*LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare143

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna seara dragelor!!!!

am adormit si eu pustoaica mica si am zis sa va mai scriu si eu cate putin va citesc zilnic dar de scris nu apuc ca nu imi permite majestatea sa Andruta

nu am apucat sa va zic ca vom merge si noi la mare in perioada 25 iunie -1 iulie in Mamaia, vom pleca direct din Bucuresti si ne vom intalni acolo cu o mare gasca in Bucuresti voi ajunge pe data de 19 asa ca pana pe 25 voi poposi la verisoara mea, sper sa ma vad si eu cu o mamica si un delfinas daca vor avea timp si placerea sa ne intalnim

sa urez si eu La multi anisori sarbatoritilor din toate zilele ce am lipsit !!!

nu imi vine a crede ca maine e prima aniversare in delfinariu parca mai ieri eram toate entuziasmate de miscarile lor in burtica si de tot ce ni se intampla , asa ce ma ia un dorrrr

Denisa nici eu nu am reusit sa dau play la filmulet :(, poate reusesti sa il pui si pe fb in grupul nostru .

Ramona am vazut poze cu Daria e o scumpa, de altfel toti delfinasii, ca eu ma uit de fiecare data la poze si filmulete cand le puneti numai ca nu apuc sa va scriu sa ii laud in parte pe fiecare.

Catalina distractie placuta in vacanta numa bine ca ai gasit net tocmai la cofetarie pana veniti acasa ai sa fii client fidel

fug la nani ca sunt zombi de oboseala. nbuna delfinariu




Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Denisa, ti-am vazut si eu comorile, de pe tel. Sunt asa de scumpi, soriceii dragi!!! Mai vrem filmulete din astea, cat de multe!!!
Multumesc


Sa va zic faza: cand ragaie Vlad sau trage un partz, eu ma uit la el si ii zic razand "pardon" si el se distreaza de numa! Si ma duc azi in kaufland, era pe mijlocul culoarului o doamna, cu caruciorul lasat pe acolo, de nu puteai trece. Si ii zic "pardon", se pune Vlad pe ras. Credea ca lui ii zic.

vai ce am ras si eu,




Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex




Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Incep cu un mare LA MULTI ANI ANDREI!!! Sa cresti mare, sanatos si foarte ascultator!

Noi:
A venit sotul meu acasa - am facut sedinta scurta, am decis ca nu mai putem trata la telefon copilul si am plecat cu ea la urgente la medlife.
Diagnostic - rinofaringita acuta.
Tratamet - amoxicilina, nurofen la 8 ore/5ml (daca febra trece de 38.5 alternam cu panadol), tantum verde (2 pufi pe zi).
Analize - hemoleucograma, exudat faringian, nazal, copro, urocultura.
NU sunt prea incantata de antibiotice dar deja 2 zile cu febra mare m-au convins. Am inceput sa ii dau. A fost un chin sa o conving sa coopereze dar cu tati am reusit.

Am si cantarit-o/masurat-o - dr a vrut sa vada cate kg eu ce inaltime (tara arde si baba ...)- mancata (era deja ora 19.05)avea 10.990kg si 77cm. Minus 150-200grame e bine. NU a luat in ultima luna mai nimic dar avem 2 dinti si mergem bine in 4 labute - cred ca au fost factori decisivi in incetinirea ritmului. La drept vorbind era si cazul sa ne mai ponderam elanul.

Ma duc la nani! Somn lin delfinuti!

Edit: bafta Racusor la examen!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

VICTO, scuze,de ce il intarci pe Mihai??

RODI, sa-ti traiasca barbatelul si sa va iubeasca si ocroteasca,

Hai sa-l mai vedeti si pe Prislea al meu :POZICI

Intreba Denisa de peste/somon la bebei, eu i-am dat somon, ii place ff mult,

Mirela, Robert, mijlociul meu a avut rubeola la 3 luni,trebuia sa plecam la mare a doua zi, nu se da nimic, nu se scoate afara bebeul,trece repede, deja e tirziu mess meu

ACUM VAD SI EU .......CA DE MAILUL NOSTRU S-A ALES PRAFUL...PACAT,





Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Buna seara dragutelor!


Acum am reusit sa ma pun si eu in pat dar sunt bucuroasa ca in seara asta am reusit sa stau la povesti cu al meu barbat si ne-am si pupacit nitel, asa fain a fost

Rody mersi de coment dar sa sti ca eu v-am invitat atunci la o felie de tort,virtual ce e drept

Mycya, multumim de aprecieri



Si pentru ca a trecut de 12 deci suntem in 9, o zi importanta pentru delfinariu vreau sa urez LA MULTI ANI, ANDREI SCUMP- ELFINAS SEF, SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII, SA-I FACI MANDRI PE MAMI SI TATI,FELICITARI RACUSOR,LA MULTI ANI SI TIE.


Noapte buna fetelor si voua delfinasi superbi

Ramona,mami fericita de Daria-Cristina

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Diana, ma bucur mult ca ati mers la dr. Ti-am zis ca eu asa stiu ca nu e bine 3 zile de febra. Pupam bolnavioara, sa treaca repede!

Katalina, foarte dulce e Victor. Te-am vazut intr-o poza, chiar ca ai slabit!!! Dar tii si ceva cura?




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Diana, ma bucur mult ca ati mers la dr. Ti-am zis ca eu asa stiu ca nu e bine 3 zile de febra. Pupam bolnavioara, sa treaca repede!

Katalina, foarte dulce e Victor. Te-am vazut intr-o poza, chiar ca ai slabit!!! Dar tii si ceva cura?


mami, dar tu de ce nu dormi la ora asta?



Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:



MARE PETRECERE MAREEE!

Dragi mamici, azi e sarbatoare mare. Pana intra racusor sa ne serveasca cu tort si sampanie, va invit sa-i urati toate cele bune delfinasului Andrei la subiectul dedicat:

9 iunie - LMA Andrei-Ioan, delfinas de racusor2010

Trebuie sa va logati ca sa puteti citi / posta.

Cred ca peste vreo 10 min. se "naste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Diana, ma bucur mult ca ati mers la dr. Ti-am zis ca eu asa stiu ca nu e bine 3 zile de febra. Pupam bolnavioara, sa treaca repede!

Katalina, foarte dulce e Victor. Te-am vazut intr-o poza, chiar ca ai slabit!!! Dar tii si ceva cura?


mami, dar tu de ce nu dormi la ora asta?



Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)


Is in pat, de o ora, dar nu pot sa dorm...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fete nu reusesc sa incarc pe fb filmuletul,offf
noah asta e!

Larisa concediu placut!cum e cu febra?
Diana Eva e mai bine?

Ramonavlas as fi jurat ca Oana merge la Cornelia.hm...oricum ea m-a incurajat intr-o postare,unica de altfel de cand a plecat,ca sunt legume fierte fara sare,borcanele,fructe,deci nu mor copiii de foame
merci de raspunsul cu vacuum.eu fac 9 sedinte de vacuum combinate cu 7 de electro,asta intr-un fel de abonamnet,de 3ori pe sapt,3 sapt.Nu m-am exprimat eu bine initial.mai am 3,eu deja vad diferenta.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput