La multi ani Mara Ilinca! Floricele-n vacanta!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Edit: m-am uitat aiurea la luna mai


Sorana- si noi tot la un all inclusive mergem la bulagri pe considerentul de a gasi sa-i dau si copilului ceva sa manance. Nu am chef de borcanele, vreau sa car doar laptele dupa mine. Distractie placuta! Felicitari pt mergaret, mai ales pt vorbaret!


Va ofer o cafelutza strong!

O zi frumoasa!

Mamica unui buburuz [/font=Comic Sans MS]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:


La multi ani Maria Antonia!
La multi ani Elias Andrei!
La multi ani Filip!
[/purple]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


Mi-a ramas in minte, Rocsy, cum nu te poti hotara sa dormi separat de Sofia, iar apoi am citit www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/article1083020.ece" target="_blank">asta.
Vezi tu ca instinctul de mama stie cum e mai bine?




Corina, mami de Maria (14.06.2010)





R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

La multi ani cu sanatate Mary!



Fetele,din ce ati folosit pentru durerile cauzate de eruptiile dentare ce vi s-a parut cel mai eficient?
Un canin(sus) i-a dat iar la celalalt e gingia umflata de 2 sapt.Nu mai sparege odata.
Plange asa rau noaptea,si suntem abia la al 4-lea dintisor,erup asa greu,poate pana in cls 1 ne da si noua prima masea...
Daca plange asa la fiecare...nici nu vreau sa ma gandesc



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David


La noi functioneaza doar Nurofenul, 1,5 ml ... il dau cand chiar vad ca nu mai rezista si e cu nervii praf. Toate gelurile pentru gingie dupa parerea mea sunt bune de aruncat, pe langa gustul nasol si senzatia aiurea nu sunt bune de nimic.

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


Mda, deci copilul meu vorbeste prin somn
Nu stiu daca e de bine sau nu, la inceput am zis ca mi se pare, dar azi noapte cum dormea ea asa pe burta numai o vad ca ridica (,) capul, cu ochii inchisi, si zice foarte clar, cu vocea-i cristalina: "DEA-DIIII"
Ai vostri fac asa?




Corina, mami de Maria (14.06.2010)



A mea nu vorbeste in somn, doar rade ... mult ! Am o fata vesela si treaza si in somn .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Sorana : felicitari pentru Tudor cel plimbaret si vorbaret !

Noi la vorbit semnam la : mama, tata, papa, apa, gata,dai (adica da-mi), ata (adica rata), Dan vecinul este Dai ,tat (adica tot) care sunt foarte clare si in rest multe incercari in copierea cuvintelor pe care le aude la noi si care imi par toate la fel cu mici diferente ; in general repeta ultimul cuvant pe care il aude dar pana vor fi mai "descifrabile" mai avem .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Am si eu o intrebare: ce pot sa-i dau/ fac Ioanei ca sa nu o m doara/usture cand urineaza?
Azi dimineata plangea cand urina.
De ieri e deranjata la burta (dealtfel si eu si sotul suntem ).
Ii dau ceai, ii pun ceva cald pe burtica..
Dupa amiaza vom merge la dr., dar pana ajungem m-am gandit sa va intreb si pe voi.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Sorana multumim de incurajari si asa cum ai spus si tu nu ma astept deloc sa avem noi adultii parte de relaxare in acest concediu, dar as vrea sa le placa copiilor si sa nu avem probleme de acomodare fiind un loc necunoscut pt.ei.
lui Matei si sa se faca repede bine, sa scapati odata de otita.
Asteptam poze de la mare pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Buna!

Am si eu o intrebare: ce pot sa-i dau/ fac Ioanei ca sa nu o m doara/usture cand urineaza?
Azi dimineata plangea cand urina.
De ieri e deranjata la burta (dealtfel si eu si sotul suntem ).
Ii dau ceai, ii pun ceva cald pe burtica..
Dupa amiaza vom merge la dr., dar pana ajungem m-am gandit sa va intreb si pe voi.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!


Uricolul e un dezinfectant urinar f. bun, la copii 1-3 ani se da 1/2 plic pe zi, daca e infectie urinara si vrei sa ii dai pana ajungi la medic sa ii prescrie tratament.
Daca are altceva (gen micoza) asteapta sa vezi ce trat. iti da medicul.
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Buna!

Am si eu o intrebare: ce pot sa-i dau/ fac Ioanei ca sa nu o m doara/usture cand urineaza?
Azi dimineata plangea cand urina.
De ieri e deranjata la burta (dealtfel si eu si sotul suntem ).
Ii dau ceai, ii pun ceva cald pe burtica..
Dupa amiaza vom merge la dr., dar pana ajungem m-am gandit sa va intreb si pe voi.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!


Uricolul e un dezinfectant urinar f. bun, la copii 1-3 ani se da 1/2 plic pe zi, daca e infectie urinara si vrei sa ii dai pana ajungi la medic sa ii prescrie tratament.
Daca are altceva (gen micoza) asteapta sa vezi ce trat. iti da medicul.
Multa sanatate

Ruxi super fericita de Alexandra Maria si Alexandru Andrei - 2 mai 2010


Multumesc!
Dupa ce-am trimis mesajul s-a luat curentul si abia pe la 16:30 'a venit'.
Am fost la dr si i-a dat Sumetrolim si Ibalgin, pe langa lichide si ceva caldut la burtica.
Si eu i-au Sumetrolin pt ca si eu sunt racita.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput