Buburuze de 2009 in actiune **17**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit...

Slaba activitate pe aici..unde sunteti? la plaja?!

Am pus fetele la somn..Stefi doarme, Anna se fataie prin patut...si se joaca cu niste papitoi de acolo..deh a inceput sa fie bagatoare de seama la jucariile ei de prin patut..si stam mai multe ore treaza..creste fata..creste..na ca imi plange...

Anna asa face si Stefi se scarpina pana ii da sangele..ii spun ca nu are voie dar tot nu intelege, orice bubita cat de mica trebuie sa si-o rupa... o sa cumpar ceva cu ultrasunete ca sa fugareasca insectele, sper ca sa fie de ajutor..ca m-au tampit tantari..si unul daca e in casa ..nu vine decat la Stefi..cica simt mirosul de sange dulce ..Am vazut pozicile ...ff frumosi amandoi, imi place de Vladut s-a inaltat si parca a si slabit , dar e tare chipes iar tu radiezi de fericire..se vede ca-ti pireste vacanta distractie placuta in continuare
Ninia am vazut pozicile ..sunt mortale torturile si sigur si gusotase la cum arata...si da figurina a iesit ff bine...oau ati serbat si 5 ani de praline ..la 10 ani tot tu il faci?!

Parca, parca Anna da semne ca va adormi ...eu am de calcat dar nu am nici un chef, poate imi vine cheful maine...


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sunt nervoasa pana in maduva oaselor ..trebuia sa vina de ieri de la asigurari sa ne faca naibii odata poze la masina si nimica

lali cu cat lasi babornita mai mult timp linistita,cu atat are impresia ca ceea ce face ea e ok.Eu am avut acum 3 ani o cearta urata de tot cu vecinica care ma musca de cur pe mine si tot neamul meu si al sotului la toata suflarea cartierului.Pana intr-o dimineata cand am prins-o si ce-a iesit e greu de reprodus,cert e ca acum ma evita si vaz ca nu o mai mananca limba.Iar fugi fata?
alynta la parte cu psihicul cred ca eu cedam de mult si avem loc deja rezervat la PalazuMie imi mananca ficatii o singura terorista..darmite tu cu 3...
simina intelegerea aia de care zici tu, e valabila cel mult o zi..deci e egal cu zero.Asa ca cea mai buna solutie la noi ramane gradinita,si in weekend ca o sa fim acasa in formatie completa,o sa o scot in oras
picky ai tras o autostrada de toata frumusetea.Chiar,ar fi fost super sa ne intalnim cu toate si mai ales la un asa eveniment.Aoleuuuu,ba mai rau ne-am destrabalat..nici nu ziceai ca am cupil de 2 ani acasa.Sigur tantarii pot intra si pe usa in urma vostra...Incercati cu aparate din acelea care se baga in priza.vedeti ce raza de actiune au si de cate e nevoie si poate o sa scapati de problema tantarilor.Eu l-as trimite pe al meu sa faca vasectomie,dar daca nu e 100% sigura si raman iar? as aca raman la pastilele mele care pana acuma nu au dat gres.Sa scrasneasca din gingii?pai e prietena buna cu fii-mea,ca la fel facea si ea cand era micuta si eu o cautam in gurita la 2 luni a-i vad dintii
ana super tare costumul lui de "scafandru" ,dar ii place sa stea imbracat?ca daca ar fi fost fi-mea pana acuma era deja la peleu gol

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Fetelor, e clar, eu nu mai reusesc sa tin pasul cu voi. Desi elevii au terminat scoala, noi mergem in activitate. Mai am de mers vreo 3 saptamani. La scoala asta is asa seriosi si totul se face ca la carte. Macar de ne-ar deconta naveta ....
In fine, sa nu ma plang, dar cer invoire, macar nu ma penalizati. Ca zau nu am de unde plati! Promit ca recuperez in weekenduri.

Picky, felicitari! Sa fiti toti 4 sanatosi si fericiti!

Anna, concediu placut. Sper sa reusesc sa intru azi si pe mail sa vad pozele.

Sorilea, si Cezara gusta berea: baga degetelul in paharul lui tati si se linge pe botic apoi. E asa dulce!

Noi nu avem prea multe noutati. Cezara la cresa, mai un muc, o tuse usoara.. ale colectivitatii. In weekend am fost la socri, la tara (poze la semnatura). Cere la olita, nu mereu, dar nici eu nu am fost f insistenta. Nu se omoara cu mancarea, dar pe caldurile astea ....
Am vazut ca vorbeati de somn, Cezara doarme de la 22-22.30 pana la 7, iar ziua mai mult de 1,5 ore nu doarme la cresa. In weekend, daca e obosita tare, doarme 2-3 ore la pranz.

Va pup, nu stiu daca mai reusesc sa intru saptamana asta. maine si poimaine sunt la corectat la Evaluarea NAtionala.



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, in costumul albastru cu portocaliu sta numai in apa, in felul asta il las sa se balaceasca cat are chef si-l scot cald de acolo. Pe plaja sta in costumul galben, care este cu protectie UV si facut dintr-un material special care nu se incinge, are si o eticheta care se coloreaza in functie de cat de expus e la soare, este f bun, in conditiile in care Vladut are dermatita atopica la caldura, cu asta nu i-a aparut nicio bubita.
Picky, multumim, eu nu sunt chiar asa radioasa pt ca din cauza sarcinii ma simt in continuare f obosita si simt ca m-am ingrasat cat o balena Ce bine ca ai gasit loc la cresa pt Anna, poate gasiti pana la urma ceva si pt Stefi. Draguta soacra ta ca s-a oferit sa va ajute.
Andreea, bafta la corectat, stiu ca e obositor. Am vazut pozele cu Cezara, este superba, o domnisoara in toata regula cu niste ochi Sanatate multa.
Ninia, sunt superbe torturile facute de tine si imaginile sunt cat se poate de reale, super! Tare m-as abona la tine sa-mi faci torturi

Pe mine m-au sarit la impartirea floricelelor albastre Eee, asta e, important e sa fie sanatos Andreiutu Da chiar, Lavi, au fost cu Andrei la control? Rareselu ce mai face, iti mai face crize?


de steluta norocoasa (09.02.2009) si 13+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Cris nu-i vb de bunicii care-l cresc (adica parintii mei), ei chiar sunt revoltati de cand l-au auzit ce cerea , ceilalti bunici sunt vinovatii. Dupa ce ca-l vad foarte rar, fac numai ce le interzic (parca o fac in ambitie, sau nu stiu ce sa zic, ca asa imi vine cateodata sa el interzic sa-l mai vada....) Dar abia astesp weekendul urmator sa vad ce mai aflu, ca v-a fi vai de curul lor, ca sunt plina de draci la adresa lor si cred ca de data asta le merg fulgii
Pt copilul meu sunt instare sa ma lupt cu toata lumea si mai ales cand nu asculta de ce le spun.
Eu sunt impotriva bauturilor la copii, chiar si gustate cu degetul sau amestecate in ff multa apa.
Baiatul prietenilor nostrii, cand era ca razvan a inceput sa guste (asa cum spuneti multe dintre voi). I se interzicea, dar de multe ori il gasea servind-se din pahare (poate nu mult, dar pt un copil mic e ff mult). Azi un pic, maine putin, cand mai aveau cate o petrecere, el pandea paharele si sorbea tot, nu conta ce si nici ca le amesteca. S-a mahmurit de cateva ori. Nu mai stiau ce sa faca cu el bietii parinti, il urmareau ca pe butelie, car cand ziceau ca e ok, atunci scapa. Avea ochiul format. Acum a terminat clasa a 2-a si inca mai fura bautura. Mie mi-e tare frica ce se v-a alege de el si nici nu pot as zic ca seamana cu cineva din familie, ca nu sunt niste bautori, nici macar de bere. Dar ma gandesc ac daca apuca sa-i placa, e grav.
Am vrut sa va impartasesc din jurul meu, ca sa ma intelegeti dc sunt contra.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Am vrut sa va impartasesc ce am in jurul meu si dc sunt contra.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaa..
haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue



in sfarsit am dormit si eu azi noapte..una din cauze vad ca e caldura,cealalta ramane in continuare proastele deprinderi.

ninia sunt super torturile facute de tine si par atat de gustoase.Poti sa incepi cu o mica afacere..P.S. imaginea lui Pichaciu e super
picky sa mor daca nu m-ai imbolnavit cu calcatul..daca nu arde,mai lasa-le ca intr-o zi o sa cazi pe jos de epuizare..asa ca fi cuminte,da?
andreea eu aveaam impresia ca odata ce pustii au luat vacanta,intrati si voi in liber.. .tu corectezi lucrarie copiiilor care termina clasa a 8 ?? Ce creste Cezarasi peisajele alea de munte imi fac un chef de ducaaaaa...
ana La voi e urat cu dermatita atopica,dar e problema doar acum cand e micut,nu?Cand va mai creste o sa scape de ea..
sori ai descris fff bine ce patesc eu cu buniciiaseara tataie vroia sa-i dea sa "guste" o gura de 3 in 1.

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Anna-super pozele si super modelele.Offf odihneste-te mami mai mult macar in concediu.
Cris,Sorina-nici eu nu sunt de acord cu "gustatul" ca poate i-o fi pofta-pai cum sa-i fie pofta daca nu stie ce-i acolo?
Ninia-vreau si eu asa tort!!!!
Ema-distractie placuta la Campulung!Sper ca de data asta ati prins vreme buna!
Picky-ai calcat pana la urma?

Ma apuc de treaba dar revin!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata fetele am venit la nu prea mai reusesc sa tin pasul cu voi a venit vara si stau mai mult in curte.

piky merge telefonu se poate sa fi fost ceva pe retea.

azi plec la mama si mai vin maine seara, va

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

scuze ca sunt pasare rara zilele astea... dar desi nu sunt decat cateva zile de cand e alex in vacanta, mi-au mancat creierii si corzile vocale, mi-au albit parul si m-am transformat intr-o zgripturoaica

l-am expediat pe alex la socri cateva zile ca nu se mai putea. sunt criminali impreuna. toata casa dupuie, tipete si urlete de la trezire pana la 12 noaptea, se fugaresc in patru labe, se incolacesc si se strang de gat unul pe altul... e dezastru...

cris, prizele+intrerupatoarele+lampile si ce mai e de parte electrica, o sa le monteze tot astia 2 dupa ce terminam de zugravit ca au facut niste gauri de o sa descoperim america prin ele...sunt multumita ca mi-au tras prize destule, mi-au facut afara prize mistoace acoperite de pot sa calc afara . au lucrat foarte bine, dar casa e din paianta, deci necesita multe reparatii. n-avem ce face, mergem cu ea asa. e mare, e frumoasa, e incapatoare... dar e din paianta... am gasit si mobila pt. alex, o nebunie. nu stiu daca reusesc sa o si cumpar, dar mi-a ramas inima la ea...

nici eu nu sunt de acord cu gustatul, dar cel mic a prins un pahar si si-a bagat mana prin el . ne-am obisnuit sa lasam toate la indemana lui alex ca el e mai mare si nu mai era nevoie sa le ascundem, asa ca cel mic si curios si-a intrat in drepturi si ne-a pus in garda... aveti grija ca eu sunt curios si bagaret .

revin mai tarziu ca-mi pute ceva pe la nas de nici cafeaua nu-mi prieste.



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput