La multi ani Mara Ilinca! Floricele-n vacanta!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Nikol multa sanatate copiilor, sa treaca repede boala !
Maria felicitari pt. numele ales si pt. ca ai ajuns deja la 37+.
DPN-ul cand ar fi ?
Ai mai fost la control la dr.de-atunci de cand ai scris ca ai prea mult lichid amn. ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Bun gasit mamici, bebici si ... burtici:)

Ne mai cunoasteti, va mai amintiti de noi?
Noi ne aflam in mare pana: ba de timp, ba de curent, toate penele-s pe capul nostru:).

Inainte sa pasim in CLUBUL scutecelor, zic si eu prezent si asteptam sa se ocupe cineva de casa noua! sincer nu inteleg unde fuge timpul, si de ce se comprima in asemenea hal - ma doare cind vad ca nu am atita timp de cit am nevoie, ca nu ma pot bucura de zile asa cum mi-as dori, ca pierd mereu clipa prezenta.
Si noi, ca si Maribell, speram ca macar in toamna sa reusim sa ne mutam in casuta, sa avem atita spatiu cit avem nevoie, sa ne jucam in spatiul nostru... ce mult ne dorim!!!

E adevarat ca activitatea aici este mult diminuata, dar mie chiar imi este greu, neavind salvata mereu pagina, sa tot caut, sa reintru, etc, asa ca daca va face placere, pentru a ne avea mereu aproape, pentru intrebari scurte, ne gasim in grupul de pe FB, al floricelelor.

Pupici de la noi, LA MULTI ANI SI SANATATE tuturor floricelelor si liniste in noua casa!!!

Mary, lui Mateo,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Prezente si noi.
Am avut o noapte tare grea si-s fara chef de scris, dar va citesc.
Daca imi trimite cineva parola de la contul comun, fac eu capitol nou diseara, la scutece.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Zic si eu prezent si eu va citesc si aici si pe FB, insa cu scrisul e mai greu din lipsa de timp!Ne vedem in casuta noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Daca ai mei copii raman la fel de cuminti o sa zic si eu prezent aici, nu doar pe FB.
Sa ne auzim cu bine in casuta noua


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Prezent desigur...pt ultima data in aceasta sectiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

PREZENT SI NOI

Maribell felicitari pt cele 37 de sapt si pentru nume ,este foarte
frumos.

Nikolett sanatate micutilor.Stiu cum e,la noi a tinut 2 sapt amigdalita,abia de azi am inceput sa ma inteleg iar cu ea si am scapat de maraiala contiuua.

Marylenac felicitari pentru mergaret


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

A, am uitat sa multumesc fetelor ce ne-au urat insanatosire grabnica si concediu placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Prezent .... spre seara !

Maribell : super numele pentru bebelusa din burtica ! Cand scoatem majoretele ???

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Buna seara!
Strigam si noi prezent, imi pare tare rau ca nu apuc sa scriu mai des, de citit v-am citit zilnic, dar cum la serviciu nu am acces sa si scriu, acasa nu am timp nici sa respir, nu mai apuc sa scriu.
Va multumesc tuturor pt urarile de ziua lui Dragos, noi nu prea am sarbatorit grozav cu aceasta ocazie, ne pregatisem sa ii luam motul, dar a intervenit ceva in familie asa ca am amanat (anulat) momentul chiar cu o zi inainte. Ne-am multumit doar sa il punem sa aleaga dupa tava, a ales masina, cheia de la masina si cardul.
Noi nu mergem singurei in picioare, face ocazional cativa pasi singurel, dar pe urma se lasa in jos si merge tot de-a busilea. Stie de cateva luni sa se dea jos singurel din pat asa ca nu avem probleme la capitolul acesta.
Cuvinte cu directie nu spune decat am-am, in traducere ham-ham, in rest vorbeste mai mult chinezeste.
Ii place foarte mult sa asculte muzica, au fost cateva situatii in care plangea si cum ii dadeam drumul la muzica, se oprea din plans si incepea sa dea din manute razand.
La capitolul mancare, noi stam tot prost, chiar foarte prost, papa titi in continuare, de vreo 2 saptamani refuza biberonul cu lapte, asa ca treaba cu mulsul am cam rezolvat-o, mai ma mulg doar dimineata inainte de a pleca la serviciu si scot aprox 100-120 ml.Recupereaza cu titilitul la pranz cand vin acasa, dar mai suge si pe timpul noptii, atat ca eu nici nu stiu. De intarcat il voi intarca cat mai tarziu, eu sper ca prin toamna, dar mai vedem.
Noi inca nu stim daca vom pleca in concediu, mai mult din considerente financiare, fiind bugetari amandoi, atat eu cat si sotul, dar mai vedem.
Hai ca m-am intins prea mult, trimit si revin.

Mergi la inceput