LMA Bea - Delfinasi in straie de sarbatoare (151)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata fetelor

Maria

Rody petrecere frumoasa

Ainotna eu am 1.65 si 47 kg

Paula poate e un nou mod de joaca ...dar totusi pt linistea ta ar tb sa vorbesti cu bona

Azi mergem la soacra la curte sa/i tinem ziua dar bate un vant de te ia pe sus...vin si parintii mei si fratele...offf ce vreme de rahat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

neatza si de la noi, asa mai la pranz!
La multe lunite inainte cu sanatate pentru Bea,
La multi ani cu sanatate si putere pentru mamica Laurika!

Mamici, nu mai pot, nu mai stiu ce sa fac, Tudor al meu are scaune dese si moi, nu inteleg ce scoate ca nu mananca mai nimic de vre-o 4 zile! Incep sa ma ingrijorez, cred ca diseara am sa merg la spital cu el!
Are rosu in gat, facuse ceva febra si acum e pe panandol, nurofen si tantum verde, iar pt scaune ii dau debridat de ieri, dar se pare ca nu are efect!
Ma gandesc la cea a scris ainotna, ca antitermicele ar da scaune moi! Oare sa fie adevarat? Sa renunt la ele si sa ramana doar cu tantum verde si cu debridatul, chiar nu stiu ce sa fac! Si ma gandesc ca doar tantum verde actioneaza impotriva la rosu in gat?
Va pup mamici

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei




COTEASCA, cel mai bine e sa il vada un dr. copilul unor prieteni a inceput cu febra mare noaptea, apoi scaune moi: a facut copilul enterocolita

si acum cica este si epidemie de rozeola, care incepe cu febra, cateva zile, si apoi apar bubitele, care tin cam 36 de ore.

sanatate multa

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Puiutz, mie mi se pare tare interesanta cupa menstruala. Chiar as incerca-o. De stiam mai demult, mi-o comandam, cred ca mi-ar fi prins bine la mare. Din materialul de prezentare pare usorde cu marimile si cu folosirea ei.
Cat despre cucuie, cate or mai fi. Ieri ma plangeam si eu ca s-a lovit de 3 ori in mai putin de 5 minute...asa sunt copii, nu pot sa-l leg de mine, desi nu o data m-am gandit la asta!!!
Rody, viata e prea scurta si frumoasa sa te deranjeze ce spun sau fac altii .Saracuta vecina ta, cred ca ii este tare greu.
Eu am o alta pb. Acum caut solutia cea mai buna. De vreo 2 zile am obs ca daca e Raul in patut si se smiorcaie sau ma striga si ma duc la el, cand am vede in pragul usii se lasa repede jos . Nu plange, zambeste. Pana acum intindea mainile sa-l iau in brate, acum nu- acum strange ghem. Va dati seama ca acum imi tot pun semne de intrebare. Oare i-a facut bona ceva. A avut vreo 2 zile in care au ramas singuri cand tb sa doarma si cum Raul adoarme tot mai greu la amiaza, ma gandesc sa nu cumva sa-l fi bruscat. Cand sunt eu acasa, se comporta f frumos cu el, ii cumpara tot timpul cate ceva, dar nu mai stiu ce sa cred...Ce sa fac? Sa o inregistrez? Cu ce? Aveti idei?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 11


paula noi avem o camera wireless si putem vedea live ce face bebe. dar sunt camere ascunse, care le pui in ursuleti de plus etc.

dar cum se comporta raul cand o vede pe bona? daca i-ar fi facut ceva ar trebui sa planga cand o vede, sa nu mai vrea sa stea cu ea de frica. nu stiu ce sa zic...mai bine ia-ti o camera ca sa stai tu linistita , asa vezi si ce fac cand sunt singuri. oricum se poarta diferit cand nu sunteti voi prin preajma, asta e sigur.

si copilul se poarta diferit dupa ce sta o perioada cu altcineva decat mami

noi slava Domnului nu avem nici o problema, bona se poarta foarte bine cu Andrei si imi zicea sotul ca a surprins chiar momente de tandrete intre ei, adica andrei isi punea caputul pe ea, ceea ce ma bucura. la inceput eram putin geloasa, dar am vazut ca oricum mami e cea mai importanta, cand vin eu de la birou ii face pa la bona si vrea la mami dragul de el

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

La multi ani Maria, printesita lui mami, sa fii sanatoasa si fericita, sa ai parte de bucurii, impliniri si noroc in viata!

Gioriga, petrecere frumoasa, sa tina vremea cu voi!

Aseara pe la 22 am culcat copilul, eu pe la 1 m-am culcat (nu stiu ce am facut pana la ora aia). la 6 juma s-a trezit (adica m-am dus eu la el in camera sa vad ce face de nu s-a trezit, dar el era treaz, statea), i-am dat lp=ul. si a stat apoi trea 2 ore!!! eu muream de somn. oricum am mai motait un pic. ca el in alea 2 ore mai tacea 10 min, apoi iar povestea, se intorcea pe burta, iar pe spate, isi soctea suzeta, povestea cu ea, apoi imi arata ursuletii de pe tapet... io nu vedeam nimic. No, acum el inca doarme, iar se suceste tot programul.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani fumoasa Bea! Sa iti fie viata incununata numai cu bucurii si realizari frumoase!
Cum ati petrecut?

LML Filip

La multi ani Laurika!

La multi ani fericiti si impliniti, Maria!


ainotona multumim pt cafea.
Eu am 157 cm, deci pe aproape. Dar eu arat groaznic sub 50 kg: ochii in orbite, mi se vad oasele la stern, par mai in varsta cu 5 ani. Doar la picioare arat asa cum trebuie.
Eu am reinceput inotul din iarna si apoi sala din martie. Hai, poate te ambitionezi si tu!

Ai mei inca dorm, eu m-am trezit ca aveam "cod rosu"

btz, eu nu i-am dat peste pana acum, pepene rosu, da, i-am dat de vreo doua ori.
Cantitati.. hmm.. la fructe cam 50-100 ml, la legume 150-250 ml, iaurt 50-150 ml.
Sanatate multa!

ramo dar de ce nu vrei sa ii dai LP? Eu dimpotriva, consider ca sunt formule noi, imbunatatite, zic eu ca sunt testate bine, nu cred ca se joaca ei cu produsele de bebelusi.

paula wrap-ul il prinzi un pic mai larg sa aiba loc Raul. Cu bona, si eu as incerca sa supraveghez la orice mica banuiala.

bamboletta multumim de intrebare, Bianca e vesela, haioasa, are o energie, patruleaza peste tot. Mai nou i-am scos toate manerele de la sertare si poate umbla in voie in toata casa. Mananca bine, adica sunt multumita de cum mananca, la legume ii tot dau in mana diverse si deschide f bine gurita asa.
In rest e tare dragalasa, sociabila, merge sustinuta de manute, dar se cam clatina, in schimb in 4 labute are o viteza, tre sa alerg sa o prind din urma.
Face pa, arata nasul, gura, la ochi si urechi se incurca :), danseaza, nu prea mai are stare in carut. In schimb se joaca singura, sta singura daca o las.

Apropos de asta, si noi am avut o perioada cand plangea cand ieseam din camera, dar am depasit-o. Cum am procedat? Cand ieseam, apaream repede de dupa colt sub forma jocului cucu-bau si ea radea. Apoi am marit perioadele cand eu nu apaream. Asa procedam de fiecare data, in cateva zile am reusit :)

Eu sunt dispusa pt intalneala, cand ne bagam, fetelor?

puiutz - pupam sa treaca cucuiul.
Bianca a avut multe cucuie, vanatai.. Trec repede.
Mi-a recomandat cineva o crema f buna Hepathrombin

rody - esti o persoana deosebita, o buna prietena, pacat ca cei din jur nu apreciaza asta (daca i-a deranjat ca te-ai implicat prea tare (!!!) in a-i ajuta cu problema fetitei lor)
Eu as deschide totusi subiectul, nu as lasa asa lucruri nespuse.

eladea dulci foc marinarii

lala - prin cate ai trecut si tu, Doamne! Insa uite ce minune ai in bratele tale acum

diana - ce imi place de voi! Bravo pt statul in picioare!!



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bambi, poze de la starea civila la care am fost nasa mai erau pe picasa, dar tot alea, doar ca mai apar si mirii mai des... de aici incepand.




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Neatza mamic!
Eu sunt cam zombi...copilul s-a trezit la 1:45 si a stat treaz pana la 3:30, am zis ca mor nu mai puteam de somn, mi-a dat trezirea la 7 jumatate, stateam si ma gandeam la mamicile cu 2-3 copii, adevarate eroine, eu am zis ca altul nu-mi mai trebuie, nici daca s-ar inventa nastere cea mai usoara in care sa razi in loc sa plangi de durere.
Am fost de dimineata cu copilul de grig.alex. Ne-a schimbat un pic tratam. am scos nurofenul care a zis ca ii da scuan moale( avea dreptate aintonia) si am bagat ibalginul, smecta, sumetrolin(antibiotic ) si enterol, plus regim, acum nu-mi mai ramane decat sa ma rog sa dechida gurita sa manance.
Mai are un pic de rosu in gat, nu mult!
Va multumesc ca va ganditi la noi, si va multumesc pt sfaturi!.
Crispro, am vazut pozele, hai ca arati bine mami, sa nu te mai aud ca te plangi de kg in plus!
gata fug, va puup!

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

acuma 10 ani pe vremea asta eram inca in sala de nasteri asteptand eliminarea placentei, fericita ca imi vedeam prima minune in fata ochilor. avea deja 15 minute de viata!!!

asa ca azi va invit cu drag la party, vremea e superba, nici un nor, nici o adiere (asta ar fi fost buna)... multumesc din suflet tuturor care azi va amintiti (iar) de noi


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Giorgia, de aceea spuneam ca nu-s slaba…Petrecere frumoasa, poate nu va strica vantul planurile! Si la Constanta bate un vant...

Michelle, la mine nu-i asa, ca am avut 41-42 kg la nunta (acum muulti ani) si nu aratam ciudat. Dar sa slabesc atat de mult oricum nu am nici un chef, motiv, etc. cat despre sala/inot etc sunt convinsa ca mi-ar fi mai bine daca as merge dar lenea e cucoana mare. Brava pt tine ca te-ai apucat .

Eladea, am vazut si eu acum marinarii, ce ghidusi sunt!

Eu cand s-a trezit Sasha , la 5, i l-am dus bunicii (mele) si l-a mai adormit ea o tura. Dar eu nu am mai putut adormi la loc…

Ma duc sa fac mancare...Am tzap si o sa-l fac tocanita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Rody, petrecere frumoasa! Si daca o fi cu o adiere mica, si mai bine

Mergi la inceput