LMA Antonia, Filip, Larisa si Theo- Delfinasi(150)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Btz, peste stiu ca e bun salaul sau pastravul. Eu i-am dat de 2 ori peste, dar la borcan (pt copii). Asta pt ca nu stiu cum sa il gatesc- fiert mi se pare gretos si cred ca s-ar desface tot. La abur ma tem sa nu ramana crud. Asa ca am ales la borcanel.

De mancat, al meu cam 200-220 ml maxim.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Hello!!!

CRISPO,daca as fi in locul tau le-as spune ca iti face si micul dejun,cumparaturi si mai si da un var cateodata.

Intrebari:
-ce peste le dati bebeilor?Mie medicul mi-a recomandat salau insa eu numai cu 45-50 lei/kg gasesc
-ce cantitati de mancare papa ai vostri?Noi in jur de 300 ml/masa
-pepene verde este voie???
-ce tip de orez le dati?Eu pana acum luam prefiert sau cel cu bob lung insa ma bate gandul sa iau unul brun.




mai si noua ne-a zis salau si somon

ieri i-am dat prima data somon si i-a placut

orez ii dau normal

pepene verde nu stiu, dar cred ca de acum se poate..o sa intreb si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Fetelor inca o data va multumesc pt urari si gandurile bune...si eu ca si Eladea Va iubesc

Cris lasa/i mami sa vorbeasca...zilele trecute in parc m/am luat la borba cu o mamica de baietel de 1 an si 2 luni care s/a mirat ce bine merge Antonia...si mi/a zis ca al ei inca nu merge...deci vezi mai sunt si altii...imediat o sa/si dea drumul si Vladut la mers

Eladea si eu sper sa nu ploua duminica cand ii tinem ziua

Bambo ma bucur ca Antonia e bine cu vederea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am uitat sa zic de orez: iau mormal, de care gasesc lamagazi ( cred ca e cu bob lung).

Da, le cam dau ignore in general, dar cand vad ca toata lumea intreaba acelasi lucru... Oare asa intrebam si eu inainte de a avea copii???

Copilul s- a trezit dupa 5 min!!! Sa vad cum il readorm. Stau acum langa el...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Giorgiaaa, ai PM!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

aa, cris nepoata mea a mers aprope de 2 ani..stai linistita..si nici nu vorbea..pe la 3 aincepu..si e isteata foc, stai linistita..daca poti..ca te inteleg oricum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani Matei!

La multe lunite Victor si Alicia!

La multi ani Maria Antonia, Filip, Larisa Ioana si Theodor Mihai!

La multe lunite pentru Florentin Andrei de Florentina_C, Raul Ionut de paula_m, Mihai de kittyescu


Ce fete frumoase am vazut la intalnirea de la Bucuresti.. si delfinasii nostri .. o minunatie!!!

ooana ce ma bucur ca ai rezolvat programarea!

crissy - multa multa sanatate!!

Noi dupa cum ne stiti, acelasi program, fructe, somn la 11, legume la 2, somn la 17 si apoi la 22.
I-am introdus cerealele de somn usor (i le dau in iaurt seara la 19) si vad ca nu se mai trezeste noaptea decat o data la 4-5 si papa 2-3 masuri LP (DA, SUNTEM CA SI INTARCATE). LM cred ca mai am dar doar asa de alint, in rest papam seara 6 masuri LP, noaptea 2-3 si dimineata cam 2. In rest peste zi o mai pun la san inainte de somnul de la 17.
Avem in continuare 2 dinti. Am repetat analizele la urina si a iesit de 2 ori Kleibsiella, insa nu stiu daca nu cumva e contaminata proba, caci nu are nici o manifestare, oare cum ar tb sa se manifeste??




*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crispro, bambo, ioi, ce "noroc" aveti voi cu neamuri/babute carcotase.

miha, nu stiu ce sa zic... deja de 2 ori aceleasi rezultate... Mai fa inca o data la alt laborator. Nu mai stiu sigur, dar parca Victor de bumblebee a avut si facea diaree. Voua va iese in urina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Giorgiaaa, ai PM!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Ma, dar ce va tot trimiteti pe PM? asa ma roade curiozitateaaaaaa


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Marti cand am fost nasi am mers la masa. Si parintii miresei ma intreaba de copil, daca merge. Pai zic "asa, de manute". Si ei "dar de pereti, de altceva, sa se tina, nuuuuu??? Ai mei au mers la 10 luni si altula la 11 luni". No bine... Miercuri o sun pe o matusade la tara care mi-a dat beep din greseala, la fel se minunaza si ea, dar nu merge???? Ioi. ieri ma suna vara-mea cu care vb de 3 ori pe an, vroia sa vada ce facem , cum stam cu progresele. Si s-a minunat si ea ca " inca nu si-a dat drumul Vlad". No, bine... Of, ce ma enerveaza!!! Ca sa nu mai zic ca sunt persoane care ma intreaba daca vorbeste... da, fluent, 5 limbi...


Crispro trebuie sa inveti unde ai butonul de IGNORE.(LATER EDIT: acu' am citit mai departe raspunsul identic al Oanei)

Mi-ai amintit de o colega de birou a sotului care tot asa se enerva ca in parc se tot mira lumea ca la 11 luni nu zice "mama" asa ca a inceput sa le raspunda ca fetita ei ii zice de ceva vreme "mother" ca a invatat singura engleza de la televizor Si gata...nu mai intreaba nimeni nimic apoi...

Nici nu merita sa iti mai bati capul cu asa ceva!!!

Mergi la inceput