Ce stie mama?

Ce stie mama? | Autor: Elena

Link direct la acest mesaj

Ce credem ca stie mama?

La 4 ani - Mama stie tot.
La 8 ani - Mama stie multe.
La 12 ani - Mama nu stie tot.
La 14 ani - Mama mea nu stie nimic.

La 16 ani - Mama mea ? Ce stie ea ?...
La 18 ani - Batrāna asta a copilarit cu dinozaurii...
La 25 de ani - Posibil ca Mama sa stie ceva despre asta...
La 35 de ani - Īnainte de a decide, vreau sa ma sfatuiesc cu Mama.
La 45 de ani - Precis ca Mama poate sa ma īndrume...
La 55 de ani - Ce-ar fi facut Mama īn acest caz ?
La 65 de ani - De-ar fi putut sa vorbesc despre asta cu Mama...

Dedicat tuturor mamelor din lume.


_________________________

www.youtube.com/watch?v=ZHcAQPu3LJM" target="_blank">RObotzii au succes, TU ai?

spune-mi ceva bun

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Foarte dragut!

Adaug ca la 6 ani, baietelul meu nu-si da seama cum stiu eu dinainte ce a facut si mai ales ce nu a facut (nu s-a spalat pe maini de exemplu) si de unde stiu eu dinainte ce-si doreste ?

La noi asta se cheama "magie de mama" si m-a rugat, zilele trecute sa il invat si pe el putina magie ca are nevoie la gradinita ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Dragut !!!

Al meu la 8 ani sta in spatele meu si ma pune sa ghicesc ce face el....asta pe motiv ca eu cam stiu tot ce executa, avand un al treilea ochi...nevazut.

http://chicboutique2011.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si al meu in clasa 1 m-a spus la scoala ca stiu magic (tot ce face el), si din cand in cand ma testeaza.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Stai, stai...si dupa 65 de ani ce faci cu mama? I-ai pus deja cruce, sau n-o mai duce capu?
Ne intoarcem la 16-18 ani?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyly0808 spune:

textul acesta este gandit de un barbat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Sigur este un mascul. As adauga:

1. Inainte de nunta: mama nu conteaza
2. In primii 10 ani de casnicie:
- este buna ciorba ta dar nu este ca a lui mama
- hai sa o chemam si pe mama la masa
- mama a spus ca ar fi bine sa...
- mama are dreptate
3. Dupa primii 15 ani de casnicie:
- sigur ca mama nu are dreptate
- nu am chef sa o sun pe mama
- sigur ca vin de la mama... de ce miros a alcool? Mi-a pus si mie un paharel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Stai, stai...si dupa 65 de ani ce faci cu mama? I-ai pus deja cruce, sau n-o mai duce capu?
Ne intoarcem la 16-18 ani?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

...pai probabil se presupune ca atunci cand cupilu' are 65 de ani,mama lui,ca o persoana decenta,e deja decedata,la 65 de ani cupilu' mamei se gandeste ca i-ar fi placut sa discute cu mama-lui-cea-decenta-si-decedata,dupa care probabil ca se presupune ca si respectivul cupil tre' sa fie si el decent la randul lui si romaneste sa mai si decedeze pana-n 70 de ani,ca si-asa statul "romanesc",saracu', abia le mai plateste pensiile celor care se-ncapatzaneaza sa traiasca fara pic de simtz civic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Chiar asa, cine l-o fi scris?!

Pentru ca al meu fiu a trecut de 18 ani dar n-a ajuns la 25 si stie bancul :
,,Elefantul il intreaba pe dinozaur:
- Ti-a dat Noe add ?
- Nu.
- Nasol!!!"

pica La 18 ani - Batrāna asta a copilarit cu dinozaurii...

Deseori i-am cerut parerea mamei dar fiind subiectiva ...

Oricum, dragut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lia

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Stai, stai...si dupa 65 de ani ce faci cu mama? I-ai pus deja cruce, sau n-o mai duce capu?
Ne intoarcem la 16-18 ani?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

...pai probabil se presupune ca atunci cand cupilu' are 65 de ani,mama lui,ca o persoana decenta,e deja decedata,la 65 de ani cupilu' mamei se gandeste ca i-ar fi placut sa discute cu mama-lui-cea-decenta-si-decedata,dupa care probabil ca se presupune ca si respectivul cupil tre' sa fie si el decent la randul lui si romaneste sa mai si decedeze pana-n 70 de ani,ca si-asa statul "romanesc",saracu', abia le mai plateste pensiile celor care se-ncapatzaneaza sa traiasca fara pic de simtz civic


Cam asa este...ma gandeam ca mama are 65 de ani, dar m-am inselat

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

La 4 ani, mama stie tot, mama face tot. Nimic nu e imposibil.

Din punctul meu de vedere, varstele sunt cam inaintate, deja dupa 25 de ani se cere sfatul mamei/ tatalui.



Mergi la inceput