Delfinasi in straie de sarbatoare (146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Rody felicitari! Ai fetita mare!!!!

Ramona felicitari si voua!

Cu ochii la Isa era sa imprastie puiuta ka peste tot ( era pe olita).

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Mai rodi, care primii pasi?! ca ea a facut o drumetie! Felicitari!

Denisa, catelusa e mult mai bine. I-a stabilizat doza de insulina, a pus la loc kg pierdute. E activa, vioaie. In general suntem bine cu totii. Si apropo de pampers si d-astea, eu am avut o geanta medie doar cu d-astea (si am una bucata bebe).



Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Rody, Ramona, felicitari pt primii pasi facuti singure!!

Mycya, important e ca mergeti la dr si e sub supraveghere. O sa fie bine galusca!

Eu n-am timp de nimic, trebuie sa predau proiectele de disertatie pana vineri , ca dup-aia plecam si noi la mare.
Piscotul e iar marait si urlacios, treziri fara numar noaptea.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Iulia de Otilia

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee


Iulia de Otilia


si din partea noastra frumoasei nordice

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dmineata, delfinariu

adica va doresc sa fie buna, ofer si , capuccino (alice ) si hai sa dam gata si siropul de ala ramas de ieri. apoi merg cu tupeu si mai cer (nu l-am facut eu, crissy )

da, adriana a facut o drumetie in toata regula asa cate 2-3 pasi mai facea, isi dadea drumul de la pat pana la mine, dar aseara i s-a pus ei pata sa mearga, imi tot impingea mainile sa n-o mai tin. eu in gluma: vrei sa mergi singura? pau du-te! si cum am luat mainile de pe ea, si-a cautat echilibrul si a inceput sa paseasca . crispro, in momentul ala m-am gandit la Vladut! nu conteaza cat de lenes e, stii bine cum era si Isa: doi cumintei care se limitau la ce ajungeau sau intindeau mana sa primeasca! uite ca dupa ce am venit din Ro, adica intr-o luna, a inceput sa le faca pe toate. o sa vezi ce repede o sa invete si Vlad, doar sa prinda gustul miscarii

ei, aseara dupa toata plimbareala (a durat cam o jumate de ora, ca deja imi resimteam spatele), am pus-o la culcare ca era catre ora 23 . apoi alea urlete de protest la ea demult nu le-am mai auzit! ii trebuia sa mearga! si asa in maraieli a tinut-o toata noaptea, la 4 s-a trezit si tati s-o linisteasca, mai tare si-a dat drumul crezand ca nu mai merg eu la ea! si de la 7 e treaza de tot, am iesit din camera in ideea ca adoarma la loc, dar sunt slabe sanse. tot MAMA-MAMA si dai-dai-dai-dai (asta cand ma cearta!!) se aude in interfon. inca nu plange, dar nici mult nu mai are. o franta de oboseala (si eu la fel) dupa noaptea asta, asa ca prevad o zi grea, cu multe figuri...

si ca sa mai am o veste "buna", tipa care imi facea mie niste torturi superbe a plecat azi de dimineata in Ro , in in pom!!! ca vroiam ceva deosebit pentru fiecare fata in parte...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

aa, si a mai facut una buna aseara: in timp ce o tot mangaiam sa doarma, imi ia degetul si mi-l baga in gura. eu ma mai plimb pe-acolo, nu se simte nimic umflat decat la caninii de sus ceva-ceva, si pe nepregatite m-a muscat asa de rau de mi-au dat lacrimile! am strans din dinti facand ssssss, mi-am tras mana si am iesit din camera. tu fete, are doar 2 dintisori, dar mi-a dat sangele!! a strans cat a putut ea!! bine, ca apoi s-a speriat de reactia mea si a inceput sa planga . m-am dus iar la ea... cum face si acum! adoarme, se trezeste plangand si strigandu-ma, iar o linistesc si adoarme suspinand...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

La multi ani Iulia de Otilia!!! sa cresti mare si sanatoasa!

Rodi, ce m-am bucurat de pasii Isei!!! Ca la asta ma gandeam si eu, ca acum nici 2 luni nu vroia sa mearga in 4 labe, facea 2 pasi de la subrat si uite acum!!! Mai avem si noi sanse! Bravo scumpa!!!

Mi-am comandat ieri bara protectie pat. dar is curioasa cum ma mai urc eu in pat cu bara aia. azi noapte l-am baricadat, dar tot am stat cu inima cat un purice. S-a trezit la 5 juma, cu povesti, rapid am ajuns la el, deja se indrepta spre marginea patului. Astept sa vina bara. care cica e si rabatabila la 180 grade, dar la noi nu cred ca se poate rabata din cauza patului.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, asa facea si Vlad aseara cu scancitul, maraia dragul de el cu ochii inchisi. Dar eu ii vad caninii de sus ca stau sa iasa, maxim o sapt mai au. si cred ca de aia maraia. Poate si Isa asteapta ceva dintisori.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Neata!

Rody multumim de cafea! Ce fata plimbareata ai mami! Bravoo! Ai avut dreptate ca o s-o ia direct la pas cum a facut si Maria. Pupam fetele frumoae.

Medeea baga prima tura de somn. Suna asa bucuroasa ca de vreo doua zile adoarme singura in patut. Sper s-o tina, ca ea nu adormea decat leganata in brate. E adevarat ca asa cand adoarme singura doarme mai putin, numai vreo 30-40 de min dar tot e ceva.

Acum i-am facut fructele piersica cu pepene galben dar cred ca ii pun si niste banana, ca erau zemoase si a iesit pireul mai mult ca o supa.

Mergi la inceput