*LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare143

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crisu', stai sa vezi de acum! Isi scoate Vladut parleala, recupereaza si tu o sa intri in clubul mamicilor extenuate de hiperactivitate.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

kata, il intarc pt ca mai aveam f putin lapte (dim cam 100 ml, seara vreo 50- era evident ca nu mai este, ca asa tragea in stanga -dreapta dragu de el, ca vitelusul la mamica lui:)) si am zis ca in luna a 11 a eu nu mai fac eforturi sa maresc productia.plus ca mi se pare important aportul de lapte la varsta asta.
stiu ca ideal e cel matern..dar eu nu sunt adepta alaptatului pana la varsta "inaintata". in jurul varstei de un an mi se pare optim sa il intarc, atata timp cat vad ca el nu e genul de copil care sa urle sa caute tzitzi.
si mi se pare mai usor intarcatul acum decat mai tarziu. iar experiente de genu alaptat pana la 3-4 ani mie personal nu mie se par ok.

nici ieri nici azi nu a supt deloc, iar sanii nici nu ma dor. si s-au facut miiiiiiiiiiiiiciiiiiiiiiiiiiii.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

bambi, nu cred ca trebuie sa te simti :)
daca te uiti pe prima pagina si vezi cateva iduri care nu iti zic nimic..inseamna ca despre ele este vorba. te pup. citeste-ne dc te ajuta :)


Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata mamici!

LA MULTI ANISORI ANDREI! SA FII SANATOS SI NOROCOS, IAR PARINTII TAI SA SE BUCURE DE TINE SI SA FIE MANDRI CA AU ASA FRUMUSETE DE COPIL!

racusor, bafta astazi la examen!

crispro, Vladut e un cumintel...acum... oare si cand va creste va fi asa?

denisa, adorabili delfinasi tai...

si Victor al Katalinei e un scumpic...o familie frumoasa, ce mai...

catalina, distractie frumaosa in continuare...va invidieeeeeeeeeeez!

diana, uf, imi pare rau de mititica...dar daca e musai...sanatate multa!

al meu iar a fost matinal...da matinal rau, ca nu crapase bine de ziua... eu sunt rupta de somn...el deja doarme...

revin!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

haha...ieri am sarbatorit si noi 8 ani de la nunta... vorba vine sarbatorit...eu la Turda cu copiii, tati la Cluj la serviciu si acasa...


aaa...si astazi avem si noi 3 anisori si jumatate! va dam de 'beut'...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

BUna dimineata gagici!

Va servesc cu daca nu a dat nimeni, cu fresh de portocale si multe fructe (pepene galben si cirese ca acum un an ) tortuletul si bautura mai pe seara, cand vine mami de la examen!

multumesc pentru urarile frumoase, sunteti nemaipomenite!!! m-am emotionat de dimineata (am si uitat de invatat, de examen, de tot

noi am inceput ziua cu maraieli, asta pentru ca s-a trezit mai devreme de obicei, dar nu e bai, ne revenim pana la party i-am cantat, l-am pupacit intr-una, i-am dat o bucata de cadou (un elicopter de la vtech) de care a fost extrem de incantat, nu avea rabdare nici sa il desfacem dar foarte serios se uita la el, nici urma de zambet pe fetisoara lui si elicopterul asta are 4 mingi, sa vedeti in ce incurcatura era avea cate o minge in fiecare mana, si nu stia cum sa alerge si dupa celelalte

l-am pozat , l-am pupat ...si apoi l-am trimis cu bona afara

fug sa mai invat o ora ca la 10 plec sper doar sa se termine cu examenul asta, ca imi e un sssooooonmmmmnnn!!!! va pup dragele mele, sunteti exceptionale!!!!

AMR 1 zi pana la prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

sa ne arati poza cu elicopterul , sa am si eu idee de cado pt puiu meu..
tu fetelor, vin si va zic a mia oara..sunt cei mai frumosi si pur si simplu adorabili la varsta asta. iubiti-i mult. acum.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

multumim pentru tratatie, ne pastram si pentru tortul cu mere de dupa-amiaza

Citat:
citat din mesajul lui imaya

Andrei ieri a luat un mers de tot rasul: in patru labe dar cu un picior pe genunchi si cu unul pe talpa.
Va urez o zi frumoasa.


haha! stim cum e stilul asta de mers. dar e mai rapid...


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Abia am reusit sa adorm pe la 1 si la 4 juma s-a trezit vlad. L-am auzit povestind, m-am ridicat din pat si dau sa merg intai la baie. Si dintr-o data il aud plangand... El nu plange noaptea, deci stiam ca ceva nu e bine.... A picat din pat!!! Ca vlad doarme in patul lui mare, de o pers. I-am pus o paturica mica langa, sa il impiedice sa cada. Noroc ca am pus langa pat o mascota cat mine de mare, care i-a atenuat caderea. Ca pe jos e parchet fara covor si patul e inalt bine... Si de ieri face al meu rasuciri de numa. Concluzie: incepe si al meu sa se miste!!! Ca vlad nu se misca deloc in timpul somnului si mai nou nu mai sta la schimbarea scutecului. Si trebuie sa imi cumpar protectie laterala pat, ca in patut nu am sanse sa il invat.

Paula, astept mustrari..


n-o sa te mustre PAULA, ca in sfarsit esti si tu impacata ca e Vlad in regula, miscaret, istet, cuminte in carucior... iar picatul din pat ti-a confirmat ca ardeleanul se pune pe treaba . de-acum insa, mare grija!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

haha...ieri am sarbatorit si noi 8 ani de la nunta... vorba vine sarbatorit...eu la Turda cu copiii, tati la Cluj la serviciu si acasa...

aaa...si astazi avem si noi 3 anisori si jumatate! va dam de 'beut'...



azi bem pana picam sub masa

ps: noroc ca suntem pasnice azi

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput