Strugurasi de Sept-Oct 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna mamicute

Am citit cateva pagini din capitolul trecut si am uitat tot ce-ati scris
Abia am ajuns de la servici,sunt fiarta de oboseala,spatele mi-e inchilozat si ma dor picioarele de mor,n-am stat jos de la 5 dimineata cand am plecat la munca .
Maine am programare la ginecolog ,sper s-o scot la capat cu el si sa stau mai devreme acasa ca nu mai pot

Bebelina mea aseara m-a enervaaattttt la maxim ,sunt o rea da de la 12 pana la 2 dimineata mi-a provocat niste dureri cum de n-am avut pana acum ,s-a miscat intr-unaaaaaaaa ,cand pe stanga ,cand pe dreapta ,cand prin zona buricului si am mers din 10 in 10 min la baie la pipi si faceam numai cateva picaturi Incepuse la un moment dat sa ma doare toate organele ,sa gem ,sa suspin si l-am trezit si pe al meu .
Nu mai zic ce foame ma luase la 2 dimineata ,am deschis frigiderul si nu mai stiam pe ce sa pun gura,am avut o rotita de cascaval ,n-am mai avut rabdare s-o tai si am muscat asa din ea ,ca o hapsana apoi iaurt,lapte ,am mai gasit niste saratele printr-un dulap,a fost jale !!!!!!!!!!

In schimb mandra a dormit toata ziua ,la servici mi-a mai dat niste lovituri si acum isi face somnul de frumusete,se pregateste pentru alt concert pe care-l va sustine la noapte cand ma culc io



May ,te invidiezzzzzzzzzzz ca vei naste in Romania vreau si eu acasa ,sa aiba mama grija de mine,sora sa ma distreze ,cei dragi sa fie alaturi de mine .Si aici cezariana se face NUMAI la regim de urgenta ,acele puncte pe care le-ai enumerat si tu . Aici personalul medical e pricepu ,dar sunt niste oameni reciiiiiiiiii si insensibili de -mi vine sa trag palme cand ma gandesc ce ma asteapta .Stiu prin ce-am trecut cand am avut un avort spontan ,am plecat plangand din spital la ce doctori cu inima de piatra am dat

Si eu am devenit usor plangacioasa ,ieri ma uitam la tv si imi curgeau lacrimile ca la crocodil pe obraj chit ca ma uit la vreun film siropos,ori drama sau chiar la stiri

Ca tot ati vorbit de cadite , unde credeti ca veti spala bebele ? In camera sau in baie ?






24+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Pana la urma ce alegeti sticla sau plastic la bibe?
tot ma gandesc ce sa cumpar si gasesc pro si contra la fiecare..

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

aoleu may , e prea complicata situtia pt mine

fimiu nu s a trezit

_


26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Seidana si al meu are un maner pe mijloc,exact ca al lui Bujo, care indreapta fundul patutului.Si e de la primii pasi,deci sigur are pe interior un maner de plastic,ce trebuie rotit .Cred ca s-au intins diagonalele singure cand ai indreptat marginile ,dar manerul sigur nu s-a intors. Aa,si vezi cand il strangi,ca se apasa ceva mai greu butonasele care iti dau voie sa strangi laturile.

Cat despre "Gica Contra" si superstitiile puse la fund , imi plac foarte mult persoanele care chiar daca ele fac cum spun babele ,nu se stramba cand ma aud pe mine ca nu fac asa . Nu zic ca nu iau in considerare si unele babisme, dar selectez.Daca are logica e bun,daca nu, ignor.

Cadite de alea simple ca si multe alte articole din plastic gasiti la magazinele de "confiscate". In Constanta sunt mai multe, eu am luat-o de la un depozit mare ,de acolo mi-am luat si mai multe rafturi,cosuri de plastic , ligheane , tavi si bidon pentru muraturi.

Eu nu numai ca transpir la dansa, dar pierd si urina ,daca stranut,daca ma ridic brusc,daca il ridic pe Paul in brate sau urc cu sacosa de la piata in brate.

Botezul de data asta nu ma mai grabesc sa il fac. Pe Paul l-am botezat la 6 saptamani si 3 zile, si eu psihic nu eram pregatita pentru multe,am lasat totul in voia altora si a iesit un mare fas,nu mi-a convenit nimic si am fost indispusa toata saptamana dinainte si de dupa. Acum astept sa imi treaca bazdacii,ori il fac intr-una din zilele de Craciun,ori dupa sarbatori,chiar ma gandesc la luna februarie-martie .

Eu stiam ca se tine cont de post si la botez, sau se face botezul cu mancare de post,fara alcool si fara muzica. Acum nu stiu ce sa zic,fiind postul Craciunului,adica un post al unui eveniment placut,nasterea Domnului,poate este permis.

Jade pe mine nu ma mai streseaza nici o reclama,am instalat add-on si gata,pe nici un sait sau forum nu mai vaz reclame de astea obsesive care ti se baga in ochi la orice pas. Eram satula de la atata studiat chiloti roz-mov la fiecare cateva secunde,de la fittnes .

Marryan tu ai semnat deja demisia? Daca nu,nu semna mamicule nimic, chinuie-l ca pe hotii de cai,si amana cat poti toate chestiile, nu renunta asa usor. Hai,capul sus! Oricum esti de admirat, eu ma oftic ca am renuntat mult prea usor in situatii in care altii ar fi luptat sa le fie bine.Ca sa te dea afara el nu poate,asa ca nu pleca tu singura. Ca sa iti desfaca contractul de munca iar trebuie umblat si nu o sa ii convina.

Eu plec intr-o ora dupa pustiulica, maine ma intorc acasa. Maine mi se intoarce si cumnatul in tara, din primul lui voiaj de mariner ,si ma oftic tare pe mintea aia creata a lui. Ar fi trebuit sa se multe la socri mei,dar nu ii convine cicaleala ,si nu vrea momentan. Cica sa ne mutam noi la socri ,ca asa ma poate ajuta soacra cu copiii,dar ar fi naspa pentru sot cu munca,ar trebui sa faca naveta, plus ca soacra-mea are multe obsesii,si ne-am bate. Asa ca merg sa stau o saptamana-doua,sau ca mai las baiatul la ea nu e o problema,ca rezist ,dar sa ne mutam cu ea nu stiu... Eh, trebuie sa existe o solutie pana la urma.

Despre visele de noapte ale lui Base,cu impartiri de judete ,si ce mai vrea el... si eu sunt de parere ca la mijloc ori e vre-o afacere neterminata,ori vrea sa mai stranga bani la buget,si atunci de unde daca nu din taxele de preschimbare a actelor.Si cum pe el il doare la "base" de ce vor altii,probabil o sa faca exact ce spune,cum a facut cu toate taierile de pana acum, cu toate protestele si toti oamenii care i s-au suit in cap. Na,ca nu numai din bani a taiat marinarul,ci si din judetele tarii ... O fi prevazut el ceva in cuburile de gheata din paharul cu alcool ca va fi mai bine daca nu va mai trebui sa retina numele a 41 de judete,ci doar a 8 regiuni...



Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 28+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

aoleu may , e prea complicata situtia pt mine

fimiu nu s a trezit

_


26 +





bsrbatii astia sunt in general mai lenesi...

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Schimb de semnatura!!!

29+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Buna fetele dupa trei saptamani de apsente.
Am avut sotul acasa 2 saptamani ca si-a luxat piciorul la fotbal(bata-l vina) si ne-am tinut companie asa ca nu am mai intrat pe forum.Iar dupa aceea mi-au trebuit cateva zile sa recuperez din urma.
Ieri am avut morfologica ,a ramas tot baietel.Ne-a facut si eco 4d si am fost foarte incantati sa vedem cat de bine i se vad trasaturile fetei.Chiar am ajuns la concluzia ca seamana bine cu nepotul din partea sotului ,care de fapt seamana mai bine cu sotul decat cu tasu.Are in jur de 500 gr si masuratorile sunt toate in grafic.
Am vazut ca vb de botez,imi dau si eu cu parerea : se poate face si in post,dar fara sa ti petrecere si in legatura cu molifta nu trebuie sa treaca neaparat 40 de zile se poate face si inainte.Eu am termen pe 11 oct si botezul il vom face sigur pe 12 noiembrie-ultima sambata inainte de post.Mi se pare prea mult sa stau cu el pana dupa boboteaza.Si eu ma gandesc de pe acum pentru ca va trebui sa rezervam bilete de avion pentru ai nostri din timp.

19+ Luca Antoniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Pana la urma ce alegeti sticla sau plastic la bibe?
tot ma gandesc ce sa cumpar si gasesc pro si contra la fiecare..

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Sticla, fara indoiala.

Lori 29+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

eu nu ma pricep ce si cum sa instalez la leptoaca

_


26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

In legatura cu cumparaturile pentru bebe,eu pana acum am cumparat doar o salopeta si niste sosetute in schimb am primit o gramada de lucruri incepand cu patut, scaun de masa ,rotobil desi citind ce au scris unele fete voi refelcta daca sa-l folosesc sau nu ,hainute la greu chiar zilele trecute le-am spalat si ramane ca saptamana asta sa le calc.Asa ca la capitolul hainute voi cumpara doar necesarul pentru spital ca nu are rost sa cheltui banii aiurea.
In legatura cu sterilizatorul,sticlute si pompa de muls cred ca voi lasa pana cand vine bebe sa vad daca am lapte,lucru pe care mi-l doresc din toata inima atat pentru mine cat si pentru voi.

19+ Luca Antoniu

Mergi la inceput