LMA Antonia, Filip, Larisa si Theo- Delfinasi(150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

va pup tare tare.
inchid, ca sta calcu deschis degeaba.
am pus sa fac mancarea lui piti pe maine, maine ne trezim devreme, sper eu pe la 6..pana las casa curata, sper pe la 8 sa plecam.

sunt deja obosita :):)

andreea, asa si mihai in seara asta era super obosit, ca i-am dat peste cap programul.
a fost prea mult pt el sa il tin treaz 5 ore (se trezise la 3 jumate..dar nu a rezistat pana la 8 jumate)

el doarme un somnic mic, de regula de la 4 la 5..si atunci rezista pana la 9 seara.
in conditiile in care doarme dimineata vreo 3 ore, de la 10-13.
filip ce program are?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

ok sunt geloasa..dar chair nu am cum sa ajung sa departe din frumul taberei..offf

fete azi am facut-o de oaie..dupa masa de la 7 30 m-a capiat sebi. nu a facut niciodata asa..am zis ca-i dau nana nimic....l-am lkasat sa urle nu vroia nimic, nici sa doarma desi ii era somn, nici sa se joace..nu stiu ce am avut..crizeee

boon
la 10 si un pic ii dau bibe cu lapte. vai de mine..l-a ras singur. el, care nu isi tine biberonul..in 5 minute l-a papat..260 ml..apoi s-a culcat instant.

maaaaaaaai, i-a fost foame puiului meu..Doamne si ce a mai plans..dar nu mi-am dat seama..ca mancase ca un spart..ma simt atat de vinovata..ce mama sunt eu?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Hop si eu! Numai ce-am papat un castron maaaare de pepene galben... ca pe vremea cand eram gravi

Asa, despre intalnire... avem mamici f.f. frumoase cu fetite cochete si cavaleri chipesi!

Deci musai sa ma apuc de ceva doar sa mai dau din kile jos, ca m-am facut de rusine. Pai fetele astea parca nici n-au nascut. Io cu cele saptejde kile ale mele eram ca elefantul in magazinul de portelanuri.

Larisa si Natali au niste ochisori albastri de te topesti!!!

Mara e toata numai un zambet si o galagie iar Alice e manechin in toata regula.

Andrei frumuselul e mare explorator! Fugea mami dupa el intr-una

Matei un cumintel si un simpatic iar fratiorul lui foarte haios si istet.

Andruta o frumoasa cochetica iar Bianca arata suuuuper!!! ... si are niste ochi...

Medeea a primit un pupic maare de la Natali, a furat un capac de borcanel din caruciorul lui Andrei, a facut poze cu Matei si cu fratiorul lui, i-a oferit un pumn de iarba Marei

A, si cel mai important a papat aproape tot iaurtul fara sa comenteze asa ca eu am propus sa ne intalnim in fiecare seara, ca sa manance copilu'

racusor pozele cred ca e cel mai usor sa le pui pe grup daca ti se pare ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Victo, drum bun, distractie faina, vreme excelenta! sa faci poze muuulte!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Fetele, haideti sa ii uram sarbatoritului La multi ani!, urmand linkul de mai jos :

23 iunie- LMA Matei Alexandru, delfinas de Tanti



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, mamici

'bune' si noptile astea nedormite ale lui SN, am recuperat si eu din urma... atata am citit de m-am zapacit

Am reusit si eu sa ajung azi in IOR. Noroc de Bianca ca ne-a mobilizat. Am citit ieri ca puneati de-o intalnire si azi cand a venit sotul de la munca, l-am rugat sa ne duca si pe noi la intalnire, desi stam in partea cealalta a orasului.

Mamicile si delfinasii, toti unu si unu. Am socializat mai mult cu delfinasii, cu Andrei am luat cina (fara lumanari), am pupat-o pe Medeea, l-am fugarit pe Matei, am facut schimb de jucarii cu Larisa, am facut furori printre delfinasi cu capsuna muzicala, ne-am cocnic un pic cu Andra in mers. Cu mamicile nu prea am avut timp de socializar ca m-a tinut SN in priza decand am venit pana am plecat.

...si Alice, ca tot erai curioasa cum va dormi, pana acum am avut deja patru interventii, dar din alea mici, la fata locului (in patut), n-a fost nevoie de luat in brate...
Am facut programare la pediatru pt miercurea viitoare, sa vedem ce e de facut, daca e ceva de facut cu somnul (nesomnul) asta, ca de la Paste sunt groaznice noptile.

Mi-a facut o mare placere sa cunosc mamicile si delfinasii. Pacat ca n-a reusit sa ajunga si Pufescu, sa-l cunoastem si pe Raducu...

Lala, Crissteo, si eu stau relativ aproape de Drumul taberei. Voi pe unde iesiti la plimbare? As putea sa ajung si eu la Moghioros, intr-o zi mai racoroasa.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Tina, si noi suntem alaturi de tine!

Si felicitari pt apartament. A meritat asteptarea.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Adriana, felicitari. Sarcina usoara!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Victo, concediu placut!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Ca tot am citit in urma, Bamboletta, , am uitat sa-ti multumesc pt reteta de socata. Dupa multe retete studiate, am facut-o dupa o reteta proprie, fara drojdie. A iesit o socata foarte, foarte buna, aromata si acidulata. Am baut 9l in patru zile.

De papuceii pediped am uitat complet sa ma uit. Ma duc maine in mall si intru si pe la bebeloo (oricum, cred ca intru degeaba la ce preturi ati dat voi) si trag cu ochiu' si la Fox, ca i-a luat Bianca niste sandalute tare frumusele Andrei.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput