*LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare143

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

cristina & cristina felicitari pentru initiativa!

georgia ce bine merge Antonia! E o scumpa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Azi e sarbatoare mare in delfinariu

La multi ani Andrei !!! sa cresti mare sanatosi,norocos si sa aduci multe bucurii parintilor !!!

La multi ani si celorlati delfinasi sarbatoriti astazi Stefan-Calin,Victor,Matei-Gabriel si Adina Stefania

Victo-pai nu prea gestionam crizele Antoniei ca nu avem cu cine si eu mai tip la eadar uneori chiar nu se mai poate situatia e cam asa la noi...daca eu sunt calma si o iau cu binisorul mai e cum mai e...dar daca ma simte nervoasa imi face mai tare in ciuda
sper si eu din tot sufletul David sa nu-mi faca asa ca ma iau cei cu "halatul"

Carla-frumosi tare soriceii

Katalina-vazut praslea tare frumos...cu tzatza cum mai sunteti? tot asa suge des? David a mai rarit...am vazut ca esti slaba ...pt marti la multi ani fericiti impreuna

Bambi_bv-concediu placut

Rodyka-multa sanatate sotului

Crispo-Vladutzul miscaret ....bine ca nu a patit nimic

Mycya-eu inca mai alaptez..dar lapticul a mai scazut si sanii la fel nu tare dar se vede mie imi placeau mai mult mari sper sa nu ramana atarnati dupa ce termin alaptatul

Crispo-Crissy-

Eladeea-la multi ani fericiti impreuna !!!

fug sa-i dau papa acum a facut ochi a dormit in carut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

LA MULTI ANI ,ANDREI !! AI IMPLINIT 1 ANISOR !! SA FII FERICIT ! SA AI O VIATA PLINA DE BUCURII SI IMPLINIRI !! SA CRESTI MARE,SANATOS !!!MAMI,FELICITARI !!!

LA MULTI ANI ,STEFAN CALIN !! SA CRESTI MARE,SANATOS,FERICIT ,SA AI NUMAI BUCURII IN VIATA !!!

Sa cresteti mari,sarbatoritii zilei !
Victor
Matei Gabriel
Adina Stefania

si cu intarziere:
La multi ani,BEATRICE (beluistef)!!
La multi ani,pufescu!!


citesc ce ziceti despre limba materna,OTILIA,RODIKA.
v-am mai spus,eule vorbesc romaneste in casa,strada,cum zice si Rodika,atunci cand suntem in grup,normal ca se schimba limba...
cu toate astea deja copiii au trecut pe spaniola,iar Sofia vorbeste cu Andres numai in spaniola.iar mie mi se adreseaza si in romaneste,se vede ca face eforturi ,i s-a stricat si pronuntia,le spanioleste.o corectez...dar asta e situatia,stiu clar ca romana va ramane pe planul 2,dar macar e acolo! o au invatata chiar daca nu pronunta bine si vor prefera spaniola.
dar eu am tinut sa ma exprim in romaneste,una pt ca nu vrea sa piarda limba mea,alta pt ca e limba in care imi exprim cel mai bine sentimentele,trairile,limba in care le inventez cantece de mici si ii alint si poreclesc...normal ca as putea face si in cealalta limba,dar eu simt ca nu e acelasi lucru,mai ales atunci cand fara sa vrem analizam si comparam cu noi canderam mici,cu ce ne placea,ce nu ne palcea,fara sa vrem ne ducem in trecut si scoatem de acolo sentimente ,trairi...
Nu se intamplanimic daca nu facem asta,dar eu am vrut sa stie limba ,sa inteleaga,desi nu ne intoarcem niciodata .

RODICA,tu daca vrei sa te intorci,o sa fie greu pt Maria cu scoala,pt ca ea acum viseaza in spaniola.poate sa te intorci dupa ce termina faculatatea aici! altfel ii va fi extrem de greu.si cand ajunge ea sa termine,vei avea aceeasi problema cu Isa,va fi suficient de mare cat sa ii fie greu sa se adapteze altei limbi,altui sistem.si intri in cerc e foarte greu sa mai pleci cu copii mari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Mycya nu mi s-au micsorat dar cam...atarna.Eu ma gandesc serios la un lifting dupa ce termin cu alaptatul(la urmatorii copii de mi-o da DD inca 2);in ceea ce priveste marimea sunt multumita de aia nu ma gandesc la implant dar un lifting...nu ratez

Fii-mea a desoperit azi cum e cu mersul in 4 labe,dupa ce acum cateva zile a fcaut 4 pasi nesustinuta,azi deoarece a invatat figura cu mersul de-a busilea,se ridica de ce apuca apoi o ia la pas(maximum 6 pasi) -cade bineinteles si se intoarce pe unde vede ca are de ce se ridica(pana acum plangea sa ma duc sa o iau si sa o duc undeva unde sa se ridice)

Am si filmat-o dar eu nu stiu cum sa pun filmulete pe nicaieri(nici FB,nici Youtube...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani fericiti alaturi de sot, Eladea

Si parintii mei se gandesc sa se intoarca, fratele meu termina acum clasa a 8-a, n-are rost sa spun cum sta cu limba romana, nu? Nu e chiar ca Vanghelie, dar nici prea departe.. O sa faca cu siguranta si liceul acolo.. Eu sincer, pt el, nu vad solutii acasa..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia

Mycya nu mi s-au micsorat dar cam...atarna.Eu ma gandesc serios la un lifting dupa ce termin cu alaptatul(la urmatorii copii de mi-o da DD inca 2);in ceea ce priveste marimea sunt multumita de aia nu ma gandesc la implant dar un lifting...nu ratez


pai si ai mei sunt lasati putin deocamdata , dar ma ineterseaza mai mult cum vor arata dupa ce terminam de tot cu alaptatul uofff cata treaba am io


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:


La multi ani, delfinas sef!! Sa fii sanatos, voios, sa cresti mare si voinic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Citat:
citat din mesajul lui rubia

Mycya nu mi s-au micsorat dar cam...atarna.Eu ma gandesc serios la un lifting dupa ce termin cu alaptatul(la urmatorii copii de mi-o da DD inca 2);in ceea ce priveste marimea sunt multumita de aia nu ma gandesc la implant dar un lifting...nu ratez


pai si ai mei sunt lasati putin deocamdata , dar ma ineterseaza mai mult cum vor arata dupa ce terminam de tot cu alaptatul uofff cata treaba am io


Mami de Andra Maria 02.08.2010


Ai mei nu mai sunt fermi cum au fost, dar nici lasati. De dimensiuni insa.. prea mici.
In orice caz, vei afla si cum e cu ai tai..

Tina, ai rezolvat ceva cu apartamentul?

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Mycya eu am terminat cu alaptatul si s/au miscorat si lasat...inainte imi placeau la nebunie sanii mei...rar purtam sutien iar acum il port mereu cand ies...si eu ma gandesc la un lifting sau chiar implant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

cristina & cristina felicitari pentru initiativa!




am pierdut faza...ce s-a infaptuit maret in delfinariu? ca nu stiu...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput