Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kover spune:

pe Robert l-am alaptat pina la 1 an si 5 luni,cind lactatia s-a oprit(eram gravida in luna a 5-a),iar pe Kristian l-am alaptat pina la un an si 6 luni(cind am inceput tratamentul antihipertensiv si a trebuit sa renunt la alaptat).mi-am dorit enorm sa alaptez copiii(chiar aveam o obsesie pt acest lucru)mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://s266.photobucket.com/albums/ii248/botcarola/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

La sfarsitu aceastei luni fetita mea face un anisor si inca o alaptez. Voi sta acasa cu ea pana la 2 ani asa ca atata timp cat va vrea (este innebunita dupa tzitzi) si eu voi avea lapte (deocamdata este destul) o voi alapta. Si eu mi-am dorit foarte mult sa o pot alapta si am un mare sentiment de satisfactie ca inca o mai alaptez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia06 spune:

pana la 7 luni.a renuntat singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

pana la un an cand i-a dat primi dintisori si de durere nu mai putea sa suga

crisanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

am alaptat pana in jur de 8 luni.tata venise la noi sa ma ajute cu bebe si ptr.ca am vazut ca se inteleg bine,bebe nu plange cand este doar cu el ,mananca,se joaca .....am considerat ca e timpul sa merg sa-mi continui scoala.il mai alaptam seara inainte de somnic,dar incet-incet a preferat lapticul la bibe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Nu,nu am alaptat.Nici macar o zi.
Regret enorm acest lucru.

Incognito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Pana la 7 luni fetita, cand aveam deja 3 luni si ceva de sarcina cu cel mic. Pe cel mic pana pe la 5-6 luni. Mai mult nu am avut lapte.

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene06 spune:

am raspuns ca am alaptat intre 3 si 6 luni pt ca fetita mea are 4 luni , dar sper sa pot alapta in continuare...daca se poate mai mult de 6 luni...doar alaptatul e dreptul fiecarui copil,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

1 an si 3 luni si cred ca as fi continuat, dar m-am imbolnavit si a trebuit sa iau antibiotice. A fost cea mai frumoasa perioada din viata mea!

Ioana mea la 4 ani
M-am facut mare!
www.onetruemedia.com/shared?p=6dc1152f89df82f45eca43&skin_id=" target="_blank">Ioana, minunea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Eu am alaptat ambii copii. Fetita doar 10 luni din pacate, am si plans atunci cand am fost nevoita sa o intarc. Din fericire motivul era unul placut ca sa zic asa, eram insarcinata din nou!!
Baietelul a supt 1 an si 2 luni si in perioada asta s-a mai bagat si printesa mea la o tzitzi mica mai mult de alintare. N-am incurajat-o dar nici n-am respins-o. De o luna am incheiat capitolul alaptat. A fost o aventura frumoasa si de neuitat. Inca duc dorul tzancii mei dar si eu mai am flash back-uri cu guritele lor mici si roz cautand infometate sfarcul. Ma bucur din suflet ca am putut sa-i hranesc astfel, ca au gasit alinare la pieptul meu.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput