Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LuisaTL spune:

Buna,

Eu am alaptat pana la un an si jumatate. Si acum imi pare rau ca am renuntat... Daca tot am stat in maternitate pana la 2 ani si aveam inca lapte din belsug. In toata perioada asta nu-mi amintesc sa fi fost racita sau bolnava. Doamne...noi n-am stiut ce-i aia febra...Mare binecuvantare! Pacat ca mamicile nu realizeaza acest lucru.

Pana la 6 luni nu a mancat altceva decat lapte de mami si s-a dezvoltat super. Aveam in jur de 9kg si jumatate (s-a nascut cu 3.600kg). Ce sa mai zic...A FOST GREEEU..DAR A MERITAT!!!!!!!!!!!

Luisa, mami de Dorothy (24 nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Offff...de ar fi fost laptic si la fabrica mea tare bine ar fi fost...dar asa am alaptat-o pe Iarina doar 7 saptamani ca dupa aia nu a mai fost de unde......si am trecut pe formula.

Ali si IARINA (16.02.2006)
www.dropshots.com/ali-iarina" target="_blank"> poze si filmulete Iarina (1), www.dropshots.com/ali-iarina2" target="_blank">(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

eu l-am alaptat pe stefan pana acuma 2 sapt(in ultimele 2 lunni sugea desete noaptea). Stefan are acum 1 an si 8 luni.
Eu mai am lapte dar el a parasit fabrica. Mai bine asa decat intarcat cu forta.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns David_mami spune:

Da, am alaptat pana la 8 luni. De atunci nu a mai vrut. Si nici n-am insistat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Da,am alaptat pina la 10 luni.Din pacate m-am imbolnavit si a trebuit sa ii dau lapte praf.M-am muls pe perioada tratamentului sperind sa revin la alaptat dar daca fiica mea acceptat fara probleme laptele praf si mai ales nu cerea sin am acceptat situatia...A fost un moment tare greu-psihic -pt mine,sa nu o mai alaptez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Pe Vlad pina la 11 luni jumatate.
Andrei are 2 luni ,il alaptez si sper ca voi reusi mai mult ca pe Vlad

http://community.webshots.com/user/Nonna0223

Monica ,mami fericita de Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Am alaptat numai 6 saptamani.Nu laptele a fost cauza ci bb pentru ca nu vroia sa traga si m-am muls. Pana la urma a trebuit sa trecem pe lapte praf ca pe zi ce trecea tot mai putin lapte aveam

Lore, mamicutza lui David
http://good-times.webshots.com/album/560900464EBTcPL?vhost=good-times&start=108

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhea spune:

Am alaptat cam doua luni cu ambii copii ca au fost lenesi si nu trageau decit cind laptele venea usor . Cind trebuia sa depuna efort renuntau iar a doua parte a mesei era la biberon ceea ce le-a placut mai mult si m-au ''ajutat'' sa pierd repede laptele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


1 an si 3 luni

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihagab spune:

Am alaptat-o 2 ani si 2 luni :),iar daca as mai avea un copil nu m-as gandi niciodata sa fac altfel,e...minunat!



Gabriela si Denisa

Mergi la inceput