Strugurasi de Sept-Oct 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

s-a trezit pitica

jade, din mai multe motive:
1. vreau cezariana, in Anglia nu se face decat daca ai probleme medicale sau stai in travaliu vreo 3 zile si nu te dilatezi. Acum au mai taiat astia bugetul de cezariane si medicii au buget fix de asa ceva, lucru care s-ar putea sa le intunece judecata :D sunt discutii pe aici.

2. sist medical de aici e superficial.
da, se poarta foarte frumos cu tine, dar competenta zero. asta-i parerea mea si nu numai. stiti prin cate am trecut si n-am avut parte de doctori in care sa ma incred.

3. in tara e socrela care sa ma ajute dupa nastere.
aici am fi noi doi si-o umbrela. si ne-am uita ca la masini straine :D

4. cu banii care mi-i dau astia pe maternitate nu traiesti in Anglia. ca sa stau aici ar insemna sa ne inchiriem casa singuri, ceea ce inseamna cheltuieli duble fata de acum, iar eu pe 9 luni de maternitate mi se da un sfert din salariu... asa, ramane al meu unde e si eu vin cu vreo 2 luni inainte de a reincepe serviciul si ne mutam atunci.

da, mi-e sila de comportamentul din spitalele romanesti, dar o sa incerc sa platesc o rezerva.
ah, si mai am surori in tara si mai multi prieteni ca aici.
dezavantaje: lipsa lui al meu, ca nu va sta continuu cu mine perioada asta si spitalele romanesti cum arata

cam asta :D

24+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Eu revin la cele 8 judete, alti bani alta distractie.trebuie sa ne schimbam totul, toate actele.Moammma, ce de bani o sa adune la buget





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 28+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






eu am inteles ca nu vom fi obligati sa le schimbam , ci doar atunci cand ele vor expira
oricum , eu nu mi bat capu cu prostiile lor , asta mai imi lipsea acum sa ma agit io pt ce depiteaza base

_


26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

am inteles may si te inteleg
dar iti recomand sincer sa nasti la Bucuresti

ps: mozila folosesc si ma disperaaa reclama asta

_


26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Stiti cumva daca se mai face cald afara ? La noi e primavara ...bate vantu si picura...?!

Oana 25+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

gata mi-am tras o salata... balesc la ea in timp ce mananc

eu despre botez stiu ca nu poti face in post, adik slujba o poti face dar nu petrecerea...

cu impartirea regionala... alta porcarie.. nu stiu care ar fi urgenta lor acum decat niste afaceri neterminate, sau o manevrare a populatiei intr-o anumita directie politica...

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Da... de maine dar, ramane de vazut.

Jade si pe mine ma dispera



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 28+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

raluca nu uita , te rog mult , sa mi raspunzi si mie la intrebarea cu vaccinul

_


26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Stiti cumva daca se mai face cald afara ? La noi e primavara ...bate vantu si picura...?!

Oana 25+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!



la noi pare a fi vara azi, desi bate vantul..

may .. si a mea s-a trezit..

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

activeaza-ti java scriptul pe mozila.

jade, ina ma gandesc unde.
am o doctorita buna in valcea, cu care au nasut mai multe cunostiinte de-ale mele, la care am fost inainte sa raman si mi-a dat tratament sa raman mai repede si am fost si de Paste.
problema in valcea e cu neontologia, ca nu prea e performanta.
dar, in valcea am unde sa stau ca lumea.

in bucuresti e complicat rau. am ap inchiriat, chiriasii imi pot elibera o camera, dar sunt jegosi de felul lor, n-are cine sta cu mine in bucuresti, e cald rau, praf si zgomot la greu...
am prieteni, dar nah, sunt cu viata lor, cu serviciul lor, nu pot sa stea dupa mine.
mai e varianta sa stau la pitesti la sora-mea.
dar daca ma apuca pe acolo... e o ora pana la bucuresti daca nu prinzi trafic. sta la et 4, bloc fara lift de 4 etaje.
nu stiu pe nimeni in pitesti, iar ea e mereu pe drumuri, delegatii, mai pleaca din tara....

deci, e complicat.

daca Iosup si Uschi gasesc probleme, ultima solutie ar fi sa imi inchiriez un ap in buc si sa angajez o femeie sa stea cu mine.
dar asta as vrea ca ultima solutie ca inseamna alti bani si alta distractie si prefer sa-i tin pentru asta mica daca se poate altfel...

deci vedeti ce existentiale am

24+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Buna fetele,

Am fost cuminte si am citit tot ce ati scris ... dar din pacate nu am retinut mare lucru!!!!
Doresc si eu un LA MULTI ANI tuturor sarbatoritelor de saptamana trecuta si sa li se implineask absolut toate dorintele!!!

Despre botez ... si eu stiu k in post nu se pot face deci ar terebui facute maxim prima saptamana din noiembrie k apoi incepe postul Craciunului sau dupa Craciun ... Noi ink nu ne-am gandit la data dar am vrea pe la sfarsitul lunii octombrie ... dar dupa ce vom naste vom mai aprofunda subiectul!

Va pup pe fiecare in parte si sa aveti grija de voi!

28+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput