Strumfi iul-aug 2011!HAI ALEXA, BRAVO ALINUFF!(65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

neata si de la noi
Cristelle multumim de cafeluta !!
eu ma pregatesc sa plec la o burticuta cine?? Ramona ii duc cate un pupic de la fiecare si o imbratisare calda pentru ea si Iustin.
incep sa ma obisnuiesc cu noptile nedormite, daca as dormi o noapte acum cap-coada m-as mira ...asa ca aseara am pus capul pe perna la 11, la 1 in picioare si la 5 m-am dat jos din pat .
Fetele care este motivul pentru care cantitatea de lichid scade?
o zi frumoasa sa avem cu toate si plina de vesti bune
va pup pe toate si cate o
30+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Neata burtici si multumim de cafelutza

Alexia spre sfarsitul sarcinii stiu de la doctorul meu ca lichidul mai scade din cauza ca se face mai maricel. Acum nu stiu de cazurile sub limita.

Babylicious parca a scos pampoanele, multumim frumos, esti o scumpa, dar se pare ca bebe mai sta, situatia ca saptamana trecuta, col scurtat si cam atat. Se lasa asteptat, poate se crede vedeta, eu stiu

Ramona multi multi si sanatate tie si lui bebe Iustin, sa mai stea la mami la caldurica, ca pana la urma stie si el ca acolo e cel mai bine.

Noi am dormit toata noaptea, ca niciodata, mi-a fost asa de somn incat am ignorat si durerile si nevoia de dus la toaleta incat simteam ca explodez spre dimineata. Daca mai prind 2 nopti ca astea pana nasc sunt tare.

Burtici, va doresc o zi lnistita

38 + Eduard Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

M-am uitat acum pe picassa, Gheveronica sa-ti traiasca flacaul, e o scumpete de ingeras, si ce falcute are Felicitari inca o data ca ai adus pe lume asa o minune.

38 + Eduard Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Neata burtoase frumoase!!

Veronica, este super dragalas si falcos bebe Luca!!! Sa o tina tot asha, si sper sa se rezolve repede repede problemele cu papa!

Scot si azi pentru cine doreste!!




Hai Roxy, Florina G, Savy, Cristelle si cine mai vrea !!!
Bafta multa maine Alexa!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Ce baietel grasan avem
Veronica, inca o data, sa-ti traiasca!
Eu am impresia ca intr-o poza rade
Cand ai timp, intra si da-ne si noua mai multe detalii.
Vrem sa stim cum te simti, cum te descurci, daca falcosul mic mai plange

Roxy, ce faci?
Mamutz, ti-a luat sutien sau fac o plimbare pana in Carrefour?

Mai intreba cineva de Ramyy, oare ce o face?

Referitor la cantitatea de lichid, eu stiu asa:
- daca este prea putin, este posibil ca bebelusul sa nu elimine cum trebuie ceea ce inghite (nu face pipi cat trebuie), de aici probleme renale
- daca este prea mult, este posibil ca bebelusul sa nu pape cat trebuie, rezultand probleme gastrointestinale......

31+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Ups, am uitat sa intreb ceva:in masina, scoica, are un suport special pe care se prinde?De unde se achizitioneaza?Este universal?

Multumesc mult

31+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna dimineata!
Corry, depinde de fiecare model de scoica. Unele se pot pune pe o baza, altele se pun direct pe bancheta masinii si se prind in centuri

Legat de sani, nu stiam explicatia cu maroneala mameloanelor, mi se pare f amuzant. Si ale mele sunt mari si maron, asa au fost si la prima sarcina, apoi isi revin, dar nu mai tin minte dupa cat timp. Cat despre colostru, nu-mi curge, nu mi-a curs niciodata, nici inainte, nici dupa nastere, n-am avut nevoie de tampoane pentru sani, trebuia sa strang serios ca sa tasneasca cateva picaturi de lapte. Nu este neaparat un indicator, caci lapte am avut din belsug, Eva era dodolana, de o rostogoleam



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3xutza_81 spune:

'neatza burtici!

l-am vazut si eu pe bebe Luca! wow ce grasunel si frumusel e! Sa cresti mare pui mic !

abia astept sa merg si eu la eco diseara sa vad ce mai zice doctorul de grasunica mea! am emotii !

va pe toate si sa aveti o zi minunata!



Cu drag,

Alexandra, cea mai fericita cu Anastasia (28 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

'neatza burtici......

eu sunt cu printesa pe picioare...doarme
de cateva zile am niste dureri de burta de mor......ma indop cu nospa, da la cat alerg dupa printzy nu prea are efect.
SI EU AM AVUT PREA MULT LICHID LA UN MOMENT DAT...ATUNCI DR MI-A SPUS CA AR FI SEMN DE VRE-O MALFORMATIE.....ma speriat rau.ea oricum nu a fost de acord sa tin sarcina de la inceput.
acum ma rog la doamne doamne ca fetita mea sa se nasca sanatoasa si la termen....

ALINAOPREA ai incercat sa-ti iei sange la 2 ore dupa ce ai mancat? daca e sub 140 e ok.eu in prima sarcina imi luam sange de 4 ori pe zi pt verificari.....depindea de ce mancam.eu nu prea tineam regim, iar bebe a avut 3.200g la nastere.acum la 34 s bb are 2.300g

MULTA SANATATE BB ANTONIA !!!!
MULTA PUTERE RAMONA...TINEM PUMNII PT BB IUSTIN CA SA MAI STEA LA CALDURICA !!!

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 35 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata !

Eu nu prea am chef ...mai de nimic! Am intrat intr-o super-mega stare de melancolie !...si staaaau si visez cu ochii deschisi !

Lissa, si eu am avut putin lichid la Filip. Nu stiu daca la limita sau sub, pt ca abia la nastere am vazut (nu mai facusem eco de la 22 s). In afara faptului ca a fost putin vanat si zbarcit , in rest a fost OK.

Tzitzi "negre" ,am si eu si am avut si la primele 2 sarcini. Isi revin la culoarea initiala la un timp dupa nastere. Eu la Filip aveam si burta neagra

Roxi, Florina stiu cum este, cum va simtiti...dar mai este putin, putiiin.

Edel... ma bucur ca bebe este bine!

Simo multumim! Si tie sarcina usoara!

NU mai stiu cine ,ce si cum, dar oricum va pup pe toate...si ma duc sa mai visez! (a se citi lenevi )



Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 37+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput