Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (59)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

Mirela2, unde vine asta Mistral resort? Ca tare mi-ar facea cu ochiul sa plecam si noi cand ia ta-su concediul...E pe culoarul Rucar-Bran?
Pinguinii mei de vreo cateva zile incoace au inceput sa doarma si ziua. Mai cate-o ora mai cate o juma de ora, dar dorm fata de inainte. Incep sa trag speranta si eu in mai bine, ce sa fac? Bine , mai au si cate-un episod ca cel de dimienata cand Eva , dupa ce a mancat la 4 dimi, a inceput nene o vorbarieeee...de vreo ora si ceva.Norocul meu ca s-a chinuit mama cu ea si apoi au dormit lemn amandoua pana la ora 10. Noi, eu si Fabian, le-am asteptat apoi cu cafelele.Saptamana viioare venim la Bucuresti, acasa, si mi-e tare teama de cum s evor purta cei mici. Aici cum facem ochi dimineata iesim in curte. Acolo daca vor face ca toate lighioanele?
Abia astept sa dam ochii cu dr , ca sa incepem si noi diversificarea. Stiu ca va fi mai greu ca pana acum , insa sunt curioasa ce le place.
Oria, ce faci? Cum va merge?
Va pupam cu drag,

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011


e chiar in moeciu de sus
de la cheile gradistei in fata pana la pod, e o rascruce de drumuri, acolo faci stanga si se merge pana in capatul drumului
e ultima constructie, dupa ei incepe rezervatia naturala Bucegi
e super liniste
nu tu muzici, nu tu masini
mai latra un catel
dar in rest e super

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-proba- adaugare album poze olanesti

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/olanesti-4%20luni/




ai niste bursuci
pupici la bursucuti

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-multumim mirela ptr pupici.pe ai tai cand si unde ii mai vedem?

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/olanesti-4%20luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-proba- adaugare album poze olanesti

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/olanesti-4%20luni/



Tare scumpi mai sunt !!
Cate kg au ? Arata chiar foarte bine copilasii tai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

viss uite astia sunt motanii mei



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mirela, nici noi n-am mai stat la Cheile Gradistei, am gasit alta oferta si locatie mult mai bune, la Vlahia Inn in Moeciu de Sus. Singurul dezavantaj (dar nu ne-a deramjat foarte tare, a fost chiar fun) e ca ne-am nimerit in perioada festivalului folk Dor de Munte, deci sambata a fost ceva agitatie. Pensiunea este superba, de un bun-gust incredibil, iar mancarea excelenta. Insa joi si vineri au fost zile superbe si linistite, au un loc de joaca foarte frumos. In plus, am mai descoperit un loc splendid, de vis, dar in Pestera, se numeste Casa boiereasca. Daca nu veneau ploile, ne mutam acolo si mai stateam cateva zile. Asa ca am amanat, sigur mai scapam un weekend undeva la munte, dupa ce venim de la mare.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mirela, tare scumpi motanii, se vede ca s-au simtit bine, si voi la fel! Am uitat sa te intreb daca nu ai observat daca la Mistral resort aveau loc de joaca amenajat pentru copii. Stiu ca voua inca nu va trebuie, dar la varsta "noastra" este esential.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Am vazut si buflicii de Viss, sunt asa de duuulci! Of, fetelor, mi-e dor cumva de bebelusi mici de tinut in brate

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Ah, am uitat sa va mai spun ca in acelasi timp cu noi, la pensiune mai erau cazate doua familii cu gemeni: doua fetite de 7 luni si 2 baietei de 3 ani si ceva.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

viss am vazut pozele de la Olanesti! foaarte tare, ce s-au mai distraat!

manumanu uaau ce de gemeni v-ati nimerit! hahah! geniaaal. Si in parc la noi cand ne vedem asa rarut - ne salutam cu subintelese..

Noi am fost azi la mamaie la tzara, am facut un gratarel, Puficele au stat la aer, s-au catzelificat pe iarba, au fost evident atractia babelor. Au papat f bine. Cre ca mai bagam si wk viitor, da de data asta iau piscinica sa aiba si ele activitate submarina cum ar veni.

Pupicei!

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput