Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Vas, bubulina mea e ok zic eu, dar ma streseaza ca nu prea vrea ea sa deschida manutele , le tine strans strans in pumn , ar trebui sa se mai relaxeze si sa le deschida sa apuce, sta mai relaxata cand suge si isi pune manuta pe sanul meu ... in rest face cam de toate pentru varsta ei, dar na... cand nu ai un stres iti cauti, cum fac eu Un alt stres e acela ca are 5,5 kile de cateva saptamani si nu pune deloc pe ea si are 62 cm, ea arata bine asa, e vesela e activa dar ma gandesc sa nu duca lipsa de ceva , sa aiba ceva carente... o mai las o sapt pana face 3 luni, sambata pe 2 le face, o mai cantaresc atunci si daca nu a mai luat nimic o programez sa o vada doctorul de familie sa vedem ce spune si el

Xeo, stiu ca nu se aseamana 2 persoane din aceeasi familie, noi suntem 4 surori, avea mama ce ne da exemplu, sora-ta nu a fost/ facut asa cum spuneam si mai sus lui vas, cand nu are omul la ce se gandi, isi cauta..eu mereu tre` sa am mintea ocupata la ce sa ma gandesc, si noaptea in somn fac asta de exepmplu azi noapte dupa caldura suferita ieri am visat ca m-am mutat in Suedia si era bine , frig si ninsoare

Miki multumesc si a mea nu e mare amatoare de lume multa si agitatie in jurul ei, duminica trecuta cand au fost verisoarele si bunicii si unchiul pe capul ei , abia am adormit-o seara dupa ce au plecat ei, tare maraita mai era cu ei si dupa ce au plecat am luat-o sus in camera sa o schimb si sa ii dau sa suga si era numai un chiot si o veselie dar vorba ta, trebuie sa le obisnuim cu lume in jurul lor... si socrul meu spunea ca sa o invatam sociabila ca are de castigat in viata daca e asa, stie el ce stie Am si eu o cutie de lp neinceputa de 0+ , daca o sa am nevoie o sa o desfac si o sa ii fac din aia, ma gandesc ca nu ar ece strica, poate o fac mai pufoasa ca si asa e numai piele si os

Simona am bagat si eu aseara niste inghetata pe caldura asta merge ca unsa m-am gandit la tine

Alexina, tu deja cred ca ti-ai baut cafeluta si esti in parc la racoare printesa ta tre` sa fie mandra cu asa hainute simpatice

Yasmi, hai vino sa ne spui ce ii povestea Iasmina fratiorului , ce povesti ii citea ? iar Lucas e un scump, ce buburuza tine in manute ?

Cami, mult a fost putin a mai ramas, inca 2 luni si-un pic si o sa imi vad si eu parintii si bunica si surorile si nepotelele...sper sa vina si soar mea din Italia cu fetele la botez dar nu stiu sigur ca atunci nepotica cea mare o sa inceapa scoala si sora mea munca , oricum ele vin in august 2 sapt la maica mea cand eu nu o sa fiu... dar trag speranta ca o sa poata sa vina macar pentru un weekend atunci sa ne intalnim ca tare mi-ar placea sa fim iar toata familia


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

neata, a fugit sotul putin si am prins calculatorul macar sa va urez o saptamana minunata.
Printesa mea s/a intors de la mare unde a fost cu bunicii iar acum stam la povesti.

Va pupicesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumphule
sa de-a dumnezeu sa fiti cu totii ca asta e cel mai important
cat despre pumnii micuteistai linistita
antonia mea cea mare asa i-a avut si acum e ok
nu e nici un bai
si petra inca ii tine stransi rau de tot
ahahahaha
mai rade mama de noi si ne zice ca cei mici care tin pumnii stransi sunt zgarciti
ahahahahaha
da eu nu ma atac ca doar e o gluma ahahahahah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor am si eu o intrebare:voi ati dat Calciu la bebei??
Eu nu i-am dat deloc..Plus ca unele fete zic ca i-au dat inainte de vaccin..urmeaza sa fac si eu vaccinul dupa ce termin cu investigatiile la spital,dar pediatra nu a pomenit nimic de asta...

Mentionez ca inca este alaptat exclusiv la san..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor d unde sunteti?????????
s-a facut vremea frumoasa in tara si eu nu stiu???????
ca la noi sufla si acum vantul de numa

lalely eu nu am dat calciu nici la antonia si nici la petra atat de mici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

Cami_antoniaIti multumesc pt gandurile bune.
La Constanta stateam langa Academia Navala.Acum insa ne-am mutat la Navodari,si tare bine-mi pare.E mult mai liniste,si-n plus ,apartamentul are 4 camere...ca deh,s-a marit tribul :)

Cum fac daca am de plecat undeva?
Pai asta se intampla cam odata la trei zile...Ambarc puradeii la masina.Ala mic in scoica ,legat bine,alea mari slobode in jurul lui.
Scoica se infinge in niste roti , ca de carucior.Pe alea le tin mereu in portbagaj,si asa rezolv nevoia de a fi "mobili".

Mai greu a fost la inceput, acum ne-am cam obisnuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, eu stiu ca laptele se schimba la 6 luni, nu la 4...

lalely, eu am dat calciu la amandoi la indicatia medicului, chiar daca au fost alaptati exclusiv. La Cristi chiar am marit si doza de Vigantol pt ca i se inchidea greu fontanela, iar la fata la ultimul control mi-s spus sa ii dau luna asta 10 zile calciu ca are putin costele exazate...mie nu mi se pare ca le are asa..

deea, va invidiez ca sunteti asa multe fete in aceeasi zona Pup domnisoaramare si pe cea mica in mod egal

cami, strumph, simo

yasmi, pupici dulci si pt tine, nu mai zici nimic?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

xeo bravos
imi place sa aud mamici de mai multi copii atat de optimiste
eu inca nu am iesit cu ambele fetye din curte singura
desi am carnet
am scoica
trebuie sa iau insa un scaun de masina pt antonia
sa vedem daca va sta in el
si sa imi repar masina
ca e stricata
si va mai dura ceva vreme
pana vom reusi acest lucru
da e mai bine la navodari
mult mai relaxant
nici eu nu stau efectiv iin cta
ci in drumul spre mangalia
poate prin august asa ne vedem si noi putin
poate reusim sa ne gasim prin cta
dupa ce trece valul de turisti
si mai gresc si gazele mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada, vas neata si voua
azi vad ca sunt si eu prin zona
da nu mai am interlocutpori prea multi
acum mi-a adormit antonia
ca azi s-a trezit la 8 dimineata
atipic pt ea
ahahahahah


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am dormit ca valizele si eu si bebelina pana la 10. afara este urat si friggg si bate un vant.... la voi cum este? ce bine era cand erau 35 grade, vreau calduraaaaa
bebelina mea se cearta cu o jucarie, o baga in gurita, si tipa la ea, daca o auziti cum face
ieri am stat afara vreo 2 ore , nu mai mult ca pe vremea aia..... apoi am venit si am dormit cu Anastasia 3 ore si sotul cica ne-a pazit, asa a zis

sorinam sa va fie de bine crestinarea, ma bucur ca a iesit bine si ai o grasulina
nu stiu ce sa zic de papmpersi.... de ce ti-a zis sa-i pui daca fetita n-are nimic? tie de ce ti-a recomandat radiografia? i s-a parut ceva sau doar asa? ca si mie mi-a recomandat dar a vazut ca nu-s cutele egale
eu maine dimineata merg sa-i fac radiografia.

strumphitza mai lasa cafeaua aia, pai tu te miri de ce-i piscoata asa si iti mai face gauri in program ...uite de ce, ca maica-sa bea cafele toata ziua ia nu mai bea sa vezi ce schimbare ai sa vezi. dar daca nu vezi nici o schimbare sa nu ma bati , da?
este tare, tare dulcica Sophia si vorba fetelor, mi se pare foarte ok. tine caputul, ia jucariile, vorbeste cu ele...este foarte bine.

cami asa este cu soarele asta, nu mai este deloc bun. noi iesim foarte dimineata la padure si stam la plaja de pe la 8.30 pana pe la 10 dar si intre orele atea simti cu arde, asa de tare este. mai demult nu era asa. nu prea mai este sanatos sa stam la soare si eu iubesc soarele. vreau sa fiu mereu bronzata[:;] acum m-am bronzat in 2 zile cat ma bronzam inainte intr-o luna, asa tare.


xeo ma bucur ca-ti faci timp sa intri sa vorbesti cu noi. ai si tu un stil de-a povesti imi place. sper sa gasesti colac pentru bebe.
si eu cand am vazut colaceii tare mi-au placut si parca, parca as vrea si eu. oare pana la ce varsta se poate folosi?

toate mamicile si bebeii dulci.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput