Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

brambu ma bucur mult pentru tine si Silvia ca veti avea o mica printesica!

+19 Ioana Teodora
mami de Iustin 09/04/2009


bobitza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Lia bine ai revenit!
Ia sa nu mai pleci asa hai hui pana nu o fii de nascare prin noiebrie!

Si eu am secretii alb-galbui, si nu am infectie sau candida...e de la gravidenie...


MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

si eu mai am secretii..uneori mai abundente alte zile deloc. a zis dr ca sunt normale in timpul sarcinii.

alinuk da de ce trb sa repeti toxoplasma? eu o am facuta de anu trecut mult inainte de gravidenie si nu mi-a mai dat sa repet nimc(poate credeti ca dr meu e mai" modern" da prefer asa decat sa ma ciuruie de analize....si sa ma usuce de bani)

ioana_iasi bine ai revenit si sa iti traiasca flacaul.

giorgia ce mare e pitica ta

fetelor vreau sa va zic ca am dormit precum un bebelus...pff as mai fii dormit da ma cam luat cu caldura ca deh nu am avut cum sa dau drumu la a/c ca am o mica musafira mucioasa la mine(soramea) si o faceam ko daca ii bagam aerul in cap

in rest imi astept sotu acasa ca mi-a spus ca diseara ma scoate la plimbare in parc

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +18


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Buna fetele,

Desi scriu rar nu trece o zi fara sa va citesc...
Fetele care au aflat sexul felicitari si sa fiti sanatoase si voi si bby vostrii
Urarea de mai sus e valabila si pentru cele care n-au aflat sexul ( ca mine)
Lia bine ai revenit uff Doamne prin cate mai treci......dar Doamne Doamne e sus si are grija de tine

Am si eu o intrebare la voi de unde cumpar si eu o perna de gravide. Dar vreau in magazin, nu sa o comand online ca asa am gasit.....

Multumesc mult si va pup si sunt langa voi chiar daca apar mai rar

Alina 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

liiiiaaaaaaaaaaaaaaaaa bine ai venit acasa
sa nu mai pleci la spital decat in noiembrie, da?
ma bucur ca sunteti bine

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

burtici ce mai faceti?
Lia73 ma bucur ca esti ok si ca ai revenit acasa!
Felicitari celor care v-ati vazut bebelasii ,eu mai am de astepta pana pe 4 iulie,of nu mai am rabdare.
Mai fetelor mai varsa careva dintre voi?Eu de sambata seara sunt iarasi prietena cu baia,tocmai cand ma bucurasem si eu ca mi-au trecut starile astea,vad ca au revenit in forta,nici nu am fost in stare sa scriu pe forum,am plans si am avut o stare urata zilele astea din cauza asta dar acum mi-a mai trecut.De cand sunt insarcinata cu frica bag mancarica in gura..doar fructele si inghetata ma iubesc pe mine.
In schimb ma laud cu o beba foarte activa si ma gandesc ce va face mai incolo cu mine daca acum o simt bineeeeeee ,tata zice ca e footbalista.
Va doresc la toate sarcinii usoare si sa nu mai viziteze nimeni spitalul,din noiembrie incolo e permis da?...exceptii fac analize de rigoare pt sarcina...
Ane2


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da, eu inca mai vizitez baia, primul lucru pe care trebuie sa-l fac dimineata, vomit sucul gastric acumulat peste noapte in stomac altfel mi-e greata toata ziua.

Lia bine ai venit acasa si multa sanatate!

Arleza, multas anatate si tie, ai grija de voi!

Brambu, ce frumos a reactionat Silvia! Draguta de ea! Si A. pupa toata ziua burta, dar nu stiu daca realizeaza cu adevarat ca e un bebe acolo. El a fost fascinat dintotdeauana de burta mea, mai precis de buric, acum cu cat e mai mare burta cu atat e mai fericit.

Am facut si eu mancarea de vinete, foarte buna a iesit, multumim pt reteta.

Bebelusul asta al meu e super miscacios:))

Fi-miu acum trece printr-o criza existentiala, nu vrea sa se mai spele pe dinti:)) i-a placut tare mult la dentist ultima oara si acum ma baraie la cap sa il duc iarasi. I-am zis ca daca nu se spala pe dinti face carii si tb sa mearga la doctor, m-am gandit ca poate il sperii:)) mi-a replicat: I want a decay! No brushing:)) I want to go to the doctor right nowwww:))


www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator

Tiny baby gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sa va dau un site de hainute super dragute pt copilasi, au niste reduceri extraordinare, nu stiu insa daca livreaza in Romania
http://www.naartjiekids.com/category/newborn/collection/girls-on-sale

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator

Tiny baby gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

da bella e maricica fiimea... avea deja 21 cm saptamana trecuta... o lungana!
Sper sa nu ia foarte tare avans ca Iustin a fost asa si n-a avut rabdare sa stea pana la 40 sapt, la 34 a vrut afara... avea deja 3 kg!
Cand ma gandesc ca de abia sunt la jumate... dar oricum sarcina asta n-a mai fost asa grea ca cealalta... parca ma simt si mai usoara si ma si misc mai bine!
Off... mai fetelor ce sa fac eu cu superstitiile astea... ca as vrea sa iau si eu pentru bebe si mi-e frica... vorba sotului meu : daca se intampla ceva dupa aia o sa zici ca-i de la asta...
Ma bucur asa de mult ca voi cumparati fara grija... mi-as dori sa fiu si eu mai curajoasa un pic cu asta...


+19 Ioana Teodora
mami de Iustin 09/04/2009


bobitza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

carola - am tot vrut sa te intreb, cum e treaba cu lichidul? Il pierzi sau nu, ai fost la dr.?

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 18s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!



nu am mai fost pentru ca am constatat ca eram "uda" de la transpiratie .

fetelor din Bucuresti, stiti vreo persoana care sa vina acasa si sa imi faca mancare o data pe saptamana si un pic de ordine? nu am pe nimeni aici iar eu ar trebui sa stau mai mult in pat. al meu nu se pricepe la facut mancare si nici nu are timp.

19+


www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput