Strumfi iul-aug 2011!BRAVO ALINUFF!(64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

alexad77, deci miercuri scoatem motatele, superrr! Abia asteptam noi, dar tu...
Activeaza-ti PM sa-ti trimitem parola pt contul comun unde poti vedea pozele si poti pune si cu tine poze.

Chiar crisspy, pe unde esti?

dya, si la tine se apropie momentul. Imi pari destul de calma, bravo tie!

babyblue, ma bucur ca esti mai bine cu psihicul. Te ajuta mai mult decat crezi. E incredibil prin ce trebuie sa treci si te admir de fiecare data cand citesc vesti despre tine. Dar eu sunt sigura ca bebe Iustin mai sta cel putin 3 sapt. la caldurica. si multa sanatate!!!

MatzaRebela, mai scrie si la noi cateva randuri din cand in cand. Eu tot cred ca de odiseea noastra apartii.

Ireth, imi pare rau ca s-a intors bebe, dar mai ales daca ai cantitate suficienta de lichid amniotic, sansele sa se intoarca din nou sunt f mari. Si eu simt cateodata ca se muta transversal, dar de cate ori sunt la medic sau e moasa la mine, sta frumusel cu capul in jos. Iti doresc sa vina bebele inainte de plecarea doctoritei tale in concediu si sa nu -ti mai provoace nasterea, dar daca e sa fie asa, asta e, o sa rezisti tu. Nu inteleg in cazul asta de ce ti-a recomandat sa ai grija sa nu nasti inainte de termen, daca tot vrea sa-ti provoace nasterea.

Savvy, pregatim motatele si pt tine in curand. Tine-ne la curent cu starea ta.

roxy, tu cum esti?

maria2mami, tare scumpa e fata ta, si are un zambet...
Intru sa vad si eu pozele ce le-ati mai pus pe picasa, ca n-am mai intrat demult.

lulusor77 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Neata fetele
Lulusor multumesc de cafeluta tare bunaaaa si mare nevoie am . Aseara m-am mutat in sufragerie sa dorm ca imi venea sa ma bat singura la ce cald imi era( chiar daca aveam geamul deschis) Am visat toata noaptea ca beam suc de soc ( cred ca am pe putin 10 ani deecand nu am mai baut) si azi sunt pusa pe facut ....oare mai gasesc prin piete flori ? am inteles ca se pot pune florile si la uscat si facut ceai iarna pentru raceala si febra....oricum , astept sa faca ochi al meu si sa il trimit la piata sa cerceteze
Lisssa fug sa vad tortul
pup toate fetele
am vazut tortul ...mama miaaa cum arata cum faci tu toate animalutele alea de pe tort?? Doamane Lissa cata rabdare trebuie sa ai
30+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

ce vroaim sa va mai intreb ...dupa cate zile de la terminarea tratamentului cu antibiotic pot repeta urocultura sa vad daca a disparut infectia? La dr merg pe 7 iulie si ma gandeam undeva la 1 iulie sa repet analiza, este devreme/tarziu?

30+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ireth, bebelusul meu s-a intors la 32 s, statea cu capul in jos si s-a sucit la 180 grade. Doctorul a zis ca are spatiu mult iar eu am un tonus relaxat si e posibil sa se mai intoarca. Eva s-a intors la 39 s, s-a pus transversal



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Neata fetele
Aseara m-am mutat in sufragerie sa dorm ca imi venea sa ma bat singura la ce cald imi era( chiar daca aveam geamul deschis) Am visat toata noaptea ca beam suc de soc ( cred ca am pe putin 10 ani deecand nu am mai baut) si azi sunt pusa pe facut ....oare mai gasesc prin piete flori ? am inteles ca se pot pune florile si la uscat si facut ceai iarna pentru raceala si febra....oricum , astept sa faca ochi al meu si sa il trimit la piata sa cerceteze



Mama, Alexia, dar ce vise erotice ai...

lulusor77 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Neata fetele
Aseara m-am mutat in sufragerie sa dorm ca imi venea sa ma bat singura la ce cald imi era( chiar daca aveam geamul deschis) Am visat toata noaptea ca beam suc de soc ( cred ca am pe putin 10 ani deecand nu am mai baut) si azi sunt pusa pe facut ....oare mai gasesc prin piete flori ? am inteles ca se pot pune florile si la uscat si facut ceai iarna pentru raceala si febra....oricum , astept sa faca ochi al meu si sa il trimit la piata sa cerceteze



Mama, Alexia, dar ce vise erotice ai...

lulusor77 32+

eroice....

30+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Buna dimineata,

Lulusor si Alexia, sunteti haioase fetelor
Nu am stabilit nimic pentru cezariana, dar sper sa nu ma lase sa ma chinui pana in s40(presupunand prin absurd ca ajung acolo)
Saptamana viitoare am eco de trim 3, sa vedem cum s-au dezvoltat.
La cat sunt de zapaciti, cred ca sunt niste slabanogi
Eu am alt "cui", ca sa zic asa:ma rog sa au greutati apropiate si sa se fi dezvoltat aproape la fel...
Eh, fiecare, cu ce-l doare
Ireth, se pare ca nici tu nu ai nimic impotriva daca bebe vine mai repede (pe mine ma certa Alexia, de gandul asta).
Unul dintre baietii mei (ce fel suna), are circulara simpla de la 22 saptamani si sa stii ca pana la ultima eco pe care am facut-o, nu scapase de ea.Nu este motiv de ingrijorare pentru el, ci poate fi doar un obstacol in calea nasterii naturale.
Babyblue, putere si rabdare multa!
Nu-ti mai face atatea probleme, Iustin este baiat mare si nu va avea nicio problema, dupa
Te intreb din nou: nu ti-au programat cezariana?Adica, ok, trebuie sa se dezvolte copilul, dar si rinichiul tau, cat il mai chinui?


30+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Corry daca esti fata cumintica iti dau un asa de buna dimineata !!!Ce te-a apucat ca au greutatea diferita? pana acum um erau ?
Ramona fiind in spital nu cred ca se pune problema programarii unei cezariene. Acum lupta toti 3( ea, dr si Iustin ) sa traga cat mai mult de timp. Oricum in spital, este in siguranta si rinichiul ei fiind supravegheat atent .


30+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Tocmai am sortat hainutele pe care vreau sa le spal maine. M-am mirat cat sunt de multe, am si primit, dar am si cumparat o gramada, cred ca am pana la 1 an. Asa ca maine seara dupa lucru voi avea o indeletnicire tare placuta.

Pustiul meu m-a zguduit tare in dimineata asta, ii vedeam piciorusul cum se misca, asa ca m-am apucat sa-mi imaginez cum arata piciorusul, apoi am mers la hainute sa-i vad sosetutele si pantofiorii, si uite-asa am ajuns la sortat.

Corry, cat de diferit crezi tu ca se pot dezvolta picii tai? Oricum nu va fi o diferenta asa de mare ca sa te-ngrijorezi. Stai cumintica si gaseste-ti altceva la care sa te gandesti.

Alexia, si visele mele "eroice" consta tot in ceva de infruptat (de regula prajituri). Poate ma gandesc prea mult la torturile lisssei.

Oare cand intra veronica sa ne arate si noua minunea mica si sa ne povesteasca? Nu mai am rabdare.

lulusor77 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

edelweiss, si eu ma lupt cu diabetul asta. Cu dieta reusesc sa-mi controlez glicemia cat de cat, insa prima glicemie dimineata pe stomacul gol e tot timpul mare si n-am ce sa fac. Asa ca banuiesc ca va trebui pt. asta sa iau insulina (deocamdata nu iau nimic, pt. ca n-a fost ingrijoratot, iar bebe se afla in limite normale). Mie dieta mi-a dat bataie de cap in primele 2 sapt., mi-era tot timpul foame si eram deprimata. Acum am descoperit ca gustarile alea intermediare imi mentineau glicemia ridicata in cursul zilei, asa ca am decis sa mananc normal 3 mese pe zi si sa ma satur (mai putin dimineata, cand la mine e de fapt problema), si sa am grija sa nu am prea multi carbohidrati. Bineinteles totul fara zahar.
Tu cum faci? Ai o dieta stricta? Cand ti-ai descoperit diabetul?

lulusor77 32+

Mergi la inceput