Strugurasi de Sept-Oct 2011 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

ce mult ati scris azi fetelor..
Lali nu-i nimik, ca si eu am ras de mine ca nebuna singura treaza in casa la ora aia
Cu dormitul pe spate sa va povestesc ceva, eu am dormit pe semi-burta pana la 6 luni la prima sarcina, acum daca stau mult pe spate sau pe burta am impresia ca ma sufoc, si asta o simt de la vreo 4 luni.Nasa mea mi-a povestit ca pe la 6 sau 7 luni a mers la ecograf, si stand asa pe spate a lesinat fara sa isi dea seama sau sa simta ceva, uterul ii apasa rau pe vena si nu mai iriga creierul cum trebuie.Mi-a spus ca dr s-a speriat groaznic, si nu a stiut cum sa o intoarca pe o parte.Acuma fata s-a nascut bine mersi si ii merge mintea "ca unsa"
Si eu ma mai trezesc ca dorm pe spate si ma ambalez un pic, dar daca e sa fie ceva,tot e din te miri ce cauza.
Si eu vreau sa fac contract cu cord blood, dar nu stiu cum ne impartim cu banii.

23+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Oanaiasi multumesc mamico pentru nume mi se pare chiar frumos ELMA am sai sugerezi sotului meu poate cadem deacord.

ancaroro nu ma las mamico, ceea ce ii apartine bebelinei are dreptul sal ia asa ca mama se lupta ca un cocos sa si obtine dreptul fetitei

raluca050 cum mamico ai cazut in fund, eu am cazut in baie ca am alunecat in cada si am cazut tot in fund, insa de pe pat se pare ca dormeai fr adinc.

seidana buna matematica faci, eu tot asa cred si ma consider ca am 6luni jumate si curind implinim 7 luni, mai simplu




Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Sa ne intelegem.. si eu sunt friguroasa.. adik am dormit cu sosete plusate pana acu vreo 1 luna jumate, cand efectiv ma trezeam cu alpile fierband si simteam ca ma sufoc de la sosete, , inca dorm cu pilota de iarna insa fara covertura care azi iarna era peste noi, rar stau in casa cu tricou sa pant scurti.. intotdeauna am iubit mai mult frigul ca si vara torida pe principul de imi e frig mai iau o bluza de imi e cald ce dau jos? desi rarrr ajung sa nu mai pot de cald... Toatea astea insa de cand sunt la sub 60 de kg .. la peste 80 de kg nu aveam treaba cu frigul..

Maryyan .. stiam eu ca nu te lasi usor... de mai insistai putin obtineai bani de vacanta ..

cu dormitu fata spate dreapta stanga.. pana sa fiu gravida dormeam numai pe parti.. niciodata pe burta sau spate.. la inceputul sarcinii ma trezeam dormind pe burta spre socul meu, acu ma trezesc fest dormind pe spate pt ca pe stanga ( poz preferata ) nu ma lasa babi.. nu imi fac complexe cum dorm, nu ma stresez degeaba .. important e sa ma odihnesc..

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Marryan, bravo mami..exact ca la mine, cand am facut nsite demersuri, s-au speriat si au dat inapoi

Zubi, mami28+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

atoshik ne intalnim si le facem noi o vizita pana la bucuresti? sau pana la mare, ca innebunesc de caaallllldddd!!!!

23+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

In asentiment cu jade.. fac strigarea catalogului de pe grup..
Cine isi aude numele sa vina cu motivatia pt lipsa pozelor...
fara suparare da?

IRI... ???
Dbunny.. ai scutirea, insa ...stim cat de sexoasa esti da nu ne onorezi cu pozici si pe grup? te rugam..
Lore.. ai scutire .. pana in seara asta.. ai promis..
Mioara... tu unde mai umbli fetita?
Blondysan.. imi cer sxcuze da nu mai stiu cine esti?

Imi cer scuze de la fetele care nu stiu cine sunt.. insa dati va rog un semn sa stim ca sunteti "viabile"

Restul fetelor va asteptam cu poze noi, urmand exemplul Matzei..( ce burtica are frumoasa mamica )... incepand cu Rachelina ,cu burtica si lucrusoare e bebi..




28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana


Maryyan .. stiam eu ca nu te lasi usor... de mai insistai putin obtineai bani de vacanta ..


28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Seidana si bani de vacanta o sa am, pur si simplu el a crezut ca o sa cedezi si nu am sa fac nimik, si o sa ramina el cu banii in buzunar...dar na ca nu este asa

Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Marryan, bravo mami..exact ca la mine, cand am facut nsite demersuri, s-au speriat si au dat inapoi

Zubi, mami28+ cu
minunea mea



zubi asa este mamico, cu ei nu trebuie de glumit ca nu se poate, noi muncim de numa si ei sa se bucure de bani doar....nope nu merge.

Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

In asentiment cu jade.. fac strigarea catalogului de pe grup..
Cine isi aude numele sa vina cu motivatia pt lipsa pozelor...
fara suparare da?

IRI... ???
Dbunny.. ai scutirea, insa ...stim cat de sexoasa esti da nu ne onorezi cu pozici si pe grup? te rugam..
Lore.. ai scutire .. pana in seara asta.. ai promis..
Mioara... tu unde mai umbli fetita?
Blondysan.. imi cer sxcuze da nu mai stiu cine esti?

Imi cer scuze de la fetele care nu stiu cine sunt.. insa dati va rog un semn sa stim ca sunteti "viabile"

Restul fetelor va asteptam cu poze noi, urmand exemplul Matzei..( ce burtica are frumoasa mamica )... incepand cu Rachelina ,cu burtica si lucrusoare e bebi..




28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


IRI si blondysan cine sunt ??
eu n am auzit de ele
nici mioara nu a mai scris de un secol
fara suparare , dar fetele care nu au album si nu sunt nici active pe forum , nu mi se pare corect sa aiba acces la cont

(NU ma refer la lore si bunny)

_


26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade... nici eu nu stiu cine sunt cele 2,, de asta cer lamuriri, hai sa mai lasam putin si apoi supunem la vot

Marryan.. si unde vacantuiesti?

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput