Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (142)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva

Larisa mie 2 dr mi-au zis ca e ceva viral si ca trebuie tinuta febra sub control - cica la 38 lupta corpusorul lor cu virusul deci e bine, cand ajunge la 40 trebuie sa o ajut cu impachetari cearceaf caldut.
Daca mananca bine ei zic ca nu are rosu in gat, daca nu are muci, nu tuseste, nu curg ochii sa astept sa treaca. Inebunesc cand o vad bolnavioara dar ce pot face. Sunt langa ea non stop si o alin cum pot.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)


Ceva de genul asta a avut si Victor atunci.. dar la noi au fost 2 virusi care isi faceau de cap.. Viroza eruptiva si viroza care i-a dat faringita aftoasa (care la noi a fost chiar soft, ca i-am facut badijonaj cu un preparat de la inceput), dar aftele astea in mod normal nu te lasa sa mananci de durere.. Piticul meu cat de cat, dar manca.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mara Madalina de ANDREEA84
Yanis Stefan de beluistef
Matei Marius de ooana

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Diana, Larisa, multa sanatate puiutilor vostri.
Diana, pai mai mama, numai pt Btz faci tu cafea? Nu-i nimic, dau eu pt restul fetelor. E mai buna ca e cu frisca.
Denisa, eu stiu ca Oana e la hotelul Delphin.
Ieri am fost la groapa cu nisip. Dar daca pana acum statea linistit si cauta, el stie ce, prin nisip, acum s-a treminat cu linistea. Am trecut brusc la fazele 2 si 3. Adica arunca cu nisip, in special in propriul cap si merge la altii copii si le smulge efectiv jucariile din mana.. Copii care, de obicei sunt mai mari si nu privesc cu ochi buni aceasta incalcare a proprietatii. El nu intelege ce face si uite asa apar conflicte.
Larisa, eu il dau cu crema La Roche Posay. Factor de protectie 50.
La multi ani Mara, Yanis, Matei!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

da, in mod normal as mai fi asteptat si eu o zi si alte simptome insa na n-am chef de consultatii prin constanta sau sa plec la drum cu febra. el legumele nu le mananca bine, aseara nici iaurtul nu l-a papat insa azi de dimineata mi-a papat bine fructele. ieri mi-a fost si f f marait si are un canin super umflat desi e cam devreme. totusi o sa ma duc pana la pediatru ca sa fiu sigura ca nu are rosu in gat sau ceva pulmonar. Probabil e ceva viral ca am fost cu el luni la serbarea lui Ale. Totusi mi se pare mica perioada de incubatie a virusului.
Cea mica a ta doar febra face si atat. Sa ai grija sa nu sara de 39.6 ca dupa aia o scazi mai greu si cei mici sunt predispusi la convulsii la febra mare. Asa ca e mai bine sa prevenim.
Termometrul, antitermicile si supozitoarele de urgenta nu trebuie sa lipseasca din nici o casa cu copilasi mici.
Asa Nectarie e foarte vesel nici nu zici ca ar avea febra. Eu insa il simt imediat la mana. Eu i-am dat insa Nurofen 5 ml la 38.3.
La 11 mergem la medic. Va zic ce imi zice. Si nici bagajele nu sunt gata. Macar sa fie cei mici bine ca arunc eu ce e de aruncat in genti si ce mai ramane de cumparat i-au de la Constanta. Nu ma stresez prea tare cu bagajul. De asta am preferat sa plec la mare in Ro ca sa am confortul psihic ca sunt totusi acasa. Mie mi-e frica inca sa ies cu doi copilasi din tara fara bunici/bone cu noi.


Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

paula, pentru . diana,

vaaaiii, ce noapte am avut! cris, daca stiam ca esti conectata, ma bagam in seama cu tine! eu m-am uitat la meci pana la final, mi-am baut lapticul, am preparat si lp pentru Isa, pachetelul pentru Maria, cafeaua lui tati... la 6 a sunat desteptatorul si eu m-am pus in pat sa dorm. la 7.30 mi-a dat Isa desteptarea, vroia sa se joace in patul mare si asa s-a dus somnul meu . mai devreme ma dureau ochii, acum is cu capuccino in fata, gata sa incep ziua asta minunata si insorita de iunie...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

neata fete,

eu sunt inca socata de ce s-a intamplat ieri,

sper sa fie o eroare in sistem si sa nu fi facut cineva intentionat acest lucru.
intreb si eu un prieten IT-ist care e procedura pt google in astfel de cazuri



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am uitat sa va zic cum mi-am dat eu seama ieri ca puiului ii era sete. Cum n-am fost toata ziua acasa, am uitat sa o intreb pe mama, cate lichide a baut Raul. Ajungem in Ms, strang un pic de prin casa si il vad pe Raul ca linge gresia.... L-am ignorat, ma gandeam ca e o noua descoperire. Mai sta ce mai sta si iar il vad ca da cu limba pe gresie. Si atunci mi-a picat fisa, ca copilului poate ii e sete. Saracul!!! Daca el nu prea bea apa, acum a baut mai mult de 100 ml apa. Deci vedeti ce comunicare exista intre noi!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Cris, am uitat sa o felicit pe Natali, ce surprize placute!
A inceput si al meu sa stea la taiatul unghiutelor, sta si se uita f atent. Bine, s-a intamplat o data, dar sper ca asa sa fie de acum.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata fetelor

Matei

Eu am ramas cu un gust amar dupa discutiile de ieri...cel mai bine e sa ne vedem de odiseea noastra draga..trecem noi si peste asta

Oana vacanta placuta in continuare

Larisa drum bun si vacanta placuta

Racusor,Tina succes la examene

Pe Antonia nu o vrea nimeni de nora?

Mergi la inceput
Mergi la inceput