Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (59)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Adishor, de ce sa se uite chioras? Off, cine nu intelege lucrurile astea mai bine ar sta in banca lui macar. Tin minte ca si noi am avut prima iesire in doi, tot de 5 zile, cand aveau copiii aproape 9 luni si mama chiar s-a rugat de mine sa plec sa ma odihnesc. A fost greu cu organizarea "shift"-urilor (bunici+bona) dar a meritat din plin si pentru noi si pentru ei. Si deja fusesem si noi singuri cu ei in prima lor mini-vacanta, la 8 luni...Ce vremuri...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

[quote]citat din mesajul lui manumanu

Adishor, de ce sa se uite chioras? Off, cine nu intelege lucrurile astea mai bine ar sta in banca lui macar. Tin minte ca si noi am avut prima iesire in doi, tot de 5 zile, cand aveau copiii aproape 9 luni si mama chiar s-a rugat de mine sa plec sa ma odihnesc. A fost greu cu organizarea "shift"-urilor (bunici+bona) dar a meritat din plin si pentru noi si pentru ei. Si deja fusesem si noi singuri cu ei in prima lor mini-vacanta, la 8 luni...Ce vremuri...
daa, multam de intelegere.
S-au 'mirat' niste amice de-ale mamei si chiar o ruda : 'cum?? Iti lasi copiii??'
hmm, daca nu ai gemeni, nu ai cum sa intelegi, le-am zis... E mai complex cu doi odata. Dar nu m-am sinchisit sa dau explicatii nimanui.
Mama ne sustine sa mergem anual intr-o vacanta in doi, la reveneala :)
va pupam, adishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Te felicit, ADISHOR! Si noi am plecat in urma cu o luna, ptr 4 zile la Barcelona, singuri-singurei
Atunci picii aveau 3 luni. Multa lume mi-a spus atunci ca sunt cam mici sa-i las singuri, dar au fost si persoane care m-au felicitat ptr. curaj.
A fost super relaxant, dar si obositor in acelasi timp ptr. ca am vizitat tot ce era important de vazut. Am venit cu bateriile incarcate si nu-mi pare rau.
Noi azi-noapte am ajuns de la mare. Ne-am intors pe noua sosea Transalpina. Merita vazuta, super peisaje!!! Picii s-au comportat nasteptat de bine pe litoral, au facut baie in mare si au fost vedete peste tot .

Am o intrebare: cat dureaza/cat dura o masa de lapte la copiii vostri? Mai nou, ai mei mananca o masa pe parcursul unei ore, in sensul ca incep amandoi in forta, iar apoi zgaraie branza cu pauze dupa fiecare 20 ml. Asa ca atunci cand e unul in "pauza",il servesc pe celalalt si tot asa. Cel mai ok e la ultima masa, de la ora 10.30-11.00, cand sunt semi-adormiti si trag fara sa se mai gandeasca Dar ma gandesc cu goaza ca zilele astea voi incepe diversificarea si va fi jale, vom sta non stop la masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna tuturor! Sunt Ana, la prima interventie in topicul vostru, abia v-am gasit si ma bucur mult de asta, pentru ca de multa vreme caut mamici sau viitoare mamici de gemeni. Nu de mult am aflat si noi ca vom avea gemeni si 'devoram' tot ceea ce e legat de subiectul asta. Avem deja doi copii si aceasta sarcina, neprogramata, ne-a uimit si ne-a bucurat enorm in acelasi timp. Sper totusi sa facem fata... Am 20 de saptamani acum si emotii cat cuprinde, insa postarile voastre m-au incurajat; sper sa duc sarcina cu bine si sa reusesc sa ma descurc si dupa aceea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

noi sugem si mancam destul de repede
Razvi e mai dificil la supt, dac e nervos nu suge deloc
la lingurita e primul

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna din nou! Astazi am stat doar pe net, am citit tot ce ati scris la topicul cu gemeni, unele relatari m-au ingrozit, altele mi-au dat curaj, ce sa zic, Dumnezeu sa ne ajute! Sper sa ma descurc, ma ajuta sotul care are un program felxibil, in rest n-avem nici un bunic aproape, dar mai e pana atunci. Acum ma gandesc sa duc sarcina cu bine pana la sfarsit, adica mi-e teama e nasterea prematura. Vad ca mai sunt mamici de gemeni care trebuie sa nasca in dec 2011-ian 2012; sper sa ne putem ajuta si incuraja reciproc.
M-am uitat la poze, i-am aratat si sotului, sunteti fantastice si voi ca mamici si puiutii sunt deosebiti. E intr-adevar o minune sa cresti doi, o minune care ma ingrozeste, sincer... Multa sanatate va doresc si bebei cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

stati cumintele, ca m-am intors din concediu si va fac capitol nou, bine?

edit: CAPITOL NOU

Mergi la inceput