Strugurasi de Sept-Oct 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

si io sunt pentru a avea macar un numar de tel, ca sa stim cine naste sa fim alaturi, daca imi zice cineva unde sa mi pun numarul meu personal il pun

am pus o poza pe yahoo group facut acum 5 minute

Cea mai fericita mami 29 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Gata.. am modificat.. opiniile parereile ziceti-le acum.. insa fara rosii da?

Daca va apuca sa nasteti puteti sa ma sunati/ mesaj oricand.. sunt mereu ON si noaptea la 12... sper sa nu nasc io insa cand va apuca pe voi.., glumesc...

Anca.. numai 2 sapt de concediu? de ce nu iti mai iei si tu un medical ceva? pt

29+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

PT cap trecut raspuns:
MArryan.. o sa fiu alaturi de ea, si cat imi va permite mamica ei ii voi oferi orice imi cere...

Lali.. multumesc.. m-am grabit si eu..
Chiar LALI .. hai sari cu kg la raport..

29+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

edit : dublare mesaj

eu in wd merg la tara sanu ma dati disparuta...

29+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

si acum sa va dau o reteta de papa absolut delicioasa:

Pui cu mozzarella

-piept de pui dezosat , se taie in bucati potrivite , se condimenteaza si se pune la prajit in ulei . nu se prajeste f tare , doar se rumeneste putin pe ambele parti
-cateva rosii se decojesc si se taie in cubulete . se amesteca cu sare , piper , busuioc , cimbru + 2 catei usturoi taieti felii
-mozzarella se taie in felii
-cascavalul se da pe razatoare

-puiul prajit se pune intr un vas termorezistent
-se pune peste feliile de mozzarella
-apoi rosiile
-se baga la cuptor aprox 15 min
-se scoate si se pune deasupra cascavalul
-se baga din nou la cuptor cam 15 min (pana se rumeneste totul)

si pofta buna




_


26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

jadeeee

29+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

salutare burtici!

eu azi am avut o zi de concediu si de dimineata de la 9 am plecat si abia ce-am ajuns de pe drumuri. am semnat astazi contractul cu maternitatea unde vreau sa nasc si am facut cumparaturi pt bebelina. i-am luat din hainute, cadita, paturica, prospopel, pelinci, sac de dormit, si de pe net sunt pe vine lavete pt inlocuit servetelele umede, pt mami tampoane de sani lavabile, detergent de rufe special pt bebelici, sampon, crema de schimbat scutec, crema de corp, lotiune pt iritatii...... si cam gata. mai facem o plimbare diseara pana in carrefour sa luam si pompa de san manuala si gata! de acum imi pot astepta sorocul in liniste ca am luat macar strictul necesar.

la iasi cred ca au fost azi 40 de grade (iar in masina se faceau 100!!), asa ca bebelina mea cred ca se simte dupa ziua de azi ca o cireasa din compot in burtica mea...........

ma apuc sa citesc din urma.

Lori 29+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

si eu plec la tara

jade, jade cu de'astea vii?



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 28+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lore.. poze da? .. ce harnicuta esti...

rach mergem la aceeasi tara? .. glumesc.. mie imi place ca se bea apa de fantana, suntem in natura in munti, sat traditional, aer curat, fara semnal de telefon, totul bio.. mancare buna.
parti proaste: buda in curte, masa rotunda cu socri.. stam toata ziua si vb aceleasi barfe neinteresante , aceleasi povesti de 10 ani..

29+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ce faceti burtici frumoase?

Am citit tot,sunteti niste femei cu suflete mari ,istete si glumete,de care chiar m-am atasat mult. Va rog,trimiteti si la mine un rand de palme si un sut in fund ca nu am chef de nimic, nici de citit,nici de postat,nici de cusut,nici de crosetat,nici de plimbat cu copilul,si el vrea "pa",se tot incalta cu papucii,imi intinde heile si trage de clanta usii...

Iar cu postarile despre cei dragi care nu va/ne mai sunt alaturi,mi-ati starnit o serie de amintiri placute despre mamica mea. Mamica i-am spus si mamica ii spun si acum cand ma gandesc sau vorbesc despre ea.Eu m-am setat sa imi amintesc numai partile placute,ca am luat si batai nenumarate cu nuiaua/cureaua/papuc de plastic/orice chestie dureroasa cazuta la indemana ,unele meritate altele mai putin, dar stiu ca m-a crescut cu iubire,si tot ceea ce a facut a facut crezand ca ne face bine.

Revin .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 28+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput