Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madu81

Lalely, multa sanatate lui bebe David, sa dea Dumnezeu sa treceti cu bine peste aceasta incercare!

Referitor la saltelute de activitate - da, sunt de la diverse firme si cu functii diferite - de exemplu unele au jucarioare, lumini si sunete (cum e Rainforest de la Fisher Price), altele doar jucarii si sunete, sunt unele care nu au decit jucarii. Jucariile de obicei sunt facute din materiale cu texturi diferite, pentru a stimula simtul tactil al bebelusului, unele au si oglinzi din acelea speciale pentru bebe (sunt ca o folie de staniol foarte bine intinsa, deci nu se sparg) - asa ca ai de unde alege. Salteluta o poate folosi pina pe la vreo 10 luni am inteles, deci daca ii capteaza interesul si il tine cumintel merita sa investesti intr-una care sa aiba si sunete.

Mami de bebe Adam


Madu.. multumesc frumos!!
Chiar nu stiam ca suntsi cu mai multe functii...
O sa ma orientez sa vad ce gasesc..Chiar unde as gasimai multe tipuri de saltele sa le pot compara??La Carrefour oare??

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

lalely ce conteaza ce firma este salteaua de activitati? poti lua oridecare ca asta chiar nu conteaza, doar sa aibe jucarii multe, sunete, culori multe...


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Roxy nu conteaza deloc firma..dar vroiam sa imi fac o idee sa caut pe net direct....ca asa gasesc eu o salteluta si o iau pe aia direct..Asa ma gandeam ca fetele poate stiu direct un model practic si nu foarte costisitor...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Lalely cum mai stati cu colicile, au trecut? Noi avem centru de activitati de la Mothercare, se vede si in poze. Are animalute agatate, oglinda pe margine, diverse texturi; lui Petru ii place mult joaca in el.

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Lalely cum mai stati cu colicile, au trecut? Noi avem centru de activitati de la Mothercare, se vede si in poze. Are animalute agatate, oglinda pe margine, diverse texturi; lui Petru ii place mult joaca in el.

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


Pisuc
..indraznesc sa zic ca s-a calmat cam de 2 saptamani..Si asta de la Protectis...Noua chiar ne-a mers..Inca luam in continuare..Mai are cateodata cate o criza,dar nu se compara cu ce a fost inainte..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Me again

I-am dat la piscoata si a adormit, era asa de maraita pana am pus-o la san, nu trecuse mai mult de o ora jumate de cand mancase ultima dataazi a mancat cam la 2 ore , poate si mai putin, v-am spus eu , puseu de crestere acum doarme, nu stiu pana cand, oricum cred ca o trezesc acusi pe la 9 jumate sa ii fac baita , ca maine s-a anuntat zi frumoasa cu 30 grade, deci tre` sa iesim la plimbare, mergem la Cambridge, anuk trecut am vazut Oxford, acum vreau sa vad si Cambridge ul unde o sa studieze piscoata

Xeo, multa sanatate, sa treaca dintii rapid si usor, fara medicamente, bun ca esti asigurata cu provizii de laptic la congelator, eu niciodata nu am avut de unde si congela , ori poate nu mi-am dat eu interesul oricum, de vreo 2 zile ma chinui sa storc fiecare picatura in gura piscoatei ca iar simt ca-s cam goi si moi sanii astia ai mei si parca nu se satura donsoara, dar la ritmul care mananca, adica la 2 ore, cred si eu De colac stiam ca fetele de la odiseea de ian-feb au dat comanda pe ebay si au impartit costurile si asa au ajuns sa aiba mai multe fete... dar totusi poate intra fetele care au asa ceva sa ne spuna ce si cum au facut ma gandeam si eu zilele astea sa ii fac comanda, aici la mine e floare la ureche , nu costa transportul mai nimic , poate chiar gasesc sa fie si mocca ia sa ma ebayuiesc eu sa ii caut colacel sa o bag si eu la inotat in cada mare in baie

Catank, pai ce mai astepti, baga mare , acum ca ai si scula noua asteptam sa vedem cu ce te lauzi nu am citit pe diagonala, am citit tot, dar m-a batut soarele in cap azi si am uitat pe cuvant de pioner ca am citit ca ai basma de la mama ta

Pisuc, in sfarsit il vedem si pe daddy si pot sa spun ca semanati toti 3 nu-mi mai dau seama acum cui ii seamana Petru mai mult, m-ai pus in incurcatura sunteti niste frumosi ti-am redimensionat pozicile, ai 14 poze si abia 1 MB, deci pana la 18Mb mai poti sa ne pui pozici mai multe ca nu ne suparam, sa ne dam si noi seama mai bine cui ii seamana pletosul vreau si eu asa par bogat si frumos la piscoata sa ii prind fundite si sa ii fac codite, dar mai este pana acolo ca vad ca a inceput sa ii cada iar, gasesc peste tot pe scutecelele de finet perisor de-al ei oricum i-a crescut la loc unde ii cazuse prin frunte si parti acum vreo cateva saptamani in urma, acum ii cade de pe la spate , sper sa ii creasca la loc ca abia astept sa o motez

lalely, cum te simti ? cand vedem pozici de la botez? saptamana ce vine mergeti la spital la Bucuresti ? Multa sanatate si tie putere sa treci usor si rapid peste asta si cu bine mai ales

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

pisucmicsa stii ca asa si este!!! Locul unde locuiesc ...este o poveste. Atit de mult am umblat in lumea asta in lung si in lat, incit acum simt ca traiesc ...simt ca aici e locul cel mai potrivit. Am obosit sa vad atita aglomeratie, zgomot, ...culori artificiale... aici sunt ''singura'', liniste, si culorile naturii.... Nu vreau mall, nu vreau destinatii ''obositoare'' ... Ioana m-a determinat sa descopar ceea ce nu simtisem pina acum...odihna si linistea de acasa. Acum m-am linistit de tot, ... si tare bine imi merge, ca nu degeaba sunt pufoasa

In alta ordine de idei, este frumos, totul natural, insa...si multa munca. Dar daca pui suflet, nu simti greutatile de peste zi...totul devine o placere...



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

simonacipuite cit e ceasu si am dat gata juma de borcanel de dulceata de trandafir. Asta e....

strumphyhmmm, te inteleg! Scula nu e cine sie ce, dar functioneaza fara sa-i dau doi pumni. Deci... am cu ce

Merg la poze si apoi la nani, ....

Somn usor tuturor!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

simonacipuite cit e ceasu si am dat gata juma de borcanel de dulceata de trandafir. Asta e....

strumphyhmmm, te inteleg! Scula nu e cine sie ce, dar functioneaza fara sa-i dau doi pumni. Deci... am cu ce

Merg la poze si apoi la nani, ....

Somn usor tuturor!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA







ia sa vedem daca ai cu ce mi-a placut tare ...

trimite si la mine niste dulceata de trandafir ca sa nu te faci numai tu pufoasa, trebuie si la mine niste puf puf de parca nu as avea destul

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Citat:
citat din mesajul lui catank

simonacipuite cit e ceasu si am dat gata juma de borcanel de dulceata de trandafir. Asta e....

strumphyhmmm, te inteleg! Scula nu e cine sie ce, dar functioneaza fara sa-i dau doi pumni. Deci... am cu ce

Merg la poze si apoi la nani, ....

Somn usor tuturor!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA







ia sa vedem daca ai cu ce mi-a placut tare ...

trimite si la mine niste dulceata de trandafir ca sa nu te faci numai tu pufoasa, trebuie si la mine niste puf puf de parca nu as avea destul

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


neata fetele!!!

da de unde, am incarcat acumulatorul sau ce-o mai fi ala, si imi spune card protejat...am tras de clapita aia de la card in sus si in jos si nu vrea sa functioneze. Culmea, ca ieri a functionat. Mai mult decit atit, in aparatul vechi functioneaza, da in asta nou nu

Dulceata zici??? daca ai stii cit de buna e, hai ca iti pastrez pina in toamna un borcanel zau ca da, ...mai ales poate reusec sa vin si eu la marea intilnire

Cum ati dormit fetelor, eu m-am culcat la 12 (Ioana la 21.30)si m-am trezit la 6 sa-i dau Ioanei de papa...apoi pauza somn. Ea da, eu nu...

Maine la 9 avem vaccin! Merge sotul cu noi , cica sa las fata pe mina lui...sa vedem, sa vedem....

O zi frumoasa tuturor!

Aaaaa... hai trezirea!!!... ca dau o cafea chiar de nu beau eu

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinam spune:

Buna dimineata ! Va invit la o cafea cu lapte!
Imi fac putin timp sa va scriu cateva randuri, va citesc aproape zilnic dar nu prea imi fac timp de scris. Rusine mie!
Noi avem aproape 3 luni ( in 28) si avem 61 cm si 6200 gr. Am descoperit jucariile , ne jucam de zor cu ele.
Saptamana trecuta am avut botezul, a fost foarte bine , am petrecut la munte 2 zile la o cabana.
Am fost si noi la controlul ortopedic si dr ne-a recomnadat sa purtam 2 scutece pana la 4 luni jum, cu toate ca a spus ca fetita e sanatoasa, cand ne-a chemat la radiografie . Pe caldura asta nu prea imi vine sa-i pun 2 scutece . Voua vi s-a recomandat asa ceva ?


Mergi la inceput