Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(55)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Andri imi pare foarte rau de despartire.

Foxy ce tare e piciu tau!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Andri, imi pare tare rau. Chiar fara sa povestiti?

Foxy, abia astept si eu momentele ridicatului. Tare piciul tau.
Mada, bun tort. Tu l-ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

buna fetelor!..desi nu prea am "intervenit" in ultima vreme..sunt aici..nu pot sta departe de multele lucruri bune pe care le-am invatat de la voi..

La multi ani, Madalina! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de frumoasa ta familie!

Andri, imi pare rau pentru despartire..fii tare pentru fetita ta..

Foxy, tare grabit piticul tau..bravo, buburuza puternica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani Madalina, sanatate si bucurii iti doresc !

Andri, imi pare foarte rau ca nu te mai intelegi cu sotul tau, poate dupa despartire se mai limpezesc apele si isi da seama si el ce a pierdut !

Foxy sunteti tari de tot, bebele meu nu sta inca in 4 labute, al tau deja se ridica, e super !

Va citesc dar legat de diversificare nu am ce sa spun, nu am experienta si noi mai asteptam vreo 2 saptamani.

Saptamana trecuta ne-am sarbatorit si eu cu sotul zilele de nastere, am iesit la terasa, bebe a fost foarte cuminte.
In weekend am fost la o cabana la Piatra Craiului. Ideea era sa nu ramanem peste noapte. Ei, am ajuns acolo ne-am simtit bine asa ca am ramas. Alex a fost cuminte, initial l-am pus sa doarma in patut dar era cam frig si dupa primul somn l-am luat cu mine in pat. I-a placut tare mult, mai putin mie ca mi-a mai ramas doar o dunga de pat, restul era a lui. Dar toata lumea zicea ca a fost f cuminte, nu a plans noaptea si nu a trezit pe nimeni. Asa ca luna viitoare are parte de o alta iesire, la Paltinis.

Ce vreme urata e azi....frig, ploua, ciuciu plimbari.....

Mirela, si mie imi place cum vorbesti cu puiutii tai, sunt tare dulci ! Eu am o sora geamana si cand ii vad pe ei imi inchipui cum eram si noi mici...o sa fie asa bine de ei cand o sa creasca, sora mea e cea mai buna prietena, am avut tot timpul pe cineva cu care sa imi impart problemele, e greu pentru tine acum dar merita !


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Andri, e trist ca s-a intamplat chiar in momentele astea care ar fi trebuit sa fie atat de speciale.. Este o decizie grea, sper ca ati ales bine si ca esti impacata cu tine.
muuulti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Mirela, felicitari pentru dintisori...si sa scada febra cat mai repede..

despre noi, avem aproape 5 luni, 7.200gr, 69 cm, este vioi, se joaca mai tot timpul, isi ia singur jucariile din jurul lui, le plimba dintr-o mana in cealalta, este interesat de tot ce misca..mai ales de surioara lui pe care nu o scapa din priviri deloc..
mananca cam la 3 ore aprox. 120 ml..inca nu am inceput diversificarea, doar punem cate o masura de cereale seara la culcare
doarme cam 4-5 somnuri pe zi, iar noaptea in general nu se trezeste deloc..mai avem cate o noapte in care se trezeste cam pe la 3, mananca 120 ml de lapte si adoarme imediat..
in concluzie, suntem sanatosi si dupa parerea mea, crestem prea repede, mult prea repede...

eu acum sunt in dilema cu produsele folosite pentru copii, adica samponel, gel de dus...parca nimic nu ma multumeste, toate contin cate ceva care nu-mi convine..poate ati mai spus asta, dar daca mai aveti chef sa-mi raspundeti,..spuneti-mi voi ce folositi..

am renuntat si la servetelele umede, le folosim doar afara sau daca mergem undeva, deci in caz de forta majora, in rest il spal la fiecare schimbat de scutec..cu crema nu il dau,..si nici nu s-a iritat niciodata..vroiam sa incerc si scutecele refolosibile, dar nu cunosc pe nimeni care sa le fi incercat, deci pe moment am renuntat..ati incercat careva?..
probabil ca e o perioada si asta si o sa treaca, tare ma stresez pentru toate si oricat as incerca sa-l feresc de multe nu pot bineinteles...

m-am enervat si la magazin, cand am luat cereale de la milupa cu mar si bineinteles contineau zahar..era musai, musai sa puna zahar????...oricum o sa incerc si eu cerealele organix..multumesc fetelor..

si, probabil deja v-am plictisit la maxim..ignorati-ma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebyCry spune:

Asi dori si eu un PM cu noua parola sa pun si eu poze cu puiu meu, o am doar pe cea din odisee, va pup

Cu ajutorul lui Dumnezeu Cea mai de pret ComoaraYannis (12.01.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Eu tot bag la cap ce tot spuneti voi despre dive si pe masurea ce aculmulez info parca tot mai aeriana ma simt.. Eu nu vreau nici o diversificare, e asa bine cu tzizti, laptic, ragait si la revedere.. Azi a fost prima data cand am poposit la raionul cu mancare de bebei. Am luat la puricat trei firme, toate borcanasele cu fructe aveau zahar

Ieri ne plimbam ca niste porumbei, eu sotul si piscotelul pe malul marii, si deodata am simtit o durere in talpa ce poate fi clasata cel putin pe aceeasi treapta cu contractiile alea rele!! Calcasem pe o albina!!! Sunt sigura ca era singura albina ratacita pe mal de pe tot litoralul italian si eu ca o ghinionista innascuta am reusit sa calc pe ea cu scobitura labei piciorului!! M-am tavalit pe jos de numa, am scos acul si apoi m-am lamentat stand in apa inca o ora. Am ajuns acasa schioapa si cu o noua fobie Acum am picioru cat un grapefruit si ma gadila de imi vine sa-l tai si sa-l arunc la caini!!!
Daca stiti vreun remediu...il vreaaau!!!!

Dloress, super ce poestesti tu acolo! Super desteapta femeia (sunt sigura ca o fost o femeie) care a inventat treaba asta. Faci sport cu copchilu dupa tine .

Vroiam sa scriu mai multe, dar am uitat tot..

Daca imi aintesc revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Ariana, eu folosesc produse de la Mustela. numai uleiul de masaj e de la Vea. Le-am folosit dela nastere si sunt f multumita. Eu il dau cu crema de curulet doar seara dupa baie si pana dimineata nu-l mai schimb.

Sz: cam cate scutece cu pipi schimbati pe zi? Eu maxiiiim 5 (+1,2 cu caca), de cele mai multe ori 4.. E normal, e putin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

GABI, alea de la Tei sunt cazute in cap...acu vreo 10 zile am cumparat eu de acolo, ma rog...Uite www.bioteca.ro/mancare-bio-sanatoasa/cereale-nutritive/cereale-bio-din-orez-integral-topfer" target="_blank">aici sau www.bebebebe.ro/produse/cereale/topfer-1/topfer-cereale-orez-integral-175-gr-4-luni.html" target="_blank">aici!


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput