Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(55)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Fragrant, multumesc de info...Ma documentez, ma documentez...
Ti-am trimis PM!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Piscotel, asa cum ti-a zis si Doloress, pune-i ser in ochisor (atentie sa nu stai cu fiola prea aproape de ochi) si fa-i masaj in coltul intern al ochiului. Apoi sterge din exterior spre interior cu compresa sterila si ser. S-ar putea sa aiba canalul lacrimal infundat. Eu m-am luptat 6 luni cu chestia asta si in sfarsit am reusit. Aveam tot timpul secretie pe la ochisori si-mi era mila ca trebuia sa-l tot sterg / masez.
Si poti eventual sa-i faci si o analiza a secretiei sa nu cumva sa fie altceva.





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

doloress - cum e la cardio-poussette? alergatti cu carucioarele, sau doar mars? trebuie carut sport sau merge de oricare?
Evening Primerose l-a luat marius de la Pharmaprix; il aveau in aceeasi zona cu celelalte omega;

roxx - ti-am raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Fragrant- alergam putin, doar in ultima parte a cursului. In rest mergem - tot felul de mersuri, pe varfuri, pe calcai, din ala de maraton, steps, cu genunchii la gura, pe-o parte, cu fandari si ridicari, etc E destul de solicitant. Apoi ne parcheaza si facem cateva exercitii, apoi iar mers- tot felul si apoi iar ne parcheaza cu covorasele si facem abdominale si push-ups apoi cu elasticul ala ne intindem pana nu mai putem. Apoi incheiem cu tai-chi. E cam o ora jumate, destul de intens. Eu mai am si vreo jumate de ora de mers in pas vioi pana acasa, deci am facut cam 2 ore jumate de miscare azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Missmj ai PM.
Mirela un la motanei!!!!!!!! si la motanul cel mare, soferul te va suna maine cred sa vina sa ia alea !!!!!I-am dat orange-ul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

A, Fragrant, si nu trebuie pousseta speciala, oricare e buna. Pentru ca nu alergam asa mult si sustinut. Dar eu alerg si cu asta a mea cand gasesc o portiune super-neteda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

CARMEN, am vrut sa-ti raspund dar m-am luat cu altele si am uitat. La fel ca broccoli, si morcovul acumuleaza nitrati in procesul de crestere - si asta e unul dintre alimentele introduse in alimentatie printre primele, nu? Citeste articolul recomandat de Fragrant pe tema asta, e foarte clar, ca multa lume considera nitratii astia un fel de bau-bau, fara sa stie de fapt care e treaba cu ei.
Si eu am de gand sa ii introduc broccoli in alimentatie destul de devreme, datorita continutului ridicat de nutrienti. Mai multe detalii aici.











_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:



LA MULTI ANI MADALINAAA!!!
SA FII SANATOASA, IUBITA, SI FERICITA MEREU, IAR PITICUL SA ITI ADUCA NUMAI BUCURII!
TE ASTEPTAM SA DAI O FELIE DE TORT!!!



Gata, ma bag la somn, sper sa dormim, io si mandra...ca tocmai am balotat niste mere coapte cu muuulta ciocolata (ca tot am mai scapat de kg)

Noapte buna!


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

muuulta



LA MULTI ANI MADALINA!!!




sa fi sanatoasa,iubita,fericita,implinita..tot ce-ai visat sa devina realitate! multi pupici pentru sarbatorita



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Neata. Simo multam de cafea. deja sunt la a2a. am avut timp de la 5 dim
LA MULTI ANI, MADALINA! Multa sanatate, dragoste si liniste sufleteasca!
La multe lunite bebei frumosi, Leah, Stefan (chiar, ce mai stiti de Lili_g??) si Ilincuta de Gabiv!
Maaaii, va ziceam ieri ca s-a ridicat Kristian pe genunchi,da? Ei, dupa amiaza mi-a facut surpriza si s-a ridicat in picioare, tinandu-se de canapea!! Cred ca vrea sa scape de pampers. I-am promis ca dupa ce merge il pun la olita si nu mai punem chiloti de hartie (nu-i plac de loc)[;-)))]
Asta e, are viteza micutul!
Roxx- cu bicicleta aia carut fac avere aici!!! Moama ce faina e! astia sunt impatimiti ai bicicletelor
Va pup, o zi frumoasa sa aveti

Mergi la inceput