La multi ani Mara Ilinca! Floricele-n vacanta!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Uram si noi tuturor copilasilor, le dorim sa creasca sanatosi, sa isi bucure parintii si sa aiba noroc in viata.
Maribell, tinem pumnii sa mai stea bebita macar 2 sapt asa cum iti doresti, spun si eu frumos nume i0ati ales, si pe nepotica mea o cheama tot Christiana.
Marylenac, Tudor al tau este nascut in aceeasi zi cu baiatul meu, felicitari pt primii pasi.

Fetele care sunteti la al doilea copil, voi sunteti mai relaxate in privinta celui mai mic sau va comportati la fel ca si cu primul copil? Eu cred ca neglijez anumite aspecte in educatia baiatului pe fondul acestor relaxari, adica parca nu mai sunt preocupata sa ii arat multe lucruri cum faceam cu fetita, timp mi se pare ca nu am niciodata, trec zilele si eu ma gandesc oare ce am facut in ziua care tocmai a trecut? Cred ca am luat-o de-a binelea pe aratura...

Va pup si sa ne auzim cu bine in noua casuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui discordia

Fetele care sunteti la al doilea copil, voi sunteti mai relaxate in privinta celui mai mic sau va comportati la fel ca si cu primul copil? Eu cred ca neglijez anumite aspecte in educatia baiatului pe fondul acestor relaxari, adica parca nu mai sunt preocupata sa ii arat multe lucruri cum faceam cu fetita, timp mi se pare ca nu am niciodata, trec zilele si eu ma gandesc oare ce am facut in ziua care tocmai a trecut? Cred ca am luat-o de-a binelea pe aratura...


Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Florin Ovidiu (28.05.2010)


Buna!
N-ai luat-o pe aratura.
Asa sunt si eu, n-am timp sa fac ce faceam si cu Ioana cand era mica..de, era singura, acum fiind si Justina..e mai greu.
Eu sunt mereu in picioare, ba in bucatarie, ba dupa ele..cand dorm, atunci mai stau.
Nu-mi ajunge timpul, nu stiu cand trec orele, zilele..avand mereu activitate.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Sunt si eu alaturi de voi atat pe forum cat si pe facebook (pe facebook, vizionez pozele, nu prea am timp sa si citesc, comentez).
Abia astept sa predam stafeta si sa ne mutam la scutece!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Buna dimineata,
va poftesc la o cafea buna, aromata si tare.....

Multumesc celor care ne-au felicitat pentru primii pasi facuti de Tudor.

Iata-ne mamici de copii mari, a trecut timpul ingrozitor de repede....vom incepe un alt capitol...

Spun si eu [b]prezent[b] aici, desi nu scriu atat cat mi-as dori, citesc tot, insa sper sa NU abandonati cu totul DC (mie mi-e atat de drag, face parte din viata mea), cu FB mie personal imi e mai greu...

Weekend minunat tuturor

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Discordia, da, copiii nostri sunt nascuti in aceeasi zi...

Si eu sunt , din pacate, cam relaxata cu Tudor (in sensul ca nu mai sterilizez orice obiect intra in contact cu el, pana pe la 1 an si jumatate, il mai las singur sa isi faca de lucru pt ca eu am treaba), fiind al doilea copil, stiu asta si incerc sa ma corectez.

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

La multi ani MARA ILINCA
Viata frumoasa si de acum incolo...


Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Buna dimineata mamici si copilasi!

La multi ani cu sanatate Mara Ilinca!


Eu nici nu mai e nevoie sa zic prezent,stiti deja ca sunt aici,de citit tot timpul,de raspuns la fel,chiar si cu 2 randuri,sa stiti ca nu "vorbiti" singure!
Va pupam!

Edit: cafeaua





Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

La multi ani Mara Ilinca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

La multi ani Mara Ilinca!

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

prezent

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput