Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Bunaaa

alexandradum
Si eu tot la Municipal, da cu alt dr. Insa Dumitrascu a participat si el la ceza. Imi amintesc cum tipa cand sa o scoata pe Ilincuta (era transversal) : "acum, acum intoarce hai!"

E incredibil zici tu bine cum se poate sa iasa doi deodata. Cred ca suntem alese si ca Dumnezeu ne-a dat doi pt ca putem. Insa ii lasa si cuminti..Ca doi poa sa faca cat unu rau care doarme numa leganat sau in brate, care urleaza non stop.
Sa vezi ce frumos o sa ti se para cand iesi cu ei cu carutu si toata lumea se uita dupa ei, ii dragale, si te opreste sa iti ureze de bine sau sa se minuneze.

Mai ai putintel, hai ca va fi bine. Cu bagaju cum stai? dc ai nev de sfaturi despre el te astept.

Frumoase nume al ales. Da tie ce nume iti placea pt fetita? Nu le pui amandoua sa aiba doua nume per cetatean?Ai facut FIV sau e naturel?

Ieri am servit first time gris cu lapteeee! a iesit putin tare , fara sugar binenteles, da l-am servit cu banana. Si se termenaseee da ele mai vroiau. Uf. Next time sa fac din mai mult de 200 de lapte.

Ilincuta mai are si ea putin si va sede in fund calumea, de cateva zile o tiu in carut numa in fund sprijinita sa se invete. La sorsa merse smecheria.

Azi sunt singura iara cu iesitu..Pufescu lucra pana seara..

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mario@amy spune:

Buna mamicilor,sunt o viitoare mamica de gemeni,sper sa am parte de o sarcina cat mai usoara si fara complicatii,sunt din timisoara,imi puteti spune careva cate ceva despre doamna dr.IONESCU CARMEN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

sugubina- off, tare as vrea sa atasez si eu poze , dar nu stiu cum. eu am un cont pe picasa, cu fetele din odiseea in care am nascut, acolo am pus poze. dar nu stiu sa le aduc aici..dc m-ar putea indruma cineva..ca mie mi se par tare frumosi si dragalasi, si m-as mandri cu ei.cate poze nu am vizualizat eu , de cand ma aflat ca voi avea gemeni..sute credasa ca dc are cineva timp si chef sa ma coordoneze cum sa atasez poze la semnatura
-faza aia cu dormitul in sarcina..mi s-a parut cea mai haioasa.cand auzeam pe cineva ca ma sfatuiieste de bine- normal, imi venea sa-i dau cu o vaza in capdin prima saptamana dupa fertilizare mi-au aparut insomniileeu care dormeam sambata pana la 11 ziua..care dormeam dup-amiaza..acum noptile bananaiam la toaleta, lasam lumina aprinsa la baie, si pe semiintunericul de la bucatarie priveam pe geam copacii incarcati cu zapada de afara..iar sotul dormea, dormea, si iar dormea..iar eu eram asa fresh la 2-3 noaptea, de puteam sa spal gresia cu periuta de dintinoroc ca nu aveam voie sa fac efortmancam o samanta, si visam la noptile in care ma vor trezi bebicii , nu asa degeaba, ca toanta

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- 20 minute au adormit simultan.apoi s-a trezit baiatul, l-am luat in scoica, langa mine la calculator.in sunetul tastelor a adormit.dupa 10 minute din somnul lui, s-a trezit fetita.l-am dus pe el dincolo, am luat-o pe ea, in scoica aici.uneori am impresia ca am copii mari- numai ma uit la ea, si-mi raspunde- zambeste,da din picioruse, gangureste- doar cand are chef, baiatul e vorbaretul familiei, si veselia casei.
- ma gandeam ca uneori e frumos sa adoarma si pe rand- asa pot petrece un pic de timp separat cu ei.un pic de timp in care le atribui toata atentia momentului, in care il pup doar pe unul, il dragalesc doar pe unul

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna dupa amiaza, mamicute dragi!
Nu stiu prin ce minune Eva doarme la ora asta (sa vadem si cat) iar Fabian este cu mama(dupa cum trebaluieste mama prin curte, cred ca si el doarme). Tati tocmai a plecat la Bucuresti. Of...astept ziua cand vom putea sta si noi cu el din nou. Pana atunci, copiilor le este mai bien aici. Stam aporape toata ziua in curte la aer (sugubina- intre orele critice , aproape numai in curte stam- ne plimbam si ne dam in balansoar). Avem noroc ca la mama curtea are multa vita de vie si e umbra, ca pe caldurile astea...nu stiu ce ne-am face. Asta a fost a doua noapte in care pinguinii au dormit pana la ora 6 dimineata . Ce luux! Nu-mi vine s acerd cand ma gandesc cum erau primele nopti..primele luni. Sugubina, ai drepatte ca avem copii buni. Pai visam eu sa dorm toata noaptea? Nici gand.
O suparare mica tot am. Credeam ca am dat de cap regurgitarilor si vomelor Evei, insa dupa trei zile de LP Antireflux , azi mi-a vomat din nou. .Of..si dupa ce ca ne chinuiam si cu LP Ar asta, ca e gros si miititca trebuia sa traga vartos din bibe. O sa vad in continuare ce facem. Fabian are de ceva vreme un obicei cam prost. Maninca ce maninca si apoi incepe si plange se se smuceste. Nu mai vrea sa pape. Nici de mancat nu mai maninca ca inainte de mult:(. O fi de la caldura? Voi ati patit asa?
viss: la mine e taman invers: Eva e zambaratea si vorbareata familiei iar Fabian seriosul :). Cu pozele am incercat si eu sa le pun aici insa nu am reusit. Mi-am facut un album pe photobuket si am pus linkul aici. Daca ai timp (vorba vine- ca stiu cu timpul cum este)poate faci si tu unul . Este ff usor pe photobuket. Sa vada si fetele minunile tale .
mmammaruta: nu mai stim de tine nimic. ce faci? sunteti bine? te asteptam aici cand ai timp
Va pupam cu drag.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

sa vedem dc am reusit

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-monas- sa traiestiesti tare!
- uitati-mi bebicii

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- am pus 65 de poze.toata viata noastra - mami cu burtica ianinte de cezariana si bebicii de la prima ora de la nastere- (aveam si poze din timpul cezarienei, dar nu sunt ptr cei slabi de inger- se vede mult sange..) pana sambata trecuta- botezul si baita de a 2-a zi.de la biserica am poze profesioniste- care inca nu au ajuns la noi.acum ca am album- gratie lu'monas- o sa ne tot vedeti
- cu ocazia asta- mi-am revazut si eu buburuzele inca o data.Doamne- ce frumosi si dragalasi sunt, nu-mi vine sa cred ca sunt ai meice FIV norocos
- ieri am adus al 2-lea patut.si l-am instalat in camera de langa, care e in continuarea asteia, deci as putea spune ca e aceeasi camera.acum cum am vazut ca dau sa se culce, tup i-am luat din patul meu si i-am plantat acolo.e bine sa aiba un loc de somn, nu? asa fiecare dormea pe unde apuca, prin scoica, prin patul mare..apoi ii transferam/ sau nu..

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Buna, fetelor!
In sfarsit reusesc si eu a scriu. Mi-a fost stricat laptop-ul si abia acum am pus mana pe altul.
Am f. multe sa va povestesc, dar o voi face treptat ptr. ca stau mai prost cu timpul ptr. ca avem botezul in 2 iulie si sunt in febra pregatirilor.
Pe scurt, am niste copii fffffff cuminti. In prima luna dupa intoarcerea de la maternitate a locuit sora-mea la mine, iar acum vine doar in fiecare dupa-amiaza, de luni pana vineri, de la 3 la 7. In rest, dimineata sunt singura, iar seara, cu sotul.
Piticii mananca si dorm, mai nou stau treji si cateva ore dupa-amiaza. In 17 iunie au implinit 2 luni si au deja 5,5 kg (Luca) si 4,4 kg (Carla), in conditiile in care la nastere au avut 2,3 kg, respectiv 1,8 kg.
Mananca f. bine si de cateva zile am reusit sa le scot si masa de noapte, asa ca reusim sa dormim si noi de la 12 la 6 in fiecare noapte. Ei nu au avut niciodata mai mult de o masa noaptea.
Am citit din urma totul, asa ca sunt la curent cu noutatile.
Bun venit tuturor mamicilor si crestere mare tuturor gemenasilor!
Va pupacim pe toti!



mami de Carla-Stefania si Luca-Stefan din 17 aprilie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Ladies, am fost la tara, fetele s-au ingrasat, le-a mers asa bine, ca ne vom intoarce, aer curat, pofta de mancare..

Viss, am vazut pozele, m-a apucat nostalgia... ce frumos

Mammarutza, bravo tie, copiii cuminti, tu echilibrata, nu te-ai speriat ca stai singurica dimineata. mie mi-a fost teama primele 2 luni, dar acum ... tot stau singurica pana seara.

Sugubina, am incercat sa cobor la parc folosind marsupiul, Mara atarna in el iar pe Ioana o iau pe-o mana. dar este greu.. nu reusesc sa o ridic cum trebuie pe a doua fetita. voi cum procedati?

am facut poze de album, am avut 'shooting' :)) va trimit linkul. fotografa este specializata pe copii (fotografiipentrutine.ro)

https://picasaweb.google.com/109206671729889516448/PorumbitzeleArtiste?authkey=Gv1sRgCIK-gc3kxse0ygE#

la tara nu am internet, asa ca peste 2 saptamani va recitesc.

succes tutror, va imbratiseszcu drag, gemenistelor!

Adishor

Mergi la inceput