Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (142)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

numai bine ca am prins si ceva din prima repriza de fotbal Brazilia-Romania 1-0 . acuma-s cu cana de lapte in brate, astept sa inceapa a doua

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga

Mai fetelor io vroiam sa intru si sa va zic ca vreu si io parola aia noua (cu toate ca v-am mai rugat de 2 ori pana acum)! Inteleg ca nu sunt asa activa fata de multe fete dar zic io, ca merit si io ma ma numar printe cele care au parola noua si ce sa vaza ocii mei.... s-a spart contul!!! Am citit cu sufletul la gura capitolul asta si inca sunt socata de ce am citit! Cum pusca mea sa faci asa ceva?!!!
Rodi, te rog, trimite si mie filmuletul ca nu am reusit sa-l salvez, am reusit sa-l vad inainte sa fie schimbata parola!



mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010



Sorina, parola inca nu e data nimanui. Oricum nu ai ce sa vezi, e un cont gol, fara poze, fara docs...

Rodi, du-te si te culca!!!!

Ramona, ce bine ca mananca Daria!

La noi e iar ora de povesti...





Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata mamici

dau eu ca am mare nevoie, aseara am invatat pana la 12 si apoi pana la 1 am stat si am citit ce ati scris si tare m-am mahnit nu pot intra zilele astea ca sun la curs plus seara invatat, maine examen si gata pana la iarna

mai fetelor, nici nu stiu ce sa zic, poate a fost o eroare, poate s-a intamplat ceva. nici nu vreau sa ma gandesc ca parola era pe mainile unei persoane bolnave si fara inima ca daca este asa, noi aici ne-am suparat si persoana respectiva isi freaca mainile de bucurie. in fine, sa vedem daca putem recupera ceva. o sa caut si eu in weekend ce am salvat pe calculator (cutiuta muzicala cred, carticelele de diversificare dar si o parte din alea utile de la crissy

ANNE eu nu stiu cine esti si de ce ai mai intrat pe forumul asta daca ai chef de scandaluri. sunt alte topicuri cred mai "telenoveliste" unde poti sa incepi scandaluri.

apropos, unde s-a dus sa se planga?

Gabita nu iti mai zic nimic, sper doar ca lasi si tu supararea si daca te hotarasti sa te intorci sa fie cu bune si rele

Diana ne bagam la petit, cum sa nu eu termin cu examenul si de saptamana viitoare ne bagam la intalneala, doar ca noi putem seara, dupa 5 jumate (si ii dau cina in parc), dimineata tre sa fie acasa pentru somnul de frumusete dar sa vedem cum isi mai schimba programul mandrul meu, ca de cateva zile adoarme dimineata dupa 10 jumate pana la vreo 12 si apoi de la 3 la 4 jumate doar zilele astea. poate ajungem in IOR in vreo seara, dar acum de unde mai iau eu nr de telefon ale lui Pufescu, Alice, Ochidut?

aseara l-am lasat prima data pe asfalt sa se joace cu jucariile unui alt copil (deeh, erau mai interesante). era mai cald asfaltul decat gresia din casa

aseara mi-am facut de cap la Dika erau multe care chiar imi veneau bine, dar m-am limitat ca, deh

nu mai stiu ce mai voiam sa va povestesc, ma duc sa invat jumate de ora pana se trezeste puiul de zmeu ca iar plec devreme la curs azi.

si sa nu uitam

la multi ani Matei!!! Sa te distrezi de minune in concediu cu mami si tati, sa te bronzezi si sa te balacesi!!!

la multi ani Mara Madalina, Yanis Stefan


AMR 1 zi pana la prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Racusor, spor la munca/invatat/curs si bafta maine la examen!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:



la multi ani Matei!!! Sa te distrezi de minune in concediu cu mami si tati, sa te bronzezi si sa te balacesi!!!

la multi ani Mara Madalina, Yanis Stefan


AMR 1 zi pana la prima aniversare
[/quote]

La multi ani si din partea noastra!

Ramona,mami fericita de Daria-Cristina

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Buna dimineata delfinariu!

Nu mai am somn si m-am culcat si tarziu o sa fiu rupta si Daria o sa se trezeasca cu o energie...pentru ea a fost o noapte buna ca ea nu viseza spart de conturi si atacuri pe strada,Doamne ce mai noapte am avut :)

Ma duc sa beau o gura de cafea si sa vad ce papa mai facem azi,sper sa mai intru mai tarziu


Ramona,mami fericita de Daria-Cristina

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Buna dimineata!

Face cineva un scutecel nou si curatel???

Eu ma duc sa fac cafeaua pentru Btz pana atunci!

Noi febra toata noaptea.... Prosoape umede, lacrimi, maraieli. Multumesc a mia oara fetelor are m-au incurajat sa continui alaptarea cand eram confuza si disperata. Fara laptic nu stiu ce ma faceam cu bolnavioara mea. Asa prietene mai rar! Nu exista HUG aici din pacate, as pune unul mare de tot!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

diana, si nectarie mi-a facut de dimineata 38.3. Ma duc la medic sa vad de la ce e. Ori dintii ori are rosu in gat. As mai fi asteptat putin sa ii vad starea dar cum maine plecam la mare nu e de stat. Voi aveti un diagnostic? Ati fost la medic? Daca tot face febra trebuie. Si da...e f f importanta alaptarea cand puiul are febra.

fetele voi ce lotiune folositi ptr soare? as mai lua inca o marca.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Larisa mie 2 dr mi-au zis ca e ceva viral si ca trebuie tinuta febra sub control - cica la 38 lupta corpusorul lor cu virusul deci e bine, cand ajunge la 40 trebuie sa o ajut cu impachetari cearceaf caldut.
Daca mananca bine ei zic ca nu are rosu in gat, daca nu are muci, nu tuseste, nu curg ochii sa astept sa treaca. Inebunesc cand o vad bolnavioara dar ce pot face. Sunt langa ea non stop si o alin cum pot.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Eu am carticele salvate din contul comun.
Ar fi fain sa aflam cine a facut toata chestia asta, desi, sincer, nu cred ca se afla printre mamici.. Daca pot ajuta cu ceva, orice, trageti-ma de maneca.

Larisa, prima data am ras, cand am vazut ca voi tb sa plecati pe 9.. dar acum, N a avut febra? Sanatate multa sa plecati la mare linistiti si sa va simtiti super! Crema noastra e La Roche-Posay 50+.

Diana, draga mea, sper sa va treaca repede, sa scapati de febra. Off, asa ma durea sufletul cand il vedeam pe Victor bolnavior.. Sanatate multa!! Am uitat sa spun, chiar e bine sa bea ceva dulceag cand are febra, asa imi spusese pediatra, numai ca al meu compotel nu a vrut atunci, ceai indulcit din spital n-am vrut sa-i dau eu..

Tina, bafta la examen! Si eu mai am 2, dup-aia disertatia .

Racusor, succes!!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput