Dupa operatia de fimoza- recuperare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui monalac
eu zic sa te mai gandesti cu crcumcizia....

Mami de Cris si Codrin

Poze Cris
Bebe Codrin

In situatia data, de ce spui asta? Poti sa explici mai mult, te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

Monalac la el nu a fost decalotare ci operatie! Eu incerc sa decalotez zilnic ca sa se lase- sa devina elastica pielea ce se retracteaza de pe penis. Aseara am avut un pic de multumnire caci am reusit sa fac manevra mai usor, el n-a mai urlat si am readus pielea in pozitie initiala mai usor. E drept ca micutul a inceput sa "lucreze" singur de placere sau ca sa arate ca are si el cuculet ca al frateluyi mai mare si tragand de piele ( nu pana la capat desigur), cred ca a facut usoare progrese. O sa mai vad azi cum se prezinta si cine stie, poate nu va mai trebui circumcis.
bb_yasmidegetelul asta stramb l-am descoperit chiar in urma cu vreo trei saptamani,deci la trei ani. Eu nu cred ca se va rezolva de la sine caci tendonul il trage in jos si nu ii permite sa il intinda. Am inteles ca tendonul este cumva locat intre muschi si acestia nu ii permit cresterea. Dr. mie nu mi-a spus ca se rezolva.
Merci mult tuturor pentru sfaturi.
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mess exact asa a fost si la noi. degetelul era blocat , nu se intindea deloc tendonul. si acum se intinde perfect. nici mie nu mi-a spus dr din ro ca se rezolva, am fost la 3 dr chirurgi si toti 3 mi-au spus ca trebuie operat degetelul. doar profu' de la szeged mi-a spus sa stam linistiti ca nu e nici o urgenta, sa mai asteptam.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput