Pufi de ian-feb 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

neatza!

lorex, felicitari pt bursa!!! ai prins gustul studiilor, si parca nu erai atat de hotarata sa mai inveti, noroc de sotz, care te-a impins de la spate? (sau gresesc?)

ayana, sorry de virus, ai pierdut si poze/filmulete? sau ai apucat sa faci back-up? tre sa fac si eu neaparat!!! uneori imi zic ca sunt o laudaroasa si jumatate si ezit sa mai zic una alta (nu de alta dar ne intercepteaza serviciile secrete pentru copii superdotati si mi-l iau la experimentat )... doar scena de dimineata... ii punem filmulete, ii fac ecranul mare si-l las in fotoliu cat de-o spalare de dinti/pishare... intra taica-su ii face ecranu mic (ii trebuia sa vada data), Kay protesteaza incepe sa urle, tasu ii face inapoi ecranul mare cu desene... si se da la o parte... lui Kay nu-i convine nici asa, se da jos din fotoliu, il ia la impins afara din camera si inchide usa dupa el!...

dece, chiar te-am admirat in ultimele poze ca ai slabit foarte mult, ce inseamna un 61-62 la tine? la ce inaltime? eu as vrea sa dau jos de pe mine vreo 2-3 kg inca, dar numai din anumite locuri, cum ar fi barbie, burta si shale, dar asta se numeste deja modelare corporala, nu mai e slabit simplu...

am uitat ce mai era de zis... revin...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





ehe....de unde slabit....practic am ajuns de prn sept trecut la kilele de dinainte de sarcina si m-am oprit...pai si eu cam tot ca tine...modelare corporala....tot asa ..fund ...shale..burta...dar e grele..
la mine e putin..inselaciune..faptul ca sunt mai lata in bazin...mi-a scos talia in evidentza intotdeauna...si am parut..mai slaba...
am 1.68

alicredooooo..daca imi zici ca ai trecut deja sub 60.....ma ai pe constiintza

a iesit plodaraia cu tanti afara...je bag repede niste cirese...expirate si go..spre treburi..


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Bea, foarte tare pustiu tau!!! e cel mai evoluat se pare cu constientizarea nevoii fiziologice in discutie... Bravo!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Hello girls,

Am citit de-a curmezisul capitolul trecut, de unde am pierdut si astea 3 pagini.
Imi pare bine ca sunteti bine, mai putin "amigdalita" falsa si rosu in gat la Iris, Alex sa va fie de bine vacanta.
Dece - lasa ca trece usturimea, o sa fie bine, nu te mai invinovati atat.
Lorex - poate reusim sa ne vedem in cele 5 zile de Buc. Ce program vei avea?
BEA - bravo lui Ivan ca zice macar kk....al meu nu se apropie de olita, in schimb o recunoaste in poze E si acesta un inceput.
Ruxita, bravo lui Kay pt achizitii / poze.

Noi am fost la mare, au fost cele mai frumoase 4 zile impreuna ever. Dani a fost un super copil, s-a balacit in apa, in orice apa vedea, am fost la piscina interioara in prima zi, sambata, ca era nitel cam nor afara, apoi la piscina hotelului duminica, in mare s-a aruncat cu burta inainte, fara frica, nu l-am lasat mult, ca era apa cam rece, dar in piscina de copii de la hotel s-a balacit o gramada.
Daca s-ar putea sa fi stat numai in apa, ar fi fost ideal.
A mancat cu noi la restaurant, bine, ca nu statea locului o clipa, dar cand ii era foame, baga de rupea.
Fructe la greu. Cirese, caise, piersici. Somon, paste, orez, de toate i-am dat. Ciorbita de acasa pt 2 zile.
A fost foarte frumos si vrem sa repetam experienta.
Singura mica problema a fost cu somnul meu, ca am dormit toti 3 intr-un pat si eu nu prea am dormit, dar na....nu se poate totul perfect.
Au fost multi copii in gasca noastra, vreo 6-7, dar si la hotel si pe plaja era plin de bebei, copii mici, carucioare si burtici. O gramada de burtici.
Asta cred ca e vremea ideala de mers cu copiii la mare, pt ca nu e f cald, se poate sta pe plaja pana pe la 12-12.30, cu maieu si crema multa, dar nu sunt 40 de grade sa nu poti respira, e chiar bine.
Seara mergeam la plimbare pe malul marii, alergau copiii pe acolo, se catarau pe sezlonguri. Al meu vroia sa manance scoici. I-am scos nu stiu cate din gura.
In masina a fost suprinzator de cuminte, a dormit, i-am luat un teanc de carti noi si a fost ocupat aproape tot timpul.
Sapt asta in uichend avem musafiri, dar sapt viitoare cred ca plecam la munte.

Cam astea sunt noutatile.
back to work.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Buna dimi...la amiaza.

Sunt treaza de la 7, dar abia acum am prins o pauza de cafea. Fii-mea m-a bagat in smotru de la prima ora, s-a apucat de pictat lenjeria cu pixul...mi-a mazgalit tot ce-a prins, cearsafuri, fete de perna, haine.... Le-am bagat automat la spalat, dar nu ies mazgaliturile...nici cu Vanish nici cu nik . Nu mai zic ca s-a pictat toata pe maini, pe fata , dar era fericita nevoie mare ...so , sanatosi sa fim!

Lorex...intre timp mi-am amintit mai bine de bursa ta si de faptul ca mai aveai de dat atestatul de limba. De atestat ai scapat sau acum pentru asta inveti? Ce fel de cursuri ai? Ca si eu tre' sa-mi exersez engleza, ca in august vin iar nemtii si cu siguranta o sa fiu chemata la servici. Eu engleza am invatat-o singura, la scoala n-am facut niciodata (pentru ca la noi inca ramasesera astia setati pe franceza si rusa) si am multe lacune, mai ales in ceea ce priveste normele gramaticale. Inteleg, traduc, dar imi vine mai greu sa vorbesc. N-am siguranta.
Cand trebuie sa pleci in Polonia? Pe Bobita cu cine o lasi? Cu buni?

MP...pupici cavalerilor. N-ai zis nimic de ei. Ia baga si tu ceva cra-cra-uri pe aici, ca tot timpul numai de 'rau' l-ai vorbit pe Alex...ba ca e placintica, ba ca nush ce...ia zi mami adevarul aici la gagici, nu baga strambe ca sa prostesti fetele sa nu ti-l fure. Ariana sta si ea ascunsa...poate daca scoti tu cavalerul la inaintare o sa iasa si pe ea de dupa cortina ca sa-si apere cavalerul de eventualele rivale.
Si ca tot veni vorba...
Simplyiiiiiii!?! Cum merge invatatul? Cand termini cu examenele?

Dece...sanatate multa la jijic. Te-ai bagat tu repede la bijuteria baiatului sa rezolvi treburile pe acolo, sa nu care cumva sa ti-o ia vreo stoarfa inainte...of, of, mamele astea...
Si cu butoiul ala...cum ai auzit de prajituri, cum ai renuntat la el...oricum la inaltimea si kilele tale poti baga cate praji vrei ca tot in grafic o sa fii. Of, doamne, si cand va aud ca va plangeti de kilograme...lasati bre tasta la oamenii cu adevarat suferinzi, adica lu' je, care are aproape acelasi numar de kile la 10 cm mai putin...

Ruxi...noi de o saptamana sortam bilele dupa culori!:P :P :P
Pupam Kay-ul cel istet. Super tare faza cu scosul lui tati din camera....stai sa vezi cand o fi adolescent ce faze o sa mai faca...e bine ca va obisnuieste din timp cu noul regulament (impus de el).

Tomaca...o imbratisare calda de la noi. Recuperare rapida si sa primesti vesti bune de la dr!!! Sa stii ca eu cand imi zic rugaciunea seara (ca mai fac si de astea de obicei) tot timpul am un gand si pentru cei care trec prin momente grele...sunt convinsa ca gandurile bune adunate de la mai multi oameni, indiferent de distanta, ajuta foarte mult...creeaza energie pozitiva si uneori chiar pot face minuni. Sanatate multa!

Tre sa dau o fuga pana la magazin, ca a ramas mama fara paine si n-are chef de plimbare. Cik prefera sa stea cu zgubi...cred si eu, avand in vedere ca doarme.

V-am pupat. S-aveti o zi faina! revin...



_
Mami de zgubilice cu ochi de ciocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Buna dimi...

Sarumana de cafele MP, DECE.. bune amandoua

Alexutza tinem pumnii
Lalitica iti trimit un camion cu flori... din toata inima. Le meriti mami. Iti doresc sa gasesti puterea necesara sa treci peste toate momentele dificile din viata voastra. Vacanta placuta si sa te relaxezi maxim... maxim am zis.
Sorina s-au adunat belelele la voi. Cum mai este Iris?... sper ca nu ati avut o noapte rea
Alicredo sorry de povestea cu telefonul si de cearta cu sotu'. Ma bucur ca reusesti sa te mai odihnesti cand si cand
Bea... stie el Ivan ca vine caldura si trebuie sa scape de pampers cat mai repede. Bravo lui!
Lorex sa ai spor la invatzat lb engleza... si timp sa ai
Ruxita eu i-as reclama cu placere, dar crede-ma ca nu am timp si de asta... si nu stiu de ce am asa un feeling ca m-as lupta cu morile de vant.
Ayanna, MP bafta cu resuscitarea calculatoarelor. Sper sa reusiti sa recuperati lucrurile importante
Dece ma bucur mult ca si-a mai revenit Luca
BF ce frumos ati petrecut in week-end. Pot sa va invidiez ?? Vreau si eeeu...
Ayanna vezi ca se gasesc la librarie niste carioci super lavabile. Se curata cu apa absolut tot ce se mazgaleste cu ele


revin... ca l-am inceput pe la 9 dimineatza

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Copilul meu doarme de la 10. Afara a inceput sa se incinga aerul, sa vedeti ce circ o sa-mi faca dupa ce se trezeste ca s-o scot la plimbare, iar eu o sa trebuiasca s-o conving sa stam in casa. A invatat sa deschida usile si tre sa stau permanent cu cheia pe toate, ca daca doamne feri iese afara si se duce ca zuzulica direct la scari e foarte periculos. Teoretic stie sa coboare, dar mi-e teama de accidente.


BF...faina vacanta ati avut. Sa va fie de bine!!! Eu doar visez la iesiri de astea...

Nyny...or fi si pixuri lavabile? Ca fii-mea nu vrea carioci, eventual doar markere din alea permanente si pixuri. Dar nu strica sa incerc si cu carioci de alea de zici tu, poate ii plac...mersi de pont! Oricum a fost oarecum si vina mea pentru traznaie, pentru ca am lasat-o sa scrie pe caiet in pat in timp ce eu trebaluiam la bucatarie. Nu mi-am imaginat ca o sa ia la mazgalit lenjeria...m-am bucurat ca sta linistita. Ba chiar ma minunam de cumintenia ei, ca o vedeam printre usi ca sta pe pat, nu umbla aiurea prin dulapuri si sertare, cum facea de obicei...

Tocmai am citit noile traznai si perlutze ale puilor tai...sunt absolut adorabili!

A, sa va zic de date, ca uitam...am recuperat aproape toate documentele. Doar cateva erau avariate si n-am reusit sa le mai salvez, dar nu erau din cele importante. Poze n-am avut pe C:, alea de obicei le tin pe celelalte partitii, dar oricum ar fi indicat sa fac un backup ca nu am facut si daca doamne feri se intampla ceva cu hardu si pierd tot nush ce ma fac. Zic de ceva vreme ca sortez o parte dintre ele sa le scot pe hartie, in caz ca vine furtuna electromagnetica si sterge tot, macar cu cateva amintiri sa raman si eu...
N-am reusit insa sa recuperez bookmarkul si aveam o groaza de site-uri salvate acolo... :(

Fetele...daca va pricepeti si puteti sa-mi ziceti si mie...aveti vreuna internet pe mobil? cat inseamna 150 Mb trafic pe mobil, pentru mail, mess si de astea..nu download sau chestii complicate? Cate ore sau cum se consuma ala? Mi-a facut barbat-meu cadou un telefon din asta destept si am net pe el, dar eu habar n-am cum si cat sa-l folosesc...daca ma conectez la wireless-ul din casa, imi consuma tot din traficul inclus in abonament sau n-are treaba? Scuze de off-topic...

Se frichineste zgubi...cred ca se trezeste in curand...acusica are trei ore de cand doarme...ma astepta o zi de alergatura, parca vad.

PS...am admirat ultimile pozici de pufuleti si de mamici sexoase! Superbe, fara exceptie!


_
Mami de zgubilice cu ochi de ciocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Ayanna ... imi imaginez ce satisfactie deosebita a avut Daria cand a facut lenjeria praf...cum sa-i strici asa placere?!? Lasa mami fata sa dea frau liber imaginatiei...



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Hello girls,

Am citit de-a curmezisul capitolul trecut, de unde am pierdut si astea 3 pagini.
Imi pare bine ca sunteti bine, mai putin "amigdalita" falsa si rosu in gat la Iris, Alex sa va fie de bine vacanta.
Dece - lasa ca trece usturimea, o sa fie bine, nu te mai invinovati atat.
Lorex - poate reusim sa ne vedem in cele 5 zile de Buc. Ce program vei avea?
BEA - bravo lui Ivan ca zice macar kk....al meu nu se apropie de olita, in schimb o recunoaste in poze E si acesta un inceput.
Ruxita, bravo lui Kay pt achizitii / poze.

Noi am fost la mare, au fost cele mai frumoase 4 zile impreuna ever. Dani a fost un super copil, s-a balacit in apa, in orice apa vedea, am fost la piscina interioara in prima zi, sambata, ca era nitel cam nor afara, apoi la piscina hotelului duminica, in mare s-a aruncat cu burta inainte, fara frica, nu l-am lasat mult, ca era apa cam rece, dar in piscina de copii de la hotel s-a balacit o gramada.
Daca s-ar putea sa fi stat numai in apa, ar fi fost ideal.
A mancat cu noi la restaurant, bine, ca nu statea locului o clipa, dar cand ii era foame, baga de rupea.
Fructe la greu. Cirese, caise, piersici. Somon, paste, orez, de toate i-am dat. Ciorbita de acasa pt 2 zile.
A fost foarte frumos si vrem sa repetam experienta.
Singura mica problema a fost cu somnul meu, ca am dormit toti 3 intr-un pat si eu nu prea am dormit, dar na....nu se poate totul perfect.
Au fost multi copii in gasca noastra, vreo 6-7, dar si la hotel si pe plaja era plin de bebei, copii mici, carucioare si burtici. O gramada de burtici.
Asta cred ca e vremea ideala de mers cu copiii la mare, pt ca nu e f cald, se poate sta pe plaja pana pe la 12-12.30, cu maieu si crema multa, dar nu sunt 40 de grade sa nu poti respira, e chiar bine.
Seara mergeam la plimbare pe malul marii, alergau copiii pe acolo, se catarau pe sezlonguri. Al meu vroia sa manance scoici. I-am scos nu stiu cate din gura.
In masina a fost suprinzator de cuminte, a dormit, i-am luat un teanc de carti noi si a fost ocupat aproape tot timpul.
Sapt asta in uichend avem musafiri, dar sapt viitoare cred ca plecam la munte.

Cam astea sunt noutatile.
back to work.








de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

ma bucur ca a fost asa de bine!!
si cate emotii ai avut!
la cat mai multe iesiri reusite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Hello!

BF ce frumos ai povestit, ma bucur ca v-ati simtit atat de bine.

Ayanna daca te conectezi la wireless-ul din casa nu-ti consuma trafic din abonament. 150 de Mb cred ca ti-ar ajunge maxim 3 zile de mess, mail, explorer. micii pictorite si mamicii ei.

MP zic si eu ca Ayanna sa ne mai povestesti de cavaleri.

Simplyyyyy
ne lipsesti!

Lorex
eu n-o sa fiu in Buc dar poate mai vii si bem un suc impreuna. bobitei lipicioase

Eu iar am alergat prin oras de dimineata, acum am adormit copila si tre' sa ma apuc de smotru + calcat. Si mi-e un somn....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fetelor, cu mii de scuze, eu eram cu mesajul de mai sus, am ramas logata cu pufuletii de ieri.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput