4f.lilypie.com/xbaop2.png" target="_blank"> Printul Eric are...
http://lb1f.lilypie.com/qVP8p3.png" target="_blank"> Printisorul Filip creste...

http://lumeafermecata.blogspot.com/" target="_blank">BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

hello mamici,

am revenit de la turci azi dupa-masa.
sunt TERMINATA!plaja nu am apucat sa fac,nu am apucat sa ma bucur din multe lucruri ce erau puse la ultra all incl. pacat de locatie.
Acum picii sunt la plimbare cu mami! locatia a fost de vis,exceptional loc. selectez pooze si va arat!
dar proasta alegere sa mergem in gasca cu tot cu copiii asa multi!groaznic de obositor!de acum mergem doar noi 4!
la pici le-a placut la nebunie,marea,soarele,plaja,nisipul,mancarea////arata f bine zic ai mei,le-a priit aerul,aerosolul,ultravioletele.
I-am bagat zilnic in apa inca de la 7 ca noi eram pe plaja deja la 6,30 la aerosoli.Programul de masa somn am incercat sa-l pastrez acelasi,olita nu am avut din pacate dar sper sa nu fie o problema ca a facut mnai mult in pampi.Lui mateo i-a aparut dintisor nr 3 si aproape 4,iar la Carla 2 deodata azi dimineata!
sunt foarte obositi si micutii,eu ce sa mai zic.
imi trebuie inca o sapt fara ei numai cu sotul undeva,dar nu prea creed ca o sa ne iasa!
am sa selectez poze si va arat ce le-a placut pe nisip pe malul marii....au mancat si nisip,au baut si apa sarata...ce sa fac ?asta e

LMA tuturor delfinasilor ce au implinit deja un anisor in perioada in care am fost plecati!!!!!!!!

ma culc o ora si poate revin,daca nu azi,maine cu poze!

sper ca toata lumea e bine!


pupici tuturor!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput