Strumfi de iul-aug 2007 (217)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Alina, sa-ti fie de bine schimbarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

Buna ziua
Azi mergem la spectacolul aerian de la m.kogalniceanu,cred ca fii-miu va fi in delir..
De maine s-ar putea sa ramanem doar noi doi,un catel si o baba aka bunicamea,plus eu diriginte de santier,deja m-am nervozat dar voi incerc sa fiu calma si sa le iau pe toate asa cum vin dar de azi dimineata sunt cu gol in stomac ..trec toate.
La multi ani jadi,sa fii sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui musso17

Azi mergem la spectacolul aerian de la m.kogalniceanu,cred ca fii-miu va fi in delir..

georgiana,mamica de mihnea


de la ce ora? la aeroport?

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui musso17

Buna ziua
Azi mergem la spectacolul aerian de la m.kogalniceanu,cred ca fii-miu va fi in delir..
De maine s-ar putea sa ramanem doar noi doi,un catel si o baba aka bunicamea,plus eu diriginte de santier,deja m-am nervozat dar voi incerc sa fiu calma si sa le iau pe toate asa cum vin dar de azi dimineata sunt cu gol in stomac ..trec toate.
La multi ani jadi,sa fii sanatoasa!


georgiana,mamica de mihnea



te descurci tu, esti o femeie puternica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetele,

Vivela felicitari pt Damian, ce repede trece timpul

Nu am mai avut timp de nimic in zilele astea. André e bine la cresa dar are si momente in care plange. Stau cu el o ora si apoi il las sa doarma acolo. Se trezeste si ma suna sa ma duc cand trebuie sa pape. Azi l.am lasat acolo 2-3 h. Ma duc sa il iau in curand. Se joaca frumos ii place. I-a iesit in sfarsit si primul dinte la 10 luni

Si bineinteles ca si pe mandra mea ca doar nu sta ea acolo fara André si fara mine.

Catarina se plange in continuare ca o doare burta. Saptamana viitoare o duc la pediatru. Vorbeste romaneste si e mandra tare.

Eu mai am putin si incep munca pe 20. Cred ca va fo greu de tot dar ne vom invata. Am 50 de zile de vacanta platita anul asta asa ca ma bucur ca voi avea timp cu ei.

Pupici la toate si ma duc sa mai citesc din urma



Viata in patru :)
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/07 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

georgiana, cred ca iti e greu! o sa treaca......v-atri apucat de casa?
lulu, sa-ti fie de bine. arati...."mai mult frumoasa"
dana, ma bucur ca merge terapia lui eric. ai grija la spate ca stiu ca si tu te plangeai de probleme.


decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

stefania, m-ai socat deja cu povestea cu inlocuitul autobuzului.....deja cu 50 zile de vacanta sunt bulversata total ferice de tzara aia si de oamenii care traiesc in ea!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Dana, nu stiu ce sa-ti zic cu mofturile la mancare, ai mei amandoi au fost ok pana pe la 1 an. adica si david si damian mancau orice (damian inca mananca f bine de toate, dar nu mai zic hop pana nu sar gardul). david s-a schimbat mult de tot dupa enterocolita de la 1 an si 5 luni, moment din care nu a mai pus pe limba niciun fruct . a, ba da, lunar ma socheaza ca vrea suc stors de portocala, dar Doamne fereste sa ramana vreun fir de pulpa de fruct .
cu gradinita, exact asa am patit si eu, l-am inscris la 5 sau 6, l-au primit la 2. culmea, la cea apropiata de casa, dar si la ultima unde am fost tratata fix cum ai zis tu - "nu aveti nicio sansa, mai lasati dosarul? ". am zis ca-l las, ca sa nu-mi fac nervi ca am facut drumul de pomana. si uite ca am avut sanse, dar dupa cum m-a tratat madam directoare mai ca-mi venea sa ma razgandesc eu sa-mi las copilul pe asemenea maini.

alina, sa-ti fie de bine noul look .

georgi, distractie placuta la avioane, si al meu cred ca ar lesina de emotie . are numai avioane si trenuri in cap.

Mychy, ah, buna ideea cu tuja. sa vad cum o conving sa tina bulinele sub limba .

Stefania, bravo voua. ma bucur ca lui Andre ii place la gradinita, l-am vazut si pe FB .
felicitari dintosilor - Eric si Andre .

damian are 4 dinti, 2 sus si 2 jos si stau sa iasa si ceilalti 2 de sus, asa ca e un pic marait. are 12 kile si 81 de cm, e inaltut. zice de cateva zile "mama" (moment in care eu pic pe spate, va dati seama), dede (david), papa, apa, pipi (asta e pisi), cutzu, babo (bravo), pa si cam atat.
de mers in picioare inca nu merge singur, cred ca si din cauza ca e mai greoi. dar e suficient a-i dau un varf de deget si asa poate, deci cred ca e si problema de curaj.
in rest, nimic deosebit...

ps: il am in brate acum si a inceput sa arda . chiar ma miram sa nu ia ceva de la frate-su .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

39,8 C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Gabi, sanatate multa si tie putere, ca tare e greu sa-l vezi bine pe unul si s-o iei de la capat cu celalalt!
imi pare rau ca puiul mic are febra.

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput