Poti sa-ti dai seama cand cineva zambeste fals?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

eu am ratat 8 si 20.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, in principiu e o chestie de educatie, dar una proasta, anume ca inca de copii ni se inhiba hohotele de ras, si eu am remarcat de ex ca sotul meu le atrage atentia copiilor sa nu mai rada "atat de tare" cand ii apuca pe ei rasul ala colorat in cascade din te miri de joaca isi fac intre ei, drept pt care am avut de cateva ori polemici cu el pe aceasta tema, eu sunt de principiu ca TREBUIE stimulati sa rada si trebuie sa le intretinem bucuria nu sa le inchidem gura ca pe noi ne doare capul de ex sau suntem obositi dupa servici. Este inadmisibil, iresponsabil si egoist sa opresti hohotele de ras ale copiilor, cum este inadmisibil sa-i trezesti din somn urland la ei si speriindu-i.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Off topicurile au fost mutate aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=164964

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Cateva completari despre zambet in general:

- Zambetul ne face mai atractivi
- Zambetul combate stresul
- Zambetul ajuta la cresterea imunitatii
- Zambetul scade presiunea arteriala
- Zambetul face "face-lift" si iti mentine o fata tanara
- Zambetul genereaza Endorfine, rduce durerea si te face sa te simti mai fericit

Sursa: http://longevity.about.com/od/lifelongbeauty/tp/smiling.htm

Suficiente motive sa zambim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



He, he, eu 19 din 20. Al treilea m-a pacalit.

M-am uitat numai la ochi, nu din instinct ci pentru ca stiam ca la un zambet sincer zambesc si ochii.


Eu nu cred ca romanii zambesc mai putin ca altii. Poate pentru ca zambetul e molipsitor, in general in jurul meu se zambeste mult.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

18 si eu - m-am pacalit la 4 si 11.

am facut vreo descoperire stiintifica sau am cercetat ceva? topicul asta s-ar fi potrivit parca mai bine - si la propriu, si la figurat - la "un ochi rade..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nytro3 spune:

"You got 12 out of 20 correct" , insa ar fi trebuit sa dea un bonus pentru rapiditate. Ca multi altii mi-am bazat alegerile pe expresivitatea ochilor.
Daca ar fi sa ma iau dupa topul celor mai fericite tari, as zice ca suntem acolo unde trebuie sa fim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Aici gasiti un test foarte haios:
http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/mind/surveys/smiles/index.shtml

Ar fi interesant daca am face share la rezultate. Eu de exemplu am avut 14 raspunsuri corecte din 20. Si da, la intrebarea 7 nu este Cristian Chivu

Plecand de la acest subiect as mai intreba:
- credeti ca romanii zambesc fals mai mult decat alte popoare?
- credeti ca este bine sa zambim fals sau mai bine nu?



Cum sa zambeasca romanii fals?
asta e marea diferenta pe care am observat-o intre romani si canadieni/americani: la noi aia posomorati sunt posomorati, iar aia veseli sunt veseli. la americani, canadieni, toti iti zambesc gandindu-se la ce sa faca diseara si te intreaba lucruri care nu ii intereseaza de fapt, doar ca sa fie amabili.
In plus, nu cred ca tine de educatie, zambetul si conversatia amabila sunt chestii de marketing, la noi zambetul acela lipseste pt. ca spre deosebire de americani nu avem de ce sa zambim. Salariile sunt de toata jena, preturile sunt mari asa ca o mare mare parte dintre functionarii publici chiar nu au motive ca sa se strofoace pt. ...marketing. :))

Spot The Fake Smile
Results
You got 18 out of 20 correct

Look at the labels below each image to see which smiles are genuine and which are fake.

Le-am gresit pe primele 2 femei, dupa aia m-am uitat doar la ochi si a fost simplu.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

17 corecte!

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput