Intre iubire si copil,dar.......cu amandoi!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui 7mai2011

i!Am destul de multa iubire in inima mea ca sa ajunga pentru amandoi ....si pentru inca vreo 2-3 copii!!!


Da, dar cum o sa procedezi cu ceilalti copii??? Mai "omori" vreo doua prietene?

Sper ca subiectul nu e pe bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 7mai2011 spune:

Nu,Cornelia,din pacate ceilalti 2-3 copii nu vor putea veni decat daca eu si cu el am forma o familie!Eu,oricat de curajoasa si puternica as fii,chiar nu as putea sustine financiar atatia copii si nici nu pot sa tin loc de tata la 3 copii! Si nu asta e scopul meu acum sa fac copii "pe ascuns"cu el! Ce este acum,este,si atat!Si este de la Dumnezeu(sper sa fie,nu stiu sigur inca!)!Dar daca am purta amandoi acelasi nume atunci poti sa fii sigura ca ar fii vreo 3 copii...foarte fericiti!!!Poate ca financiar ne-ar fii destul de greu,dar ne-am ajuta unul pe celalalt,ne-am sustine si ne-am iubi,mai ales ,si atunci totul ar fii cu mult mai usor,in pofida lipsurilor materiale,pentru ca a avea 3 copii inseamna totusi ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

E cam tirziu si eu is obosita,dar imi explica si mie cineva daca am intzeles bine???

Deci si copilul si iubitu'... dar niciunul nu stie de celalalt?
Nici iubitul de copil si nici copilul de tatal lui?

Si daca mai apare 2-3 cum isi doreste ea(copii),nici atunci nu vor sti unii de altzii????

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 7mai2011 spune:

Da,si nu ma mai fac bine! Din fericire!!!
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui 7mai2011

Daca il fac din plastilina nu va rezista in mod sigur! Si stii de ce?Din doua motive:1)pentru ca e facut doar de mine,si ca sa faci un copil e nevoie de doi;2)pentru simplu motiv ca e din plastilina si nu din iubire.Tot ceea ce este creat din iubire ,rezista! Si va rezista mereu!Esenta acestei vieti este iubirea!Daca n-ai aflat asta pana acum,ai cam trait degeaba!Nimic altceva nu primeaza in fata iubirii,nimic altceva nu poate rezista in fata iubirii:nici banii,nici bogatiile,nici bunurile materiale....nici nimic!Nimic nu se compara cu iubirea si as alege iubirea oricand fara sa stau pe ganduri!De fapt,...am ales-o deja!Cam tarziu,ce-i drept,dar mai bine mai tarziu decat niciodata!Nu-mi pare rau decat de anii care au trecut in absenta iubirii,ani in care eu de fapt nu am trait,ci eram moarta pe dinauntru sau adormita,ca sa ma exprim mai frumos!Acum,insa,m-am trezit cu adevarat si pot sa spun ca abia acum TRAIESC!Nu poti sa traiesti cu adevarat decat in iubire;asa vei avea tot timpul pace in viata ta si fericirea ta va fii un drept deja castigat!
Cauta si tu iubirea adevarata,iubirea neconditionata,si daca o gasesti,nu o mai lasa sa plece.....NICIODATA!Dar nu uita ceea ce e cel mai important:inainte sa o gasesti,trebuie sa inveti sa o daruiesti....si atunci,te va gasi ea pe tine!

brrrrrr...suna ca propavaduirea unei chestii



Eu iubirea mi-am gasit-o acum 10ani si am doi copii...si da,recunosc ca am divortat pentru ca prima mea iubire nu dorea copii,pe langa altele bineinteles, si mi-au trebuit 7ani sa ma dezmeticesc...asa ca, eu zic sa-ti mai cauti totusi iubirea,daca acest barbat nu vrea copii inseamna ca nu te poate fericii indeajuns ,doar iti doresti acest copil,nu?inseamna ca iubirea voastra nu e completa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

De obicei pe la astfel de subiecte doar citesc dar nu scriu vreodata dar acum nu ma pot abtine sincer sa nu zic ceva!

Mi-e mila de bietul copilas nenascut( daca exista) si de "ceilalti ce or sa vina".
E crunt daca e adevarat cum gandesc unii oameni... insa ia aminte caci minciuna are picioare ultra mega scurte si mai devreme sau mai tarziu o sa iasa totul la iveala si nu te-as vedea atunci prea in roz privind la maretul rasarit sau ce o mai fi!
Pana una alta daca zici ca nu te viziteaza nimeni la venirea bblusului in casa matale o sa fii cam franta / obosita / rupta de lume sa faci totul singurica si o sa apelezi la ajutor fizic macar un pic.Psihologul( in cazul tau DD) caci vad ca la el ai intrevederi ti-ar zice ca e total in detrimentul sanatatii mentale a copilului ce vrei sa faci ! Iti doresti sa cresti un astfel de sufletel in acea lume perfecta a ta? Daca o sa-l iubesti mai mult decat pe printul actual te-ai intrebat cum o sa fie? Ce o sa faci atunci? Eu citesc si ma minunez taare ( crede-ma ca sunt un um normal... sau asa ma consider). Mi-e mila doar de sufletelul copilului...cand o sa inceapa s apuna intrebari caci nu o sa fie mereu bblus!! Atat...de aceea e bine sa gandesti muult inainte de a face astfel de lucruri!Nu mai zic ca iubirea pt. print e calcata in picioare iar ce doreste el nu e respectat!Nu o sa gasesti pe nimeni care sa fi fost in situatia descrisa de tine caci prin absurd chiar daca ar fi fost nu ar veni si ar scrie aici una alta... e de-adreptul sinistru sa ma gandesc! Sincer!Gandeste-te si la lumea ideala a copilului nu numai la cea idilica in care plutiti voi si iubirea voastra!
Si cu asta ies din peisaj ca ma prinde rasaritul de dimineata si nu apuc sa-l vad inainte sa dau un biberon la copil
Multa multa intelepciune in alegeri iti doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Daca te-ai fi decis sa pastrezi copilul bazandu-te pe o gandire sanatoasa si pe dragostea pt puiul tau nenascut, nu te-as fi condamnat. Insa pt ca realitatea este alta sper din suflet ca nu esti acum insarcinata si ca al vostru copil sa nu se nasca niciodata. Copilul tau trebuie sa se nasca alaturi de omul care va merita, sper sa gasesti acel om. Actualul nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

7mai, cred ca ai sarcina pe sistemul nervos mai degraba...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 7mai2011 spune:

Imi pare rau ca aveti cu totii mintea atat de ingusta si inima deloc!Imi pare rau pentru copiii vostri!Imi pare rau ca iubirea adevarata este pe cale de disparitie si ca minte voastra matrialista va dicta in lumea asta!Din momentul acesta nu voi mai raspunde pe acest forum si voi ruga chiar un moderator sa-l inchida! Eu am dorit sa stau de vorba cu cineva,dar vad ca nu am cu cine1In schimb am reusit sa aud numai cuvinte si ganduri rele la adresa iubitului meu si a copilului nostru! Nu pot tolera asa ceva,asa ca voi parasi acest forum si n-aveti decat sa va spargeti capetele alea idioate singuri,analizand si despicand firul in patru,dar lasand total la o parte inima si sufletul1Probabil ca voi nici nu aveti asa ceva!Eu voi merge mai departe pe drumul meu,asa cum am povestit ca voi face si nu voi renunta la nici unul NICIODATA! Cat despre voi,....va doresc tot binele din lume si sper ca intr-o zi sa va ascultati inima si nu mintea si sa va invatati copilasii sa faca acelasi lucru,pentru ca numai in felul acesta lumea va putea merge mai departe!Daca dragoste nu e,nimic nu e!Si dragostea inseamna TOTUL,fara diferente,fara favoritisme,fara alegeri......dragoste inseamna sa iubesti tot ce apare in viata ta ,sub orice forma ar aparea!
Imi pare rau sa vad ca nu mai exista inima pe lumea asta,imi pare rau ca acesti copiii ai nostri,ai tuturor,vor fii condamnati sa traiasca intr-o lume lipsita de suflet si de iubire,unde alegerile se fac cu mintea si nu cu sufletul! Eu sper ca dupa 2012 ceva se va schimba,si poate ca va veti reveni cu totii,si veti lasa la o parte resentimentele,gandurile negative,materialiste si veti face orice actiune numai in numele iubirii! Pentru ca asa este firesc sa faceti! Pentru ca iubirea este ESENTA VIETII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui 7mai2011

Eu sper ca dupa 2012 ceva se va schimba,si poate ca va veti reveni cu totii,si veti lasa la o parte resentimentele,gandurile negative,materialiste si veti face orice actiune numai in numele iubirii! Pentru ca asa este firesc sa faceti! Pentru ca iubirea este ESENTA VIETII!



Da' ce are a face 2012?

Mergi la inceput