LMA Bea - Delfinasi in straie de sarbatoare (151)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Cris, am 1.55, crede-ma nu-s slaba la inaltimea asta. Sunt aproape bine, ca sa zic asa. Inainte de a ramane insarcinata aveam cam 47 kg...

La multi ani Laura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

crispro eu nu am avut sarcina cu probleme pana la 2si ceva de saptamani cand am inceput cu tensiune si proteine in urina si dadeam in preeclampise si apoi un chist buclucas...foarte buclucas, apo probleme gen trombofilie..ehehe..eu scriam la momentul ala dar parca nu eram asa speriata..doar cateodata adica eu nu simteam ca e grav, tineam regim si asta era...doctorita m-a facut sa gandesc asa..pana la un moment dat cand a preferat sa ma interneze sa ma aiba sub supraveghere ..deja era tensiunea si chistul mare..si bine a facut..altfel..nu mai eram aici nici eu nici sebi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

lalala, pai poate ar trebui sa ne scri povestea sarcinii/nasterii lui Sebi asa cum ai simtit-o tu, sa simtim si noi cu tine acum in ultimele zile inainte de prima aniversare! stiam doar de problemele cu Sebi de dupa nastere, si alea mai mult din ce ne spunea Carmen...

asaa, acuma sa ca spun de Isa. a dormit azi 4 ore!!! si am trezit-o eu ca trebuia sa fugim la ultime cumparaturi pentru ziua Mariei! si acum maraie si isi freaca ochisorii

in alta ordine de idei, vecina isi tot duce din lucruri. mi-a adus jos scaunul de masa si patutul lui bb ei, ii e mila sa le arunce. nici eu nu am unde sa i le tin (ea zice ca nu-i mai trebuie, sa le arunc daca nu le folosesc sau sa le dau cuiva, dar e tanara -21 de ani- si singura, nu stie inca incotro s-o ia...). patutul l-am pus aici in salon langa geam, e mai racoare. poate o culc la amiaza in el, sa poate sa se odihneasca tati in dormitor. vad ca ii place tare mult, dar tre sa-i cobor nivelul jos de tot, pana la podea...


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

lalala, multi si pentru tine. Cum sa ne deranjeze ce scrii? Pai asta e locul in care se poate spune orice, se plange, se rade, ne imbarbatam una pe alta. Poti zambi mami, ai un copil minunat si Dumnezeu si ingerasul pazitor vor avea grija sa nu i se intample nimic grav

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Rodi, eu cred ca ai procedat corect atunci cu fata nasilor!
Asta fac prietenii adevarati!Nu esti prietena doar pentru petreceri si gratare...


La multi ani pentru Maria! si Distractie placuta la petrecere!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Crispro am vazut acum pe FB pozele de la cununia civila unde ai fost nasica Esti frumoasa rau!Ma omori cu parul tau!!! Da' ai pus si altele prin alta parte?Eu am vreo 2 capitole necitite, deci scuze s-a discutat despre asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bambi, am avut o "datorie" mai veche la tine, asa ca ai PM

m-a adormit Isa de 3 ori, si de fiecare data m-a trezit cu cate un picior in burta... asa ca am pus-o in patut si a adormit. iar eu n-am somn, e o ciudatenie de film sf pe protv, brrr. eu am oroare de paianjeni . dar tot ma uit

noapte buna, delfinariu, las laptop-ul sa se mai odihneasca si el


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Poftiti va rog la cafea , care cum o doreste!
Eu sunt treaza de pe la 5, dar am zis sa nu se raceasca pana o s-o serviti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Paula, eu as incerca sa o inregistrez, as sta mai impacata. Fiind vorba de copil, mi se pare un motiv destul de intemeiat...

Bambi, multi pentru fata harnica ce merge la aerobic, eu tot incerc sa-mi fac "curaj" sa incep sa fac miscare, dar trebuie sa ma impinga cineva de la spate. Si nu are cine

Rodyka, la multi ani pentru Maria! Cum merg pregatirile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Lalala, oof prin ce ati trecut si voi acum un an.... Dar acum sunteti bine si asta conteaza cel mai mult

Sasha s-a trezit plangand aseara, in timp ce eram cu voi, dar dupa, a dormit pana la 5. Tot e bine...Sa ii creasca mai repede dintii, daca asta o fi problema...Cald nu a mai fost, ca banuiam la un moment dat ca si asta l-ar da peste cap.

Mergi la inceput