M-am hotarat.............adoptie(74)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

da, cam slaba miscare pe aici. urmaresc mereu, dar daca nu am ce zice...tac.am fost la directie ca sa vad cum mai merge treaba si m-am bucurat sa aflu ca fetele de acolo nu iau concediu.mi-au zis ca sunt niste copii si ma intrebau daca m-ar interesa. am zis ca daca unul dintre ei este blond cu ochii verzi-albastri asa cum imi doresc, sunt interesata de amanunte. se apropie...brrr. povestile voastre imi intaresc convingerea ca totul este predestinat si asa ca las lucrurile sa curga de la sine. multe din voi au trecut prin intamplarea cand copilul predestinat te...PRIVESTE...mmm. sunt fascinata de aceasta privire a copilului, atunci cand tu ca mama te misti int-o parte intr-alta a camerei si ochii copilului sunt atintiti asupra ta fara nicio abatare. este o privire magica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Wow,Dacris77super!Poate ai noroc,sa ne spui mai multe!!!:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Dacriste asteptam cu vesti bune
Little Angel, se simte vacanta peste tot, nu doar la cei din tribunale. Macar sa ne intalnim cu copilasii nostri, ca apoi totul e mai usor.
Eu m-am hotarat si pt un copilas mai mare, si cei de la DPC mi-au zis ca vor tine cont de acest lucru, asa ca am crescut pana la 5 ani varsta copilului.
Acum astept sa sune telefonuldar se incapataneaza sa nu sune.

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Si eu intru zilnic, dar cand vad ca nimeni nu zice nimic, tac si eu, ca oricum nu am vesti, decat ca astept

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

erato-nu ceda cerintelor tale!
daca nu ti-ai dorit din prima copil mai maricel nu o face acum doar ca vezi ca nu te suna nimeni.Parerea mea!
Noi abia asteptam sa plecam in concediu.
Printul meu e la gradinita particulara pentru doua luni...ca deh! nu avem cu cine sa-l lasam asa ca am ales varianta asta de care sincer nu sunt f multumita dar asta e.Daca lui ii place asta conteaza si sincer abia il luam de acolo acasa.
Crestem,suntem puternici,suntem frumosi ca soarele,are mama un baiat o minune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Buna ziua!
Eu vin cu o veste buna. M-au sunat de la Protectia Copilului ca au in evidenta doua surioare, perfect sanatoase si frumoase care abia au devenit adoptabile. Problema noastra este ca noi am cerut 2 copilasi, unul pana in 5 ani si celalalt pana in 2 ani, iar aceste 2 fetite au varstele de 5, respectiv 7 ani. Sotul meu este total bulversat dar a acceptat sa ne trimita raportul si fotografiile fetitelor. Acum asteptam fotografiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

MYH, ai spart gheata .
Va tinem pumnii si va asteptam cu noi vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Multumesc frumos!
Deja am intrat in priza. Sotul meu a devenit mai relaxat, accepta ideea. Va tin la curent.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

MYH-Ce veste frumoasa ,sa fie cu noroc,asteptam vesti.
Imi imaginez cit sinteti de emotionati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

mult succes!

Mergi la inceput