Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor, de ziua lui Rares imi face numai surprize si sunt atat de fericita.

Azi-noapte a dormit la el in patut 4 ore si jumatate,s-a trezit i-am dat sa pape si apoi a mai dormit inca 2 ore. A dormit si azi pe timpul zilei cate jumatate de ora, 45-50 de minute si acum doarme singurel. Uraaaaaaaa uraaaaaaaa uraaaaaaaaaaaa

Si cea mai mare surpriza a facut caca singurel, Uraaaaaaaaa, multumesc mami Lavi, sper sa fie de acel ceai, sa vedem si maine-poimaine. Doamne ce fericita sunt

Simo si eu mamica frumoasa. Te-ai vopsit? Cum ti-a iesit culoarea?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Anaxena se pare ca si eu am iar probleme cu laptele si asta pentru ca am fost la un botez, asa am patit si dupa nunta, deci , cum pierd o noapte e clar ca am probleme 2-3 zile, dar eu beau ceaiul de marar si schinduf, iar maine o sa mi-l fac pe cel clasic , am si galactogil in casa, chiar acum ma duc sa pap. si sa vina lapticul.

Xeo esti minunata la cum povestesti, asa ma amuz de cate ori te citesc. si trimite si la mine niste prajituri.Imi e asa pofta de ceva dulce acum si parca mi s-a facut si foame, asa ca ma duc sa mananc.,

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Fetelor, de ziua lui Rares imi face numai surprize si sunt atat de fericita.

Azi-noapte a dormit la el in patut 4 ore si jumatate,s-a trezit i-am dat sa pape si apoi a mai dormit inca 2 ore. A dormit si azi pe timpul zilei cate jumatate de ora, 45-50 de minute si acum doarme singurel. Uraaaaaaaa uraaaaaaaa uraaaaaaaaaaaa

Si cea mai mare surpriza a facut caca singurel, Uraaaaaaaaa, multumesc mami Lavi, sper sa fie de acel ceai, sa vedem si maine-poimaine. Doamne ce fericita sunt

Simo si eu mamica frumoasa. Te-ai vopsit? Cum ti-a iesit culoarea?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



felicitari si la multi ani pt cele 4 lunite.. dar pana acum cum a dormit ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

am revenit...

Mi-am culcat puicuta, i-am luat temperatura astazi ptr prima data, m-a intrebat dr de dimineata..ati luat temperatura Ioanei(ma anuntase doar)dar eu ii raspund NUUU, DE CE? pai inca am termometru sigilat....sotul sugubat ii spune, lasati dna dr ca luam temperatura cind ajungem acasa. Vad ca se comporta ok micuta pina acum, ...

cami_antonia i-am pus un paracetamol de 125 cind am ajuns acasa de la vaccin, si unul acum inainte de culcare (la recomandarea dr. si comprese cu apa rece timp de o ora dupa vaccin) Asa am facut, si sper sa fie ok.

Am o intrebare mamici, ...eu i-am dat doua luni calciu tot la recomandarea dr, si mai am si luna viitoare sa-i dau, ...oare am voie sa continui cu calciu daca i-am facut vaccin ??? am uitat sa intreb dr

simonacip mi se rupe sufletul cind o vad ca plinge... si acul l-am vazut atit de luuuung
Offf, bine ca am scapat...

mandreeac zici ca faci cinste? m-am servit cu o inghetata, a doua pe anul acesta Ce cuminte am fost pina acum...

Merg la poze, nu am reusit pina acum...de cind ma tot laud
Voi pune si eu poze...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea, nu m-am vopsit inca. Mi-e lene. Si mereu avem cate ceva in wd..sper sapt asta sa reusesc...
Catank, poti sa-i dai calciu fara probleme. Norocul tau ca-l ia, arsenie nu l-a vrut..inca mai am fiole dar nu l-am mai incercat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

xeo ce-mi place cui ai prin pe bb cu clesti de rufe numai tu puteai sa faci asa ceva Superrr! Frumosi copii!!!

bb_yasmi Luca este un frumos... si Yasmi...e dulce tare...

pisucmic vreau si eu par asa mult ptr bb mea... nu am vazut bb asa mic cu par atit de mult, a mea e cheala si are o chica la spate doar

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Andreea, nu m-am vopsit inca. Mi-e lene. Si mereu avem cate ceva in wd..sper sapt asta sa reusesc...
Catank, poti sa-i dai calciu fara probleme. Norocul tau ca-l ia, arsenie nu l-a vrut..inca mai am fiole dar nu l-am mai incercat.

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Prima data l-am amestecat in lm si a luat decit jumatate...adica din 5 mml de calciu si 10 ml de lapte a luat juma. Nu am fortat-o, m-am oprit. Dar a doua zi i-am dat din siringa direct, calciu simplu. Numai intre mese il dau, deschide gurita usor, si dau drumu cite 1 ml, deci in 5 reprize... si il inghite.
Multumesc ptr raspuns!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Fetelor, de ziua lui Rares imi face numai surprize si sunt atat de fericita.

Azi-noapte a dormit la el in patut 4 ore si jumatate,s-a trezit i-am dat sa pape si apoi a mai dormit inca 2 ore. A dormit si azi pe timpul zilei cate jumatate de ora, 45-50 de minute si acum doarme singurel. Uraaaaaaaa uraaaaaaaa uraaaaaaaaaaaa

Si cea mai mare surpriza a facut caca singurel, Uraaaaaaaaa, multumesc mami Lavi, sper sa fie de acel ceai, sa vedem si maine-poimaine. Doamne ce fericita sunt

Simo si eu mamica frumoasa. Te-ai vopsit? Cum ti-a iesit culoarea?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




Vorba lui miki... cum a dormit? si mai ales unde? nu la el in patut?
Ma bucur ca-ti face surprize placute...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna sear fetele,
eu sunt tare suparata. am fost azi la medic ca situatia puiului meu s-a inrautatit. diagnostic laringita. ii facem tratament 5 zile cu prednisan, ibalgin si aerosoli cu dexa si acc.
am citit azi pe internet despre laringita si rau am mai facut. a mai trecut cineva prin asa ceva??? ceva sfaturi aveti sa-mi dati?????? cand ii scot mucisorii imi vine si mie sa plangmie asa mila de el. abea respira. i-am pus pe o batistuta 2 picaturi de inhalant baby. sper sa treaca repede
yasmi luca e tare frumos si dulce.
strunfi pitica ta e minunata. iti vine sa o mananci nu alta.
sa imi laud si eu puiu: ieri a ras pt prima data in hohote... e asa dulce, azi a ras la toata lumea de la doc pana la oamenii care il admirau pe strada si la farmacista.
iar azi l-am vazut pt prima data resind sa isi bace singur suzeta inapoi in guritza. pana acu se chinuia dar nu nimerea guritza


aaaaa xeo si mie imi place la nebunie cum povestesti

de 3 zile nebunii astia de la e-on opresc curentu cate 5-6 ore si cica o tin asa pana pe 30. azi am avut noroc ca fost oprit pe timp de zi. dar zilele trecute a fost oprit seara.eu inebunesc noaptea fara curent

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Anaxena, bine ai revenit ! Si moasa mea mi-a spus ca sa ma pregateasca - din a 4a luna de viata ei cresc mai lent (adica nu continua in niciun caz cu 1 kg pe luna, ci cam asa ca Alex 500 g); deci nu cred ca e de la lapte; de asemenea ca dupa 3 luni cererea e cam egala cu oferta si sanii nu mai sunt asa de arhiplini. Nu renunta la alaptat!!! (oricum daca ai alaptat atata la Maria cred ca te tii tare si acum! ) - eu pap galactogil si beau ceai Teekanne, dar Miki ti le-a povestit mai complet

Catank, si alte fete care mai mergeti la vaccin, mie mi s-au vandut 2 ponturi ptr ca sa nu planga rau bebele la vaccinare: sa-l tin la san in timpul intepaturii sau sa-l pun la san imediat dupa intepatura. Eu am facut a 2a chestie (ca pe prima am aflat-o dupa ) si a functionat excelent! Multumesc pentru complimentele la plete, si eu m-am nascut cu o coama de par, si el la fel

Andreea, bravo lui bb Rares! Va fi din ce in ce mai bine si mai lung somnul lui de noapte! (si al tau pe langa el)

Strumphi mi-a placut cum va merge Sophie la Cambridge, si mie mi-ar placea sa mearga Petru la Oxford (fiindca si eu am fost studenta la Oxford un trimestru, am fost si inmatriculata cu ceremonia aia a lor minunata cu togi si tot tacamul, in 1995 in Romania nu exista asa ceva si stiu ca a fost foarte impresionant!) - noroc ca nu-s 2 baieti ca s-ar contra in competitiile de rowing!

Xeo, geniale povesti, esti buna de stand up comedy (poti face si sit down comedy ca sa te mai odihnesti si tu de viata cu 3 copilandri )

Fug la somnic fiindca a adormit si puiul (dupa ce toata dupa-amiaza s-a jucat cu mami si tati )
Noapte buna si vise frumoase


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput