Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Buna feteorlor!

Imi pare rau ca nu am reusit sa mai intru.
De aseara incerc sa recuperez din urma dar nu reusesc, am ramas la cap 14 de unde v-am lasat...insa doar pe acesta l-am citit pe sarite ... noroc ca m-a motivat miki1979sa scriu... nu aveam de gind, doar dupa ce citeam tot ...

In alta ordine de idei, am avut si noi duminica botezul, ..in curte..frumos pina ne-am intors acasa...si dupa o ora o ploaie torentiala paca s-ar fi crapat cerul...si mult a mai tinut, de la aperitiv pina la tort...dupa s-a oprit. Ei va dati seama ce a fost pe noi, ...m-am schimbat de 4 ori, ultima tinuta a fost un pantalon de trening si un tricou, dar una peste alta a fost multa veselie, bucurie ptr crestinarea micutei noastre Ioana!

Daca in restul zilelor este f cumintica la biserica nu a fost, s-a scincit, mirait, ...a si zimbit...
Ne-am reluat programul destul de rapid, mentionez faptul ca in ziua botezului nu a adormit decit seara.

Au venit rudele de peste tot, cu o saptamina inainte si a trebuit sa le acord toata atentia. Sper sa fie motivata absenta mea din patea voastra.

miki
bb_yasmy multam ptr parola!
simonacipcind am intrat aseara pe forum, si am gasit mesajul de la bb_yasmi m-am dus direct la foto fara sa citesc ceva aici... si am rasfoit albumele foto. M-am speriat cind am ajuns la albumul tau... am tot citit sa vad ce ai patit... am reusit sa aflu pina la urma. Uffffffff nasol incident, ... mi-a fost frica sa nu fi fost atacata in strada in ziua mare, scenariul asta il aveam in cap
Petrecere frumoasa duminica, sa va ajute Dumnezeu sa aveti o slujba si o petrecere frumoasa pe care sa le pastrati in sufletele voastre toata viata!Bravo ! Si eu tot sin ii dau, numai sin..ceai nu mai beau de ceva vreme, nu mai fac nimic in mod special ptr a avea laptic... m-am relaxat, si lapticul curge. Cei drept ma si respect, adica somn la prinz, seara somn devreme... in restul zilei robotesc dar nu f exagerat, doar ce pot face in preajma Ioanei.
strumphy tare agitata te simt, si imi pare rau. Incearca sa dormi cind doarme micuta ta, sa-ti revii din oboseala acumulata, altfel nu reusesti sa-ti revii cu lm. Legat de voma micutei nu stiu ce sa spun, ...mie nu mi s-a intimplat. Daca mai persista acest obicei mai spunea cineva, ar fi bine sa o vada un dr., nu? zic si eu ..nu stiu...
stefyapostBun venit in tara! Ma bucur ca doriti sa va intilniti... sper sa si reusiti! Imi place ideea de a imbraca micuta in costum national! Superrrr!
madutza, ailed, ally si tu ai avut botezul tot pe 5 nu?, alina.n, iony, alina06 uraaaaaaaaa iti vibe sotul acasa!!! Va pup pe toate si incerc sa raman alaturi de voi cit mai mult timp...


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA







Ce ''tentativa'' de mesaj am mai postat si eu... cite greseli..ufffffffff fetele mii de scuze!!!

Bucatica asta... era adresat lui roxy, numai ca nu mi-a mai aparut numele ei
''Bravo ! Si eu tot sin ii dau, numai sin..ceai nu mai beau de ceva vreme, nu mai fac nimic in mod special ptr a avea laptic... m-am relaxat, si lapticul curge. Cei drept ma si respect, adica somn la prinz, seara somn devreme... in restul zilei robotesc dar nu f exagerat, doar ce pot face in preajma Ioanei.''

Si inca ceva... este adevarat ca dupa increstinarea copiilor se pot schimba? Cite obiceiuri...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

neata
si noua ne-a dat trezirea vlad la 6 si de atunci e tot o agitatie pe el..
simona am vazut si eu poza cu vanataia..of fo..cum mai e ? poti incerca un machiaj lila
ailed, sper sa nu vina la noi ploile astea desi se anunta si noi avem sambata botezul si ne-am chinuit sa fie la curte la o pensiune pt copilasi sa se joace in voie si uite ce ghinion pe noi..desi cred ca pe ei nu-i va deranja ploaia..
somleac, am primit carutul n-am reusit inca sa-i du husele jos sa le spal, cred ca sunt prinse in niste suruburi si drept urmare il astept pe sot..dar vlad de aseara de cand l-am desfacut mai iese putin pe terasa si se cocoata in el..e f mandru cum o sa stea el cu andra acolo
alina, sper sa scapati o data de medicamente si tratamente..naty ce mai face ?

n-au mai intrat nici fete care erau in mod obisnuit active..ina, antguess, catank,..ce faceti ? sunteti bine ?



mami de 2 prichindei


Petrecere frumoasa!Indiferent de vreme sa traiesti clipa increstinarii... nimic nu mai conteaza, ...ca va ploua, ca va fi soare... nu ne putem impotrivi fenomenelor naturii

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Am pus de aici cateva poze noi cu Ilinca

http://family.webshots.com/photo/2513727050099785815vZhDJe

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


sunteti o familie f frumoasa...de invidiat

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele..

Incerc sa scriu si eu repede pana nu se trezeste Bobutzu..
Reusesc sa citesc ce scrieti voi si cand sa scriu incepe maraitul..Si noi ne pregatim de botez,avem pe 18 iunie..Majoritatea pregatirilor le fac prin telefon...Nu avem timp,sotul lucreaza mult..eu stau cu bebe..deci sa vedem ce va iesi...Astept cu emotie si nerabdare momentul...

In rest ne luptam cu colicii..nu trec cu nimic,sunt zile mai bune,zile mai rele...dar ma rog sa scapam naiba odata de ei..Nu stiu cand se va intampla fenomenul,dar eu il astept cu nerabdare..Iesim zilnic si dimineata si seara afara...Am trecut de stresul cu alaptatul afara..asta este!!Daca copilului ii este foame...

Va pupam pe toate!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

fetele ce faceti?
noi am venit acu vreo ora de afara..uff ce cald acum la pranz, am crezut ca lesin, ma doare si capul ca nu am mancat pana la ora asta nimic...
fetelor daca ne intalnim maine ( cica e cod galben de azi de la 20 pana maine la 12) eu zic sa fie la intrarea de langa strandul Moghioros, fix langa parc la aleea cu copacii de tei. acolo e umbra si racoare. . In cazul in care o lasam pe sapt viitoare poate ne vedem mai dimineata pe la 10 asa ce ziceti?

azi copchila mea a mancat fara scandal dar ghiciti cum? plimbata in brateee las#539; ca-i bine si asa macar sa manance..fac orice. m-am gandit eu mai bine si de acum ii voi da apa cat pot de mult si ii scot ceaiul dulce sa nu-i mai dezvolt simtul de dulce. credeti-ma ca nu am crezut ca se poate dar uite.....copil simandicos!

suntem pe ultima suta de metri cu botezul...sper sa nu ploua! fetelor biserica la noi e la 2.30....s-ar putea la ora asta sa-i fie masa. ce fac ii dau inainte ? daca vomita cand o agita in biserica acolo?

ma duc sa mananc ceva ca nu mai pot :(


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

noi am dat drumul la aer conditionat ca nu se poate? voi?


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

noi am dat drumul la aer conditionat ca nu se poate? voi?


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

la noi inca nu e cazul, dar la maria am dat drumul , dar sa nu fie ea in camera... si in masina am dat drumul, dar o tinem in landou si cand montam scaunul de masina tb montat cu spatele la sensul de mers asa ca nu ne afecteaza...
cu mancatul la botez, eu as zice sa incerci sa-i tragi ora de masa mai devreme ca daca e ora de masa si nu-i dai o sa fie
eu la maria mi-am dat seama chiar inainte sa plecam ca tb sa-i dau sa pape, ca dimineatza aia a stat din brate in brate si nu a plans, si la biserica i-am dat suzeta, a dormit pana la baie si dupa s-a culcat , s-a trezit pana sa ajungem la restaurant, a papat si a dormit pana seara ...dar Maria mea constat acum a fost culmea cuminteniei, nu a plans, a dormit toata noaptea de la 3 saptamani, n-a avut colici, manca fara probleme titi.. asa ca vezi si tu..

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

va pup ca mergem la o saramura!

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

hello
am reusit sa citesc cate ceva din urma.
ma enerveaza reclama asta de pe forum (cu nivea parca), ca a inceput muzica si mi-a trezit gogoshica

Strumphy si fetele care alapteaza: uneori se intampla ca pe la 2-3 luni ale bebelusului sa scada secretia de lapte. o colega care inca-si alapteaza bebelusul de 10 luni, mi-a recomandat sa-mi fac ceai din seminte de schinduf. Am inteles ca se gasesc la magazine Plafar. Eu inca nu am probleme cu lapticul, dar am gasit articole interesante despre semintele astea: http://www.formula-as.ro/2007/758/medicina-naturista-25/schinduful-7761
Strumph, la tine problema sigur este data de lipsa de somnic.
Sau incearca cu bere fara alcool. La mine asta chiar functioneaza.

Nici eu nu reusesc sa dorm in timpul zilei. Parca ma simte cand ma bag in pat, ca se trezeste imediat
Dar macar ma lasa sa dorm noaptea. Ne culcam la 11 (ea la 10), se trezeste la 3.30-4.00 si la 5.30-6.00; de la 6.00 incep durerile de burtica si mai dormim amandoua (ea pe burta mea), in reprize, pana la 8.
Va pup, ca a inceput strigatul de lupta. Cred ca o scot afara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

BBYasmy cat am ras - cum sa fie alergia la laptele de vaca si la cel matern aceeasi? Doar daca este vorba despre vitel Solmleac a explicat bine de ce. Eu il suspectez pentru ca dupa acel faimos al 3lea bibe a inceput sa aiba sporadic cate un firicel infim de sange in scaun; toate culturile din scaun au iesit curate si citologiile arata niste neutrofile care ar putea fi semn de alergie - eu il alaptez exclusiv (exista insa descrisa si alergie la laptele de vaca ingerat de mama - proteine transmise la bebe prin alaptare...)

Alexina - de mult am deschis AC, dar nu in camera cu el; avem doua si le deschidem pe rand...

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput