Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(33)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

ola fetele!

si bebelanul meu e marait... stau dintii de sus sa sparga gingiuta, astazi m-am chinuit putin (sau mai bine zis l-am chinuit putin) sa ma uit la gingiuta de sus, pe langa cei doi ce stau sa sparga se vad inca doi de fiecare parte in gingie, (6 in total, doi ce stau sa sparga si doi la stanga lor si doi la dreapta lor) adica forma lor in gingie nu stau sa iasa, sa inteleg ca de-acum pana iasa toti o sa fie numai o "veselie" ?! jos pe langa cei doi iesiti nu se mai vad altii pregatiti, adica gingiuta e plata... (oare ati inteles ce-am vrut sa zic )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fluturasa, am cumparat o groaza de jucarii. sunt excelente: mingi zornaitoare, leul invata sa te imbraci, pisica nu stiu cum, casa din care ies animale, turnul cu activitati, inele cu muzicute,cuburi de plush, niste lingurite mai mari, o groaza de treburi. ma omoara barbatu, am spart alocatiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ba da, le dau si vita, dar cand fac curcanul le dau 2 zil;e la rand, apoi bag peste, apoi ou, apoi ficat, apoi ou si gata saptamana. vita nu ii incanta asa de tare, le dau la 2 saptamani. sigur ca le dau vita tanara, adica manzat. de ex, le fac perisoare si apoi le pasez. sau dovlecel umplut.

corina, cum comanzi pe site-ul ala jucaria? cum se ataseaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Buna seara ...

martuza iaurt cu cirese am incercat dar nu a vrut .. desi ciresele le papa cu palcere, singure, fara combinatii. El este inclinat spre constipatie. Incerc sa evit sa ii bag banana si morcov fiert.

Nu stiu cerealele si branzica. Constipa? Eu dimineata ii dau para aproape mereu si tot tare face si destul de greu.

Legat de mancatul lui bb si eu fac ca si fluturasha mananc in fata lui si uneori chiar din mancarea lui daca nu am ceva la indemana .. Casca o guraaa.. daca nu e satul.

mirela va doresc sa va iasa repede dintii sa scapati de chinuri. Eu de fiecare data cand are Tudor o zi proasta dau vina pe dinti. Aiurea ca nu i-a iesit nici macar un colt si nici nu cred sa iasa prea curand dupa cum se simte gingia.

Va pupez si ma retrag. Poate astazi ma culc mai devreme (trag eu speranta) caci puiul meu deja doarme de 30 minute.



Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica
[Nu stiu cine zicea de un babycook, care era si steamer si blender si warmer, ceva ce cred ca m-ar avantaja, ca eu am steamer si robot Philips, iar de incalzit scot din frigider cu ceva timp inainte si apoi pun vasul in alt vas cu apa calda, sa se incalzeasca mancarea.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE


Elfica, eu ziceam!
este vorba despre babycoock de la Beaba!

Moshulik , mami fericita de Maria Alexandra( 23.09.2010)
https://picasaweb.google.com/SSMoshulik/PrimeleZile?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/SSMoshulik/Botez?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Buna dimineatzaaaaaaa, Barlog!
va invit la o cafelutza virtuala!

Martutza
, eu ziceam de vita batrana si gaina!

asta o stiu mai demult, de cand era nepotzica mea mica si acum mi-a confirmat-o si dr Mariei.

Cica puiul/vitelul nu sunt inca mature si sunt pline de hormoni de crestere si nu mai stiu ce alte nenorociri, iar in timp pot cauza o maturizare timpurie dpdv sexual( a se vedea diversele stiri despre fetite cu menstra/sani mari la varsta de nici 10 anisori etc).

acum daca e sau nu adevarat, eu nu am de unde sti, insa, stiti cum e, macar sa facem si noi tot ce stim si putem pentru a le fi cat mai bine puilor nostri( ca sunt oricum multe lucruri cu potential nociv despre care inca nu stim nimic).

Moshulik , mami fericita de Maria Alexandra( 23.09.2010)
https://picasaweb.google.com/SSMoshulik/PrimeleZile?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/SSMoshulik/Botez?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Adipapazi, jucaria am luat-o de la Noriel. Are ventuza si se 'lipeste' de masa scaunelului/parchet. E f haioasa, pt ca albina aia se invarte si fosneste, fluturasul la fel s einvarte. Cd invarte toata floarea bilele fac zgomot, asa ca il tin tare ocupat.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

La multi ani celor care poarta numele de Petru, Pavel sau Paul !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

corina[/b[, multumesc mult, cat costa jucarica?
[b]martuza
, dar puiul si vaca tanara nu ajung batrane? sau intra la menopauza si nu mai au hormonii aia?pe bune, fara gluma acuma, nu e logic ce zic?

am papat iar ficat cu mare drag. este mare mirare la mine in cap cum de le place ca e o mancare mai dificila. dar fiert in lapte si pasat cu legume, merge de minune. ana a bagat aproape 200, ioakim 150, fara smenuri si jucarii.

fug inapoi la biblioteca.
je suis tres zombie, ioakim ma tine treaza in intervalul 3-5am.

ana zice mama de muuuuuuuuulte ori/zi. sunt in delir!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

adipapazi, jucaria a fost 40 lei.
eu stiu ca nu se da pui/vitel pt ca nu au suficienta hemoglobina. adica noi dam carnea in principal pt cant de hemoglobina...la fel ca si bebeii, animalele tinere au mai putina Hb. De asemeni, la tineret se dau hormoni de crestere, ca sa se injumatateasca perioada pana la sacrificare. Hormonii se dau doar la inceput, deci, teoretic gainilor nu li se mai administreaza hormoni.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput