Buburuze de 2009 in actiune **17**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

pagina 2 ?? rusineee

kinderul meu nu a binevoit sa doarma azi,drept urmare,acum a cazut la datorie si nici musca nu se aude de la ea din camera

simina ma bucur ca esti e acord cu mine
getik azi ce ai mai facut?imi pare rau a nu am putut sa stau mai mult la telefon,dar situatia de la mine cerea ordine si disciplina
mady beleaaa,lasa ca mult a fost..putin mai e.O sa iasa super faina lucrarea si poate o sa aveti buget si pentru mobila lui alexuca.daca tu te-ai transormat in zgripturoaica in cateva zile,ce sa mai zic eu in 3 ani?

Fug ca soata e pe aicea si misuna si eu vreau sa-l violez cu simt de raspundere pana nu vin neamurile alea nesimtite sa ma tina la respect o perioada



Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

Ce faceti fetelor?Sectoriciu-mi doarme si e o asa liniste .
Azi am programare la asigurari sa vedem si in cat timp e gata masina...de abea astept sa scap odata de grija asa.

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Slaba activitate pe aici,de ce?
Cris-tu ne-ai zgaltait azi-noapte?

Eu sunt cam suparata si stresata.Lucrurile nu stau prea bine la birou si ma cam gandesc sa ma reorientez,sa plec in alta parte.Imi e destul de greu ptr ca muncesc aici din 2004 si ma gandesc cu groaza sa o iau de la capat in alta parte mai ales acum cand e atat de greu cu locurile de munk.Ma mai bate si gandul de a emigra in Canada,ba chiar am aplicat pe un site ptr viza.......m-am saturat de tara asta si de faptul ca nu ofera nimic .Vom vedea ce vom face-in momentul asta sunt prea suparata ca sa pot lua o decizie.

Va pup pe toate si toate buburuzele!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Imi beau cafeau in graba ca am treaba azi.

Aseara am fost la medic ptr a-mi baga spirala..am mai discutat cu el despre spirala hormonala minerva, si dupa ce am auzit ca intra si in sange(contrar producatorilor) si apar reactii adverse, ne-am hotarat sa o luam pe cea cu cupru. A avut o clienta careia in 2-3 luni i-a cazut ff mult par, de ajunsese in fata chiala, a facut acnee, i s-au umflat picioarele..oricum m-a speriat si cand el mi-a zis ca nu-i ptr cea hormonala...si ca de fapt spirala minerva ucide ovulul fecundat (avort) m-a convins sa nu imi bag asa ceva niciodata.
In schimb am hotarat sa o luam pe cea cu cupru...care nu are reactii adverse decat ca-ti poate lungi perioada de menstruatei si mari cantitatea de sange...iar ea lucreaza diferit fata de cea hormonala...ucide spermatozoizi, nu-i lasa sa intre si sa fecundeze ovulul.
Ok toate bune si frumoase pana am ajuns la chin, doare ca naiba, va zic, poate cele care ati nascut natural fara epidurala stiti cat de tare v-a durut (eu nu stiu) dar ptr mine durerea de aseara a fost de ajuns....ok..ideea e ca nici nu mi-a putut baga spirala ...ca cica, cum i-a aratat sotului si i-a zis.."vezi punctul ala negru de acolo?! acolo trebuia sa fie o gaura ..si nu era decat un pc cum faci cu pixul..." deci nu are pe unde sa-mi bage spirala. doar la spital mai poate incerca cu anestezie totala...am refuzat... ramanem la pilule...ca astea nu produc avortul oului fecundat cum mai citisem pe net.. ci nu lasa sa se fecundeze ovulul. ..si daca peste cativa ani nu mai vrem nici un copil, o sa faca al meu vasectomie....
hai ca m-am lungit si trebuie sa plec... revin cand ma reintorc de pe drumuri

cris, anna va sta bine cu floricica


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

doar ce am halit..fi-mea e inca la masa si mai are putin si va arata ca o scrofita
Am o floricica,multam
simina era necesar o zgaltaiala,asa debine a dormit fii-mea leganata... . Ce s-a intamplat de esti suparata? Stiu ca ai un job relativ ok.Poate e doar acum o perioada mai grea ca se apropie sfarsitul lunii dar o sa vezi ca o sa fie bine
picky clar e vorva de sterilet.Si pentru mine ar fi fost o proba de foc sa-mi fbag asa ceva,dar a zis dr. ca mie nu-mi este indicat,si eu oricum sunt fana pilule.Stii ca daca nu citeam postarea ta,nu observam ?Dar imi sade bine,nu

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit, si am o foame ...

Cris ai fost la asigurare? cat dureaza reparatia si la ce pret s-a ajuns?!
Simina de ce merge prost la job? criza sau colectivul? Poate e doar o perioada ..dar daca te gandesti la plecat undeva in alta tara merita sa pleci cu un job..cat despre tara.ea e ok, doar cei care o conduc sunt varza..si o distrug usor, usor...nici acum nu am reusit sa calc..vad azi, daca nu o las pe maine
Mady super ca schimbati in toatal instalatia electrica...e mai sigura acum, nu?!sper sa aveti banuti sa-i luati lui Alex mobila visata ..vai mama deci te asteapta 3 luni de "chin"cu 2 baieti acasa ..ia zi, sa nu ma bucur mult ca-mi vine si mie randul la anul, nu?!
Getik relaxare ok la mami a ta..;o sa incerc sa te sun cand te reintorci..ma bucur ca Ari e bine
Andreea sunt doar astea 3 sapt din vacanta sau o sa mai mergi la scoala in vacanta, ..ca stiu ca se face prin rotatie cu colegii..sau ma insel?! Am vazut pozicile, ce mare s-a facut Cezara si un ajutor de baza in bucataria lu' mami
Sorina in fiecare familie cred ca exista bunici buni, mai putin buni si rai sau ff rai...ideea e ca noi ca parinti trebuie sa incercam sa ne protejam copii de astfel de bunici rai sau razi intentionati si sa incercam sa le explicam acestor oameni ca ce fac ei cu copilul nostru nu e bine si ne deranjeaza..nu inteleg..evita sa mai lasi copilul singuri cu ei...
Lali tu iar chiulesti?!
Anna imi spui si mie cum se manifesta dermatita?! Stefaniei ii ies pe corp multe bubite rosii...am banuit ca de la caldura...o tin cateva zile si apoi cand vine vreme mai racoroasa ii trec...acum de ex nu are ...sau poate fi de la transpiratie?! ..dar daca e ff cald afara imediat incep sa apara ...ea oricum e mai sensibila la piele..distractie placuta in continuare

Am scris la toate? sper ca nu am uitat pe nimeni..

Mamicile ocupate, Elena, Adina, Alic, Otilia, Alexa, Lavi, Relusha, Yioanna, Dana, Ana si restul..nu mai dati semne de viata?! Pe Ema o iert ca-i plecata sa se relaxeze

Merg sa-mi mai iau ceva de rontait..


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Eu fac smotru de azi de dimineata si tot nu se cunoaste.
Pe fi-mea doar ce am altoit-o,i-am dat o palma la fund ca i-a ramas urma.Acum imi pare rau,dar mai devreme simteam ca innebunesc de nervi.A cerut "duice" (dulce) si a capatat 2 biscuiti oreo.cand a inceput sa se sature,lua de pe masa framituri si le arunca pe jos si radea la mine.Eu ii spuneam sa nu mai dea pe jos ca doar ce am facut curat si am obosit,si ea mai rau si dupa a inceput sa se isterizeze ca i-am atras atentia. A fost picatura care a umplut paharul si am plesnit-o pe buca.Acum doarme si suspina in somn.Nici nu mai stiu cum sa procedez cu ea...Raresc pe cat posibil momentele pe care le sta cu bunicii ca e clar ca o alinta in asemea hal de nu ma mai inteleg cu ea de nici o culoare si a devenit o razgaiata fara pereche.Dar m-am si saturat de scandaluri cu ei,si nici sa ma mai ciondanesc cu al meu nu vreau..or fi parintii lui,dar sunt prea de tot uneori.Ziceti si voi cum sa fac?

picky rontzailaaaaaaaaaaa.Eu nu are rost sa bat drumurile,se duce al meu si se ocupa de tot.Nu stiu la ce suma o sa se ridice reparatia,dar o sa o bage in service la skoda la reprezentanta si nu e deloc ieftin din moment ce trebuie sa schimbe: aripa spate,portbagaj,balamalele de la portbagaj care am inteles ca sunt scumpe in draci ca sunt mai deosebite,armatura bara spate,bara spate,si posibil portiera spate.Plafonul se indreapata si ce mai este pe acolo,ca nici portiera din fara nu pot sa o mai deschid.O sa dureze pana vin piesele ca trebuie sa faca comanda la unele,dar cred ca in 2 saptamani e gata.Nu stiu ce sa zic de bubitele Pucai..o fi de la transpiratie.Eu stiu de la miru doar de petele de pe manuta care i-au trecut cu tratamentul care ni s-a dat,si ca copilasi pana la 5-7 anisori sunt predispusi sa faca cojite.."dermatita seboreica" se numeste si trece de la sine,si in cazuri mai grave cu tratament mai lung..Daca mai ajung pe la medic de curand,o sa intreb si de problema ta

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cris asta-i la voi problema ca stati cu bunicii in aceasi curte...ca daca erati separat at va vizitati mai rar. Cat despre apucaturile Mirunei, sa stii ca e si varsta, ca la fel face si Stefi..ne sfideaza si ne incearca sa vedem pana unde ajungem cu nervi. Eu cu sotul am cazut de acord sa nu mai tipam la ea ci sa-i spunem cu vb buna..am vazut ca altfel intelege daca-i explic cu frumosul, insa azi trebuia sa ajung in 2 locuri si am vrut sa ajung pe jos, ca sa mai si slabesc oleaca, asa ca nu am luat tramvaiul..;si trebuia sa ne grabim, iar ea avea chef de fugareala cand a venit vb de imbracat..asa ca i-am lipit una pe fund..m-a durut sufletul...i-am cerut iertare si i-am zis ca mami nu a vrut si ca nu o sa-i mai dau niciodata..mai ales cand am auzit-o"mami doale(doare)"..asa ca mi-am incalcat promisiunea si nu am respectat intelegerea cu al meu..mai ales ca si pe strada ma ridicat vocea la ea ca fugea de langa mine si fix in directia stradi pe unde circula masinile...sper ca de acum incolo sa nu mai am scapari din acestea ptr ca pana la urma e doar un copil si ptr ea micile "sfidari" le considera o joaca.
Nu zic ca la voi nu e si influenta bunicilor, ptr ca stii ca ei sunt cei care-i alinta pe copii, dar trebuei sa ne gandim ca e si varsta si nu putem sa le cerem ca sa fie mereu cuminti si sa respecte regulile facute de noi, mai ales la 2 ani..Stii daca-i prea cuminte iti pui intrebari daca e totul in regula cu copilul tau, daca-i energic parca nici asa nu-i bine ...





Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Neataaaaaa

Am dormit beton,pana s-a trezit fi-mea si i-a deschis geamul la ea.Era o caldura sufocanta.Dar haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue .

Ieri am avut musafiri,a venit nasica Mirunei cu bebe si mama ei.E un scump puiul mic .Ne- a adus invitatia pentru botez pe care sectorista a jumulit-o si eu la 11 noaptea o lipeam cu scoth ca sa i-o arata si lu' tati.A spalat toata incaltamintea si am lasa-o azi noapte pe scara afara.DOar am potaie care apara curtea si nu intra nimeni sa atenteze la niste adidasi.
picky M-am gandit eu ca o mai fi si perioada crizelor de 2 ani..dar cea cum da de bunica,pai devine de nerecunoscut:din copilul bun si ascultator care rade si imi scoate toate cele din bufet si de prin sertare din dresing,ajunge sa fie de nerecunoscuttipa aiurea si maraie,se isterizeaza in asemenea hal de uneori m-am intrebat daca nu o avea si probleme si sa pun mana pe telefon sa sun de-o programare la medic.Asa imi place sa ma contrazic cu ea si lucrul asta sa devina o joaca in care sfarsim sa topaim in pat si sa aruncam cu bile prin casa sau sa ne fugarim pana obosim.
Deci speranta mea moare acuma si o sa fie probabil ok cand o sa vina toamna si sa schimbam mediul.

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sa nu uit..lavi va pupa pe toate si ii e dor de voi,cum va mai scapa de probleme o sa intre sa ne spuna ce face

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput