Strumfi iul-aug 2011!HAI ALEXA, BRAVO ALINUFF!(65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Buna seara burtici,

Am fost si noi azi la ecografia suplimentara, recomandata din cauza diabetului. Bebe are aproximativ 3300 si toate masuratorile sunt bune, tot ce s-a putut vedea pentru ca varsta avansata a sarcinii nu permite prea mult. Singura problema, lichidul amniotic este un pic peste limita, din cauza diabetului.
Am avut monitorizare azi, am ascultat bataile inimii vreo ora, urmeaza o monitorizare pe saptamana. In rest, potrivit scan-ului bazinului, ginecologul zice ca sunt larga cat bulevardul Champs-Élysées deci pot sa nasc normal. Nu stiu daca sa ma bucur sau nu, nu stiu cat o sa mai ia dansul in greutate.
Pup toate burticile, multa sanatate va doresc, o noapte cat mai linistita


Mami de Emma Alessia si + 37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

no elde daca la tine e prea mult lochid la mine e prea putin, da-mi si mie.




In primul rand, Simo78, feliciatri pt burtica. Sa fie intr-un ceas bun si sa ai sarcina usoara


Da, deci cum spuneam, sunt la limita limitei de inducere, lichidul e 5.7 cea ce e foarte jos, deci maine merg din nou la eco plus la testul non stres. D-na doctor spera sa putem tine bble pana vina mama, deci inca o sapt.
Sunt ffff stresata din cauza asta, am grija Anei...cu cine o las, nu ca n-as avea cu cine, dar nu e tot una sa fie acasa la ea fara mama si fara tati sau sa fie la un strain fara noi.

Daca cu Ana lichidul imi era 8.05 in ultima luna si eram considerata la limita inferioara...acum sunt sub limita. SA vedem maine cum va fi.

Da Doamne sa fie bine!

Mama de Ana si 37+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:


BINE AI VENIT ACASA BEBE LUCA !!!!
RECUPERARE USOARA MAMICA !!!


CRISSPY CONDOLEANTE...FII TARE!!! stiu prin ce treci, parintii mei sunt ingerasi de 15 ani.dumnezeu sa aibe grija de sufletul tau si sa ai o nastere usoara....

eu o sa nasc natural cu epidurala.....la prima nastere mi-a facut-o cand eram dilatata doar 2,5 cm.ma chinuisem deja 3 zile cu dilatatie 2cm si nu mai puteam de durere.apoi in cateva ore am ajuns la dilatatie 11 fara dureri....nu am simtit nimic.a fost de un mare ajutor epidurala.cine a inventat-o mare cadou a facut femeilor....

apropo de diabet....am vazut ca voi ati faut testul destul de tarziu...alinaoprea la 35 sapt???? eu la prima sarcina l-am facut la 28 de s....oare nu e prea tarziu, zic si eu.....

IMI TRIMITE SI MIE CINEVA PAROLA DE LA CONTUL COMUN....?
MERCI

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 35 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Floare de colt, ma bucur ca au ieshit toate bune la eco si radiografie! Doamne ajuta sa nasti natural(eu am presupus ca asta vrei)

Betty, imi pare rau de lichid! Doamne ajuta sa stea bebe bine la caldurica pana vine mama ta, dar si daca se grabeste, o sa o scoateti cumva la capat!

Am vb cu Alina! Era foarte relaxata, este intr-o rezerva, urmeaza cam ultima noapte de somn continuu, pentru ca de maine spera sa aiba laptic si sa se trezeasca din 3 in 3 ore sa ii dea sa pape bebelinei(nu sta cu ea). Deocamdata cea mica este la terapie intensiva, a fost de a vazut-o. Pare sa fie ok, s-a confirmat problema la rinichi, dar timpul o sa decida ce e de facut! Si pe ultima suta de metri, i-au adaugat si Elena la nume!

Ramona e si ea mai bine, s-a mai linistit, dar zicea ca sigur sarma aia afurisita e montata gresit, pentru ca daca se apleaca putin imediat are sange in urina...Acum ii pusesera un diazepam si ii faceau cred a doua doza de dexa. Sa ne rugam sa treaca de ziua de vineri, ca dupa aia cred ca se mai relaxeaza si ea. Speram maine sa ii faca o eco sa vada ce mai e nou si cat s-a mai ingrasat bb, ca ea mananca intr-una

Krissy, multumim de poezie

Roxy, scot si eu majoretele pentru tine!

Hai Roxy!!!


Cristelle, bine ai revenit!!

Si de asemeni toate fetele ratacite care au revenit cate o si un ! nu mai dispareti acum

Florina, le scot si pentru tine

Hai Florina_g!!!


Alexia,

Si sfarcurile mele s-au maronit! Sper din tot sufletul sa isi revina la un moment dat in viitor!

Simo, multumim frumos, sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!

Va pup pe toate toate!!!!!!!!

Oana 35+ cu Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui maribell

apropo de diabet....am vazut ca voi ati faut testul destul de tarziu...alinaoprea la 35 sapt???? eu la prima sarcina l-am facut la 28 de s....oare nu e prea tarziu, zic si eu.....





Maribell eu am facut testul pt depistarea diabetului gestational deoarece la ecografia morfologica de la 34 de saptamani doctorul a considerat ca printesa mea e prea mare.
A zis ca 3 kg la 34 de sapt ar da de inteles ca ea se dezvolta in mediu cu prea multa glucoza.
Sper sa nu fie asa dar daca am diabet o vom scoate pe bebelina inainte sa implinim 38 de sapt ca cica imbatraneste placenta si-i va fi mai bine afara.
Vedem maine.....
Pupici gtuturor si o noapte linistita si racoroasa !

Alina 35+ Carla Maria
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou

Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Lissa, imi cer scuze daca te pun sa repeti nu am vazut partea in care povestesti despre lichidul amniotic insuficient sau oligoamnios cum mai e numit. Stii care este cauza la tine ? Te hidratezi suficient ? Vad ca si tu ai o monitorizare mai stricta acum, riscul nostru este de nastere prematura dar am vazut ca ai UM 4 octombrie, la mine este pe 3 octombrie doar ca in Franta data nasterii se calculeaza la 41 de saptamani si dupa ei ar trebui sa nasc pe 17 iulie nu pe 10. Dar eu cred ca va fi mai devreme, nu ajung eu pana pe 17.
Iti tin pumnii sa fie bine la ecografie si bebe sa mai stea in burtica macar pana vine mama ta. Nici eu nu am cu cine sa las fetita, o sa stea sotul cu ei, o sa nasc singura, familia mea e in Romania, nu pot sa ii aduc pentru ca sotul nu se intelege deloc cu ei, nu a avut deloc bunavointa sa invete un pic romaneste, iar ai lui sunt departe, la vreo patru sute de km si nu prea se implica.
Oana, multumesc ….ma apuca emotiile acum indiferent de cum o sa nasc….
Multa sanatate bebe Antonia
Ramona, mult curaj si multa sanatate, o sa fie bine, Dumezeu sa va ajute
Sfarcurile mele sunt tot asa maronii, la prima nastere tot asa erau, stangul era mai rau ca dreptul, au revenit la normal dupa nastere dar sanii mi s-au pleostit
Alina sper sa fie bine, sa nu fie diabet, un bebe gras si frumos, va tin pumnii


Mami de Emma Alessia si + 37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

nu se stie cauza, sper totusi ca maine sa fie totul bine, azi am baut o gramada de apa si gatorade tocmai sa retin mai multa apa in organism.


ooof...sa ma/ne ajute Dumnezeu sa scapam cu bine.




Mama de Ana si 37+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Neata burtoase :))

O cafeluta , un ceiut, un laptic sau o ciocolata ???
Dupa cum vedeti ma conformez la semnatul condicii..
Poze nu am pus caci nu reusesc.. dar v-am admirat pe toate ..
Are mami Veronica un falcos mic tare dragalas :)))
Burticile sunt superbe toate fara exceptie..
Betty ai sa vezi ca va fi bine
Si imi mai aduc si eu aminte asa din cand in cand cate ceva...Lulusor camera e foarte frumoasa ,asa as fi vrut si eu sa am dar ....daca suntem pe drumuri tot timpul
Fericite sunteti voi cele care va vin mamele ..eu trebuie sa ma descurc singura ...o sa vina sora mea, dar pe 7 iulie si cum o sa fie situatiunea ,nu stiu ,ca sora mea e mai rebela asa..In fine m-am panicat mai mult la inceputul sarcinii..acum sunt calma..
Krissy, multumesc ca esti o draguta..si cand ma gandeam si eu ca sunt asa mai neobservata...
O sa scot si eu motatele pentru alexa ..parca e programata maine...sper sa nu fac confuzie daca nu , pentru cine se nimereste, dar mai ales cine doreste


Apropos fetelor, Rammy parca nu a mai scris..oare ce o fi cu ea?

37+ cu Vlad Rafael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Hmmm.. parca imi schimbasem semnatura

38+ cu Vlad Rafael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo78

Hello!

Am intrat sa va urez la toate nastere usora si copii sanatosi!

mami de Matei 28 iulie 2007 11+



Multumim tare mult Simo!!! Sarcina usoara si fara problemute

38+ cu Vlad Rafael

Mergi la inceput