Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(54)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

neata. aruncati si-n mine cu o cafea maaare! Iar m-a sculat la 5“piticul. acu a papat si doarme.
SANZIANA - ZIKI- LA MULTI ANI!
Mada - la mine mare e de 260.Al meu papa mai des si mai putin. cred ca nu are rabdare sa stea sa manace mai mult. si cand papa, tot se agita. E pe duracell si asta!
mai, cu toate fructele pe care i le dau, tot nu face kk cum trebe. e cam ... uscat, nici nu se prinde de pampers. ce sa-i dau?? sugestii va rog
La vaccin :aici inainte sa-l intepe ii da o mica seringa(5-8ml) cu glucoza(aia hraneste direct muschiul). N-a avut nici umflaturi, nici roseli, nici galme, nimic. Incercati si voi, daca vreti.
Tunde - bafta si cap limpede!
Iar nu mai stiu.A! din ce parte a puiului ii dati carnita? pieptul mi-a parut sec tare. chiar si cu zeama si ulei.Are ceva daca-i dau pulpa?
AAAA!! ceva ff important -intrebare pt fetele care au incetat alaptatul- sa iau ceva pastile? tot mai iese cate putin lapte. as putea face mastita?
va pup, fug la pitic trezit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Pentru ca tot se discuta despre greutate la bebei, uitati niste cifre medii luate din cartea E. & H Capraru:

Varsta ||| Greutate Fete --Baieti ||| Lungime Fete--Baieti

Nastere ||| 3,0 -- 3,2 ||| 50 - 52
3 luni ||| 5,3-5,5 -- 5,75-6,0 ||| 60 - 60
6 luni ||| 7,0-7,2 -- 7,4-7,6 ||| 64 - 65
9 luni ||| 8,0-8,5 -- 8,0-9,0 ||| 68 - 69

Deci, RaluKara bebelusa ta e ok la 5 luni.




Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Foxy-le, incearca cu mar copt. Si piersica simpla, fara alt fruct adaugat. Sau para simpla.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

La multi ani ZIKI!!!! SA fii sanatoasa si indeplinirea tuturor dorintelor alaturi de cei dragi.

BAfta multa TUnde!!!

CArtea lui E. Capraru exista si in varianta electronica? Am auzit ca e tare buna cartea asta. O are cineva???






Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Ce fac fetele?
La multi ani, Sanziana scumpa, sa fii sanatoasa, norocoasa, fericita si iubita.

eu mi-s zombiiiiii, am inceput sa vad in reluare . Azi dupa cum spuneam ieri am facut avocado+banana= nu bun la coca mea, asa ca am papat eu.

mai referitor la kk ....nici al ei nu se lipeste de pampers si cum spuneam asa cu ii bag mancarea in gurita iese pe popou si mai face si de 2-3 ori pe zi. nu mai inteleg nimic

roxx , cred ca am sa incerc si eu schema pentru ca eu nu i-am dat azi 2 lig, a 2-a zi 4 ling, i-am dat cat m-a dus pe mine capul.

ma duc ca s-a trezit, sper sa revin

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna.

stiti la ce ma gandeam? fata a facut luni rotarix-ul ... dupa 3 zile oare sa aiba efecte ?

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

NU pot sa mai intru pe site ul asta http://www.4shared.com. Cu userul si parola de pe blog. LA voi merge?


Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pup fetele!

Azi fac cinste!! Desi am chiulit de la tabel, m-am urcat azi pe cantar si nu mi-a venit sa cred: mai am doar 1 kg īn plus, fata de inceputul sarcinii! Habar n-am cum am reusit, dar ce mai conteaza?

LA MULTI ANI, ZIKI!!!

Despre schema de dive: eu v-am scris-o asa, informativ, poateva este de folos. Nu am pus intrebari suplimentare pediatrei, pt ca oricum noi vom merge pe autodive.

VASILASANITA, cred ca am eu cartea in format electronic. Daca nu ma laud degeaba, o trimti pe mail si iti spun!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

NU pot sa mai intru pe site ul asta http://www.4shared.com. Cu userul si parola de pe blog. LA voi merge?



Nu mai merge...ce porcarie! Cand l-am scris pe blog, am verificat, mergea si erau o gramada de chestii utile...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Sal!

SINZIANA, zina frumoasa, la multi ani! Si-un buchet virtual de sinziene pentru tine! In noaptea asta infloresc nucii, asa-i?

ANDRI, daca iei febra rectal, 38,4 e de fapt maximum 38! Sa nu iei valori gresite, ca zapacesti copilul! Eu sunt convinsa ca s-a incins de cald (stii tu, ei nu stiu inca sa se regleze, tocmai d-aia striga istia sa nu infofolesti bebelul ca se supraincalzeste). Tu nu l-ai infofolit, dar e prea cald. Cind fusei acum la mare, in camera erau peste 28 de grade si Ilinca avea 38 febra. Dar nu era febra, eu nici nu i-as fi luat-o, dar era aia mare virusata si m-era ca face si asta mica... si o mai verificam, si-asa am vazut ca are.
Ia tine-o doar in body, umezeste-i minutele si piciorusele, ventileaz-o... sa vezi ca n-are nimic. Si: nu-i mai pune rece pe fruntea incinsa! Abia atunci faci treaba...

Cu greutatea: toti copiii difera!!!! Dar, de ex, Ilinca are 7,800 kg si pediatra mi-a spus de trei ori ca are greutate de copil de 8 luni, conform graficelor (dupa care nu se ia, doar informativ mi-a zis). Si are PC de 41-42 si cica asa are copilul la un an... In plus, mai bine mai slab, zice ea si-s de acord, decit mai gras. De fapt, la ea nu exista slab/gras! Ci sanatos, vioi/ bolnav, apatic. Astea-s coordonatele!

FLAGRANT, nu lega toate starile de agitatie ale lui Sophie de intoleranta/alergie. Toti copiii au momente de strigat/plins/foit!! Toti! Vezi ca si eu am luat-o pe panta asta si m-a tras pediatra de urechi. Sa urmaresc cacootz/bube/reflux accentuat.
Cu acvariul: am riiiiiis! Ce jumate de cadou i-ai facut si tu! De fapt, le-ai facut pestilor un cadou.
Si sotul meu e paionato-obsedat de acvarii. Tot de acvarii marine, ca-i mai greu! Sa-ti povestesc: am ramas eu sa am grija, el fiind plecat o saptamina. In credinta (respect animalele si pasiunile), am ingrijit, verificat, bibilit. Exact cu o seara inainte sa vina mi-am amintit ca am uitat sa verific salinitatea! Verific, sarea scazuse! Pun repede un pahar unde trebuia...spal acvariu, aranjez, era impecabil! Dimineata venea sotul. Ma trezesc, mai sterg putin o patuta de pe geam... si dezastru: aproape toti pestii morti si-o anemona prinsa si facuta bucati in pompa de valuri! Sa mooooor si eu acolo. In fine, dezamagire, tristete etc. Pina la urma, sotul mi-a explicat: eu nu gresisem cu nimic, doar ca anemona migrase de timpita, se prinsese in pompa si aceasta o omorise si atunci ea a eliminat o supertoxina care a omorit pestii... doar nemo si angelfish au supravietuit... si coralii si stelutele de mare si anemonele. Deh!

Revin,
pup,
G

Mergi la inceput