Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dinora si eu ziceam ca al meu e "cel mai greu" ce inaltime are julius??poze nu ne arati??

asa roxy insist..insist ca vad ca da roade


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza maine chefuiesti,ce bine

anamira ma bucur ca sunteti bine. bine ca a trecut.

catank si eu am inceput sa mananc de toate. eu zic ca poti manca atata timp cat nu exagerezi.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dinora ce grasulin ai

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

crisule te astept cu pozele..nu am uitat sa stii


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dinora, costumas (body+pantaloni pe gri cu desenul negru) cum are julius in ultima poza avem si noi!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

bb_yasmi da, J e imbracat in body si Lucas in pantalonasii de la costumas. Traiasca H&M!!! Julius are 67 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

bb_yasmi da, J e imbracat in body si Lucas in pantalonasii de la costumas. Traiasca H&M!!! Julius are 67 cm.

Dino, mami fericita de Julius 25.02.2011





si noi tot 67cm avem. dar la kg undeva spre 7500gr ne indreptam..


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ma duc sa hranesc piscoata ca am spus ca revin dar m-am luat la palavre cu o prietena sa ii arat pe webcam cat de mandra sunt cu noua coafura si iaca acum tre` sa plec sa alaptez copchilu din dotare ca urla in patut deci revin dupa ce ii dau papa



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

copiez si aici mesajul:

Neata fetele....:) la noi e dimi inca (10.45).

Ma prezint si eu la apel. De citit citesc aproape zilnic cit reushesc, dar parca-mi pare ca n-am ce povesti interesant si de aia nu scriu.

catank eu pap capsuni (chiar acuma stau cu un kg in fata mea) si n-are bebe nimic. Ele nu fac altceva decit la unii copilasi rosu la fundulet. Cirese n-am incercat ca-s scumpe rau aici (10 euro kg) :).

bb-yasmi Julius doarme cu body mineca scurta si sac subtire de vara. Daca-l mai invelesc cu ceva, nu adoarme pina nu-l dezvelesc inapoi, chiar daca uneori in camera nu-s decit 21 grade si mie mi se pare cam rece.

Simo ai o casuta !!! Sa aveti parte de bucurii si clipe minunate in ea. Sa fie vesnic plina de prieteni buni si energie pozitiva!!!

Maduta_bra, Ally, bb-yasmi sunteti nishte frumoase cu nishte siluete. Eu tot 8-9 kg mai am de dat jos si se duc greeeeu!!! Mai nou merg la sala de 3 saptamani shi s-a dus primu kg in 2 luni. Sper sa functioneze si mai departe.

Ca tot vb de ce mai pot bb-ii. Sa mai laud si eu puiu meu. Se intoarce de pe spate pe burta si invers doar pe jumatate. Sunt mindraaa de parca si-ar fi luat diploma de facultate! Ingrijorata sunt de kg. A intrecut 8 kg la 3 luni jumate!!! Am fost la pediatru si ea mi-a zis ca e ok atita timp cit e alptat la sin exclusiv. Dar nici nu shtiu ce as fi facut daca-mi zicea sa-i dau sa manince mai rar. Ziua papa la 3 ore shi noaptea se trezeshte de 2 ori. Mi se pare ok, iar la sin nu sta decit 5-7 minute la fiecare masa.

Pup toate fetele si ma bucur pentru cele ce au posibilitatea sa se intilneasca!! Ce-as vrea si eu!!

Dino, mami fericita de Julius 25.02.2011




Scump, scump dincolo era mai ieftin!!

Cind ma gindesc ca eu stau cu ele la nas, am plantati multi ciresi, printre care si de mai...super bune. Pina acum le-am privit, dar de acum incolo ...vor fi doar frunze

8 ok deja? cam multicel mi se pare..dar daca dr zice ca e ok, si mai ales f des nu maninca dupa cite ai descris tu programul. O fi avind o perioada de crestere mai brusca...cred

te pup

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Oups, m-am vazut strigata
Pentru ca intru rar, eu procedez cam asa: citesc ultimele 2-3 pagini, vad daca ma pricep sa raspund ceva cuiva (daca m-am lovit de ceva similar) si... cam asta e.
Ca mi-e rusine de voi, (mai ales de cele care scrieti mult/de mult, va cunoasteti, urmariti subiectele etc.) sa intru intr-o discutie si apoi sa dispar ca magarul in ceata doua saptamani.

Un mic raport: Cata are la 2 luni jumate 6.3 kg, mananca lm, iar eu sunt adesea ingrijorata ca e prea putin pentru ca nu suge mai mult de 5-10 minute, iar cand o mut la celalalt san doar printr-o minune mai accepta cateva guri. E bunuta si nu plange fara motiv dar vrea mereu atentie, peste zi doarme dar in reprize f scurte. Colicii i-am pacalit o vreme cu Colief, acum cred ca am scapat.

A... si de botezat ne botezam la inceputul lui iulie.

Mergi la inceput