Intre iubire si copil,dar.......cu amandoi!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabidaniela

Citat:
citat din mesajul lui 7mai2011

Eu sper ca dupa 2012 ceva se va schimba,si poate ca va veti reveni cu totii,si veti lasa la o parte resentimentele,gandurile negative,materialiste si veti face orice actiune numai in numele iubirii! Pentru ca asa este firesc sa faceti! Pentru ca iubirea este ESENTA VIETII!



Da' ce are a face 2012?

Legea compensatiei echivalente, exact ca si legea lui Newton in fizica, este precisa, implacabila si imuabila


Offf,ca nu pricepi nimic,se naste copilul,moare prietena...chestii normale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

7mai2011, si totusi nu am inteles de ce e interzisa o iubire asa de mare, pura, neconditionata, rara, care depaseste orice obstacol. e mai presus de orice sau nu?
crede-ma ca orice barbat care iubeste asa de adevarat isi doreste copii cu femeia iubita, chiar si numai ca sa o faca pe ea fericita si implinita, nu vine si pleaca, sau poate pt el iubirea asta nu e chiar asa de mare, pura, neconditionata, rara, care depaseste orice obstacol.
din ce povestesti tu aici, cred ca mai degraba esti dependenta de el (emotional).
Edit ca mai am o curiozitate: Ce va impiedica sa locuiti impreuna si sa va bucurati de iubirea voastra ora de ora?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Eu cred ca ai fost fata batrana mult timp, si te-a prins in vraja un barbat care stie ce vrea de la viata,are familie ,poate si copii,iar pe tine doar te foloseste.Poate ma insel ,dar daca esti atat de retinuta in a da detalii, noi, astea mai fara inima si care nu cunoastem iubirea, intelegem altceva.Dupa felul in care propavaduiesti IUBIREA, si dupa felul in care scrii, sigur e popa satului ...asa cum au spus fete inaintea mea,ai ceva la mansarda,chiar nu-ti pui intrebari. Din 865 vizualizari la subiect tu ai primit doar mesaje negative ...asa cum betivul nu recunoaste ca e beat,nici nebunul nu vede ca are o problema.


Eu sper ca dupa 2012 ceva se va schimba,si poate ca va veti reveni cu totii ...daca ce ai scris aici inseamna ce cred eu,adica sfarsitul lumii,cum naibi ne mai revenim ....asta presupune ca ne ducem toti pe apa sambetei,dar poate tu esti asa de pura(traind in concubinaj) incat o sa supravietuiesti ....wow-wow,ce nervi mi-am facut sambata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:



mey,duamna are probleme si voi n-o intelegeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Incepe sa devina destul de clar de ce el ti-a spus ca nu-si doreste copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Am si eu doua intrebari:
1. 7 mai 2011 e data ultimei menstruatii?
2. Esti sigura ca barbatul asta nemaipomenit pe care il iubesti exista fizic? Am citit si eu despre unul care se potriveste descrierii, dar i se zicea Zburatorul si le aparea fetelor in vis. N-o fi acelasi? Ca in cazul asta sa stii ca te insala si nu e OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Am si eu doua intrebari:
1. 7 mai 2011 e data ultimei menstruatii?



Asa cred si eu!

Mey eu ma bucur ca oi anumita persoana(si-a facut blog cica)nu mai scrie pe forumul asta ca sigur autoarea subiectului si-ar fi gasit un aliat in decizia ei de a face un copil fara dorintza si sustzinerea partenerului!

Oricum,eu imi doresc din sufletul meu de mama ca baiatul meu sa nu intilneasca niciodata asemenea personaje!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Andacos, eu am doua variante: ori personajul 7mai se amuza, ori are ceva probleme. As prefera sa se amuze, ca daca e serios subiectul deja nu-i e bine vacii noastre, ca-l vad pe tata venind de la targ cu pielea ei in batz Asa ceva. Sunt intr-o dispozitie eufemistica azi Ma mancau degetele sa scriu altceva la subiectul asta, dar ma abtin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Andacos,unde e blogul duamnei? Ca io-s mai curioasa din fire si vreau sa stiu tot,tot.Cand naste,cine-o moseste,daca primeste trandafiri -de la (ne)fericitu' sau pumni in cap de la sotia lu' 'mnealui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Andacos,unde e blogul duamnei? Ca io-s mai curioasa din fire si vreau sa stiu tot,tot.Cand naste,cine-o moseste,daca primeste trandafiri -de la (ne)fericitu' sau pumni in cap de la sotia lu' 'mnealui.

Gabriela
mami de Tudor Andrei (29.11.2010)


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"


Despre ce vorbiti?

Mergi la inceput