LMA Isa - Delfinasi in straie de sarbatoare (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

crissy, OBLIGATORIU CU capacul pus. asa se sigileaza bine sa nu intre aer deloc.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ramo, Crissy, multumim de urari!

Nici eu nu mi-am luat rochie de nasa, si nunta e peste 2 sapt. speram sa fiu mult mai slaba pana atunci, dar nu mai am sanse. Asa ca va trebui sa incep cautarile.

Laurica, . posibil cadere de calciu, ca niciodata nu am avut calciu nici macar la limita inferioara. CU magneziul la fel, imi arata ca am valoarea normala corespunzatoare unui bebe intre 0 si 2 ani. Dar nici nu ma tin de tratamente, daca vad ca is mai bine, le las. Stiu ca nu fac bine, dar no... sotul ma cearta ca mereu cand primesc vreun tratament imi cumpar medicamentele pt muuulte luni, si iau doar una. Am gramada de vitamine in dulap.

Crissy, acum sunt bine. Ameteli am de mult, de vreo 4 ani cred. Stiu ca eram in State prima data cand m-a apucat, ca m-am speriat, ma tineam de mama, s-a speriat si ea mai tare. am crezut ca poate imi trebuie ochelari, si mi-am facut control- nimic. si apoi am facut analize si asa am descoperit o anemie. dr asta la care am fost la Cj zicea ca anemia nu e ceva ce poti trata cu 3 medicamente, e vorba de un stil de viata sanatos, completat cu vitamine. Ori eu legume nu mananc aproape deloc. Noroc ca mai bag ceva fructe...

Bambo, asa mare febra???? Vai, biata de tine!

Rodi, ce figuri sunteti cu ciresele? Ioi, tu, da Maria nu mananca cirese si capsuni???



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Offf nu am timp de nimic de cand am inceput "maratonul" cu apartamentul
e groaznic...am alergat cu un paletar de MDF - lemnul pt mobila- prin tot orasul comparand cu culorile tapetului si a vopselelor

nu cred ca v-am spus...dar am chemat-o de urgenta pe soacra-mea joi...am zis ca pana luni rezolvam tot daca sta ea cu Matei...vezi de treaba cred ca ii prelungesc sederea cu cateva zile bune
iar luni ma intalnesc cu un designer ca asa nu se mai poate sa vedem daca ma impresioneaza il angajam si stam linistiti...face el treaba!
macar am rezolvat faianta si gresia din baie
la 1 august vrem sa eliberam apartamentul...parca vad ca ne mutam la mama


sper sa intru diseara sa citesc din urma...

Eladea vin si pozele sper ca azi-maine sa le pun

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Oana
, cum merge treaba la apartament? Mai aveti? Vi-l amenajeaza o firma sau ati gasit muncitori? De unde te inspiri pt amenajat?...cate intrebari am! Dar as fi vrut sa mai invat cate ceva de la tine si nu stiu cum...nu vreau sa plictisesc nici fetele aici
Nina mami fericita de Radu Gabriel 16.06.2010




promit ca diseara iti scriu un PM si iti expun "experienta" acumulata pana acum



Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

help....nu-mi scade deloc febra cu algocalmin...doar cu nurofen forte dar doar 3 pe zi pot lua...ce sa mai iau? ...am 39,7

m-am infasurat intr-un prosop umed...parca e mai bine...sotul zice sa mergem la urgente...dar nu vreau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ufff..probabil tb antibiotic

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Cris neaparat sa mergi la doctor, nu e de joaca! gandeste-te la tine, dar si la Vladut!!! ai grija iubita, mai odihneste-te, mai fa chestii si numai pentru sufletelul tau, ca si astea conteaza mult

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

bamboletta ufff, mami, cum ati reusit sa raciti asa de rau? nu mai tin minte ce ne zicea noua pediatra la raceala, in caz de febra (pentru adulti) cand am fost racita ultima data scadea febra dupa ce mancam o lamaie intreaga cu miere, faceam asta de cateva ori pe zi. dar nu am avut asa mare sanatate multa!!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am luat antibiotic...am si puroi in gat...nu stiu de unde am luat...doctorita a zis ca sapt trecuta a fost avalansa de copii cu amigdalita si febra mare....acum a scazut la 38...am baut citronada multa lamaia nu pot manca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Racusor, un mare pt tine!

Bambo, e foarte mare temperatura, nu e de joaca. Si eu zic sa mergi la urgente, macar iti scade cumva febra




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

incep sa sufar de la caldura..uff..si e abia inceputul, ca se invart temp. la 30 de grade..da cd or fi 37-38..ce=oi face?

ma duc la cina cu baietul meu cel mare.

oana, ioi..imi aduc aminte cata alergatura si oboseala cu apart..ne-am luat si noi la vremea respectiva un designer..da, se pare ca nu l-am nimerit noi bine
apart. e super banal, ne-a intarziat o gramada..bine, a avut si probleme cu sotia in per aia- era bonava in stadiu f avansat ..intre timp a si murit..no..
ma rog, ideea e ca nu am facut nicio afacere cu designerul nostru.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput