Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am pus de aici cateva poze noi cu Ilinca

http://family.webshots.com/photo/2513727050099785815vZhDJe

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

pisumic, eu i-am mai dat baby calm. un pliculet la un biberon mare de 250, ca sa fie mai diluat. altfel cica nu ai voie sa ii dai mai mult de 100ml pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele. Hai sa mai scriu si eu una alta inainte de culcare. Acum, ca dupa ce vine sotul si pana ne mutam inapoi la noi acasa si ne intram in ritm, probabil o sa scriu mai rar, sau deloc

Multzam pt parola.

Simona, Alexina . Alexina, multam pt aprecieri.

Deea, La Multi Ani pt micuta si distractie placuta la banchet

Strumphy, si pe mine ma doare spatele. Ma doare de cand am nascut. O fi si de la anestezie, si de la suprasolicitarea din timpul sarcinii si de la faptul ca ii tinem pe bebei in brate...

Ailed, sigur nu e de la lapte . Pai Luca e pe lp si cateodata (cum ar fi in seara asta) are cate 3-4 reprize de plans in timpul mesei si nici nu termina biberonul. Eu cred ca e de la burtica.

Pisuc, eu dupa mai multe incercari: baby calm, baby drink, alinan (de la care imi vomita) am ramas pe ceai de musetel. Dar cu putin zahar. Medicul a zis ca daca altfel nu-l bea, merge si asa, dar sa fierb zaharul in apa. Asa ca pun cam 100 ml de apa la fiert cu o juma de lingurita de zahar (rasa). Dar tu mai intai sa incerci fara zahar, ca poate il vrea. Eu am apucat sa ii dau inainte din astea indulcite si cred ca de aia n-a vrut ceai de musetel simplu
Gata ma bag la somn, puup!

Mami fericita!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Luca are 1 luna si 3 sapt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello fetelor!
Am disparut un timp de aici
Nu stiu cum se face, dar timpul trece mult prea repede.
La sfarsitul zilei imi dau seama ca nu am facut mai nimic. Si nici pe forum nu am intrat
Fetita mea este mai cuminte acum, a inceput sa se uite si ea la carusel, sa zambeasca...
Ne pregatim si noi de botez. Mai avem 2 sapt. Si eu sunt alba ca varul, dar nu vreau sa apelez la bronz artificial si vad ca nici plimbarile prin parc nu ajuta, sa ma coloreze si pe mine un pic pe picioare.

Va pup, ma duc la culcare.
Lavi, multumesc pt mesaj!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralukab

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

azi bb la 3 p.m.s-a sculat plangand si incerc sa o pun la titi urla si se inrosise , dupa jumate de ora de incercat orice i-am facut laptic si a papat 120 ml si acum gangureste fericita...iar tata mea dreapta e beton acum...nu mai e buna titi a mea?

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




Asa patesc si eu cateodata doar ca Vladutz nu vrea nimic din biberon. Poate oar cate o gura de ceai ca e mai dulce. Eu am pus urletele astea pe seama oboselii sau a durerilor de burtica. Daca il las in pace dupa ceva timp (30-60 min.) mananca cu aceeasi placere la san.

Apropo, fetelor, vreau si eu niste sfaturi despre cum sa il invat sa mai manance si cate un biberon. Lapte am suficient dar eu din septembrie ma intorc la servici si trebuie sa manace si biberon pana atunci. O sa incerc sa cumpar si alt model de biberon. Acum am Medela si Avent.

Mami de Vlad, 21.02.2011

incearca in prima faza sa ii dai laptic de la tine in biberon, apoi incerca sa-l lasi cu altcineva sa manance din bibe. Catalina la inceput nu vroia deloc biberon, dar s-a mai invatat ca am mai lasat-o cu mama sau cu sotul meu.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am revenit

am mai avut si de calcat una alta


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Am pus de aici cateva poze noi cu Ilinca

http://family.webshots.com/photo/2513727050099785815vZhDJe

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


ce copilasi frumosi aveti!!! o familie minunata!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

va pe toate!! cu mare placere!

am ajuns si eu de la aerobic....facut baie la copii.....acum dat lapte la junior si nani...apoi citit povesti la bubulina si nani si apoi sper sa mai intru nitel la voi...ca, cu sotzu' nu am "treburi conjugale" diseara


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)


este primul cm dupa nastere?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

BB yasmi chiar am vrut sa te intreb daca mai mergi la aerobic. Am fost si eu azi dar am venit cam pleostita. Exercitiile mai sarite nu le pot face ca ma doare cicatricea, abdomenrele la fel, n-a mai ramas mare lucru. O sa incerc sa fac si acasa P90x sa mi recapat incet puterile.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


daaaa merg!!! o zi da una pauza....acum de ieri sunt pe stop si e mai greu..de asta sapt asta merg la belly e superrrr...miscari gen shakira, orientale cu "chestie" genbatic cu banuti lagat de talie
asa frumos m am relaxat azi acolo!!!
tu ai nascut prin cezariana???? de spui de durere de cicatrice???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

buna seara!

Lavi merci pentru parola
Noi incercam sa ne revenim, acum suntem pe aerosoli si inca mai mergem la spital. Asa m-am saturat de boala....

Nu prea ma simt in stare sa scriu ...deaceea nu mai intervin.

mami de Naty (10.04.2009) si Alex (1.02.2011)



offfff cred mami ca va este tare greu!! sa va faceti sanatosi cat mai repede!!
naty e bine?


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput